Herbicidi u kukuruzu

Laudis sve širokolisno briše ko gumicom osim poponca i njivskog vlašca,njih kao da prehrani bogte...
 
Hvala na odgovoru. Otac mi kaže da je u trećem listu, a ja ga sejao pre 2 nedelje, kad pre treći list...
Kiše nije bilo ni u najavi, nema ni korova, kao ima vremena za prskanje, kad sad ispada da kasnimo.

Sent from my M2101K7BNY using Tapatalk
 
Ja poprskah danas Basarom (s-metolahlor) u drugom listu, pa šta mu bog da.
Pozitivno sto ce ti duze drzati bez nicanja uskolisnih , a negativno ,tj zasto je bolje s metalohlor u zemljama sa dosta muhara,kostana ili sirka iz sjemena ici odmah poslije sjetve ,je zbog toga sto su dosad neki uskolisni korovi vec klijali pa basar kasni za njih.
 
Pozitivno sto ce ti duze drzati bez nicanja uskolisnih , a negativno ,tj zasto je bolje s metalohlor u zemljama sa dosta muhara,kostana ili sirka iz sjemena ici odmah poslije sjetve ,je zbog toga sto su dosad neki uskolisni korovi vec klijali pa basar kasni za njih.
Kukuruz je posejan pre 12 dana pa sam mislio da je bolje da herbicid bude na suvoj površini i izložen suncu što je moguće kraće. Uskolisni korovi za sada ne niču. Samo na jednoj njivi sam primetio muhar, i to na malom delu gde ima više vlage.
 
Da li je neko koristio Logan ili Medeyu? Čini mi se da će ove godine biti borba sa sirkom, vidim po njivama da niče polako.
Moj kukuruz je tek posejan, ali ne znam da li će biti sirka.
 
Koristio medeyu prošle godine u količini od 130 g po ha. Bilo kiše i uspelo prskanje. Čak ni korekciju nisam radio.

Ove godine prskao pre 5-6 dana bio je 2-3 list kukuruza. Išao sa 80g medeye i 1-1,2 l zeazina po ha. Svi korovi postojeći stopirani. Nove ne vidim da niču.Čekam najavljenu kišu .
 
rizomski sirak sve je dominantniji na njivama odgovara mu ovo vreme ,bice borbe ove godine sa njim znatno ranije se pojavio .
Sta predlazete i kakva su vam iskustva u kukuruzu ?
 
Nazad
Vrh