Herbicidi u suncokretu

Neki glifosfat ali posle skidanja suncokreta.
 
Na Pulsaru pise da moze split prskanje I doza 0.8 a II 0.4\ha. . . da li je neko probao tako da prska? ? ?
 
O Pulsaru puno više piše nego što on u suštini i vredi i radi.To je onako iz mog ugla potrošača i poljoprivrednika.
 
Kada sam uzeo u obzir cenu Pulsara i stavio sve na papir, umesto prskanja najpre sam ošpartao suncokret, pa platio par nadničara, i suncokret je lep i čist i raste punom parom.
 
Neznas ti kakve su parcele po banatu zasejane sa suncokretom.
E tamo je pulsar zakon i jedini spas.
 
Bas tako samo pulsar i to po mogucnosti u split aplikaciji.Jos nisam video rezultate pionirovog hibrida koji se prska mnogo jeftinijom varijantom herbicida.
 
Ja jesam i nemam baš reči hvale za ono što sam video.
A31 prskan sa cerealisom (600 din kesica)po preporuci jednog prodavca hemije prskan sa 15 g po jutru kad je imao prvi par listova iskreno osim malo oprljenog korova nisam video neki efekat bojim se da će na takvim parcelama ako ne ide pšenica biti problema sledeće godine.Čekam da vidim efekat posle drugog prskanja.
 
Kad cujem od nekog kao ti,krajnje iskrenog ne pada mi na pamet ni da probam za sada samo pulsar dok se ne pojavi nesto novije .
 
Presejao sem 2.75 k.j suncokreta 08.05.Pre 2 dana sam isprskao totalom lose iznikli suncokret i dodao 1,5lit Acetohlora i 0.5 lit Terbisa sto mi ostalo,suncokret u zemlji jos nije klijao.Interesuje meda li ce ova temperatura imati neki negativan uticaj na suncokret s obzirom da sam isao skoro sa pola doze manje sredstva posle setve a pre nicanja!
 
Cici sa ekspresom sam čuo da su bili zadovoljni ,jedino me interesuje kako suzbija palamidu( imam) par "ostrva" u njivi.
A za ovu zamenu Cerealis ne deluje obećavajuće.
 
Jel moze biti negativnog uticaja na suncokret koji je presejan 08.05 ako sam na 1,5 hektar prskao sa 1,5 lit Acetohlora i 0,5 lit Terbisa ?!
 
Nazad
Vrh