Herbicidi u soji

Oxsasulfuroni i bentazoni se mešaju samo to je dosta jaka kombinacija treba malo paziti i na usev.Od ove godine mešam prvo imazamox , bentazon, tifensulfuron-metil pa posle ako treba idem oxsasulfuronom,sa sirak obavezno posebno i kasnije...nego jel koristio neko klomazon(Rampa) u soji čujem da je za palamidu smrt...
Rampa 0.25 l po ha odmah iza sejacice,ambrozije bez...

- - - - - - - - - -

Mesao ove godine dynox 60 gr po ha,galbenon 2 l po ha,ikarus 0.5 l po ha i 8 gr promonija,dejstvo odlicno,soja bez ozegotina...
 
Kris80 dobro si primetio.Smanjili su koncentraciju svim herbicida a meni se čini da na ranije preporučene doze treba dodati ove koje sada preporučuju da bi to bilo to.
 
Zavisi,ako se prskaju korovi u uzrastu kao u repi,onda ne,onda je to i puno,a ako se prskaju korovi u uzrastu kao u kukuruzu,onda je malo kako si napisao
 
Da li postoji mogucnost mesanja pulsara i coruma, posto mi je ostalo od prosle godine?

- - - - - - - - - -
 
Ove god. po prvi put tretiram u split aplikaciji soju! Rezultat odlican! Prvi tretman kad su korovi jedva krenuli sa kolicinom od 0.2 l/kj Pivota + 1 l/kj Savazona i po potrebi na nekim parcelama 5.3 gr/kj Promonia!
Nekako mi se ne ide sa drugim tretmanom, iako su prosla 12 dana od prvog. Parcele ciste a drugi korov jos nije krenuo!
Za drugi tretman ako ima potrebe predvidjen je 0.2 l/kj Pivota + 1 l/kj Savazona + Flupisor 0.7 l/kj tamo gde ima potrebe!
 
Prskana danas soja sa Listego(imazamoks) 0.4 lit + Okvir 4 gr sve to po k.j , u drugom tretmanu 8-10 dana cemo videti sta cemo raditi,da li Oxon+ Galbenon ili samo dopuniti Listegom do pune doze zavisi...
 
Isto kao i Peet, uradio sam prvi split u soji. Danas je 12-ti dan. Isao u obilazak i nema nove trave, a soja ima 3.5 troliske. Odlucio sam da cekam jos dan-dva pa da ponovo obidjem i da intervenisem sa 0.8l/ha Coruma + Dash. Jako sam zadovoljan dejstvom na palamidu - prskao po suncu uz 24-25 stepeni. Soja dobro podnosi i takve uslove kad je mala (imala je jedva prvu trolisku), a na palamidu bolje deluje.
 
Kad počinje cvetanje soje posle koje troliske jer pratio neko ,jer to zavisi i od sorte ili je za sve isto?
 
Da li je neko mešao Flupisor i fusilade forte, i jel imao problema? Znam da su identične aktivne materije ali neznam da li se druge materije podnose?
 
Meni se pre dve godine ogadi. Doza kletodima po kj je 1l i to maksimalna. Radio sam u dva navrata po 1l i opet se sirak samo malo ošuri i posle nedelju i po dana nastavi gde je stao.
Kledotim je super za muhare i jednogodišnje uskolisne. Za sirak baš i nije.
 
Ja već zadnje 2-3 godine koristim Panteru a verovatno ću i ove, meni dobro odradi posao.
 
Nazad
Vrh