Herbicidi u soji

Da a kolika površina se pokriva sa litrom Coruma a kolika sa mućkanjem u sopstvenoj režiji i verovatno svi koji seju soju ne seju u ardale od njiva gde treba roditi mečku.

- - - - - - - - - -

Passat pakuje AgroSava.
 
Sve je to tako. Sustina je sto originalni preparat je uvek skuplji, pa kad imas 50kj npr x 10e po kj, nije mala usteda. Da li ima smanjenja prinosa i slicno - to su rasprave koje uvek ce imati zastupnike i za i protiv.
 
sojal 50gr po ha plus 4 gr harmonia i to je to naravno uz dodatak inexa, ili okvasivaca po zelji, corum je odlican u kombiinaciji sa basagranom 1 l coruma i 7-8 decilitara basagrana po ha i to je dobitna kombincija nikako nedodavati okvasivac dash u ovu kombinaciju, isprobano i djeluje kod mene e sad kako tko zeli...

Dali ova kombinacija odradi ambroziju s dva para pravih listova,
Išao sam prije 7 dana s Lagunom (60 g) i harmoni sx 6,5g, sve po ha, i mogu samo reći da je u ovakovim kišnim uvjetima koji su kod nas već punih 5 dana ambrozija još narasla, malo kao žućkasti vrh ali ide gore umjesto dolje, loboda/pepeljuga odreagirala dobro
Mislio sam ići sada s 2x0,9 coruma na ovu jivu kao i one koje još nisam prskao
ili ima neka bolja kombinacija za ambroziju
poz
 
U prvom tretmanu sam koristio bentazon. Da li koristite (i) bentazon u split aplikaciji? ((prvi put sam bentazona koristio u dozi od ~2 l/ha (Savazon/Galbenon), i lepo je odradio posao s ostalim herbicidima, ali imam dosta rane setve, pa mozda bih jos jednom koristio...)).
 
Može bentazon u splitu,ja ga koristim već par godina, samo savazon ili basagran ostalo njet.
 
Možeš ga dodati navodim za ova dva da su provereno dobri preparati za ove ostale bentazone ne znam nisam ih koristio...
 
Hvala, razumem ::spreman na sve::
I mi smo do sada koristili Basagran i Savazon, ali ove godine je nabavljen Galbenon...
 
Od tih oksasulfurona najbolje mi se pokazao Oxon, dok su Dynox i Monam već slabiji...Ove godine će split izostati ,najverovatnije zbog vremena a i korova iće puna doza i ende...
 
Uhh sad ne mogu da se setim sta je nabavljeno, ili Oxon ili Dynox, ali mislim da je Dynox u pitanju. Kod mene je rana setva u pitanju, pa zato treba (bar) 2 puta prskati protiv sirokolisnih, ali bi bilo najbolje da je prskamo 3 puta, videcemo jos...
 
Nazad
Vrh