Herbicidi u soji

Nisam do sad prskao posle nicanja u soji. Imam problem sa samoniklim krompirom... Dal neko zna iz iskustva sta bi ga ubilo? Uzeo sam okvir al kad sam video sta sve lose unistava, posumnjao sam da ce uspeti. Jos jedna stvar, ako na preparatu pise da se prsce od prve do trece troliske, jel to znaci da ce smetati soji koja nema prvu trolisku? Imao sam jako nejednako nicanje... Hvala kolege

Sent from my Lenovo A1000 using Tapatalk
 
U nedelju sam uradio ovu njivu sa bocom u dozi 50g/ha oksasulfurona + 4 g/ha promonia + 8 dl/ha Bentamarka. Da li je ovo dovoljna doza da sredi bocu u ovoj fazi rasta?
Jutros sam obišao njivu, 10. dan od prskanja i Boca je zaustavljena u rastu, polako se suši, ali se da i primetiti da fali još ostatak doze da je dotuče. Drugi split ili danas ili u subotu.
 
Da li smem da prskam soju sa 8g simfonija u drugoj aplikaciji ako sam u prvoj isao sa 4g. I posle koliko dana posle prskanja sirokolisnatih sme da se prska sirak?
 
Sirak možeš da prskaš odmah posle pola sata, bitno je samo da se ne mešaju uskolisni i širokolisni u prskalici...
 
Sta bi mogao da dodam u prskanju soje sa listego+Harmoni,dali moze malo Pivota? Njiva arenda pa prljava,ima ambrozije,sirka svega ima.
 
Iz iskustva kazes? Prskali smo sa kombinacijom corum+dash, dobro deluje ali sirak iz korena ne resava, da li bi smeo da dodam npr flupisor u manjoj dozi?
 
Corum i dash u dve ture po pola, prva je uradjena za drugu se ceka vreme, pa mislim u tu kombinaciju dodati flupisor
 
Trpaj slobodno,to su priče da ne ide.Kod nas celo selo meša za uskolisne sa hemijom za širokolisne.,I ja sam u Pulsar+harmon+okson+bentamark+lepak dodao Flupisor tj Floyd.
 
Radio sam jednu njivu sa 0.9lha Coruma, dobro je odradio posao, doduse cista je njiva sem medje do komsije gde ima cicka velikog 10-15cm, mogu li umesto Coruma samo Savazon i u kojoj koncentraciji ako sam vec isao sa Corumom, hteo bih da pojacam malo do komsije da unistim cicak/bocu obicnu(Xantum strumarum).
 
Nazad
Vrh