Herbicidi u kukuruzu

rizomski sirak sve je dominantniji na njivama odgovara mu ovo vreme ,bice borbe ove godine sa njim znatno ranije se pojavio .
Sta predlazete i kakva su vam iskustva u kukuruzu ?
Na nekim novim parcelama pod arendom gde sam posejao kukuruz, posejao sam Blason duo-Lidea koji je ultra hibrid i prska se sa Fokusom ultra.
Tako da na parcelama pod kukuruzom gde ste znali da ima sirka a niste posejali ultra hibride, predstoji vam samo borba i trosak novca a sirak ce biti i dalje prisutan!
 
Tako je. Samo ultra hibrid. A ako iz nekog razloga se poseje običan hibrid onda bi trebalo što ranije pripremiti da mu daš fore da krene, kasnije posejati pa pre nicanja totalom skinuti jedan deo jer će izaći sigurno (pogotovo ove godine). Oko 5-og lista ga eventualno pokušati malo zaustaviti nikosulfuronom i rimsulfuronom a u 8-10listu Laudis. To sve košta u pm pa je svakako ultra hibrid (čini mi se) jeftinija opcija. U svakom slučaju posle toga je najbolje da se poseje pšenica ili ječam, nakon toga uljana repica pa opet pšenica ili ječam. To ga uništava samo tako.
 
Medeya resava sirak

ista aktivna materija kao u bajerovom Merlin Flexu

aktivira se posle svake kise,slobodno do 3 lista

nikako preko preporucene doze upravo zbog aktiviranja(ako ima kise,a bice je sada)
 
hvala prijatelji na iskrenim odgovorima .
Imacemo ove godine i ultra hibride po prvi put
a ima parcela sto ide kukuruz na kukuruz redovni hibridi .
na sojistu je vec druga prica tu ga resavamu dva navrata i ostavljam cistu njivu
E sad ove godine smo povecali znatno kukuruz , soja vec koju godinu jako slabo rodi
 
Ne znam da li je neko mešao Medeyu sa Bonacom ili Matonom? Pošto imam divlje kupine i grahorice a koje medeya i terbis ne rešavaju.
 
Meni su dali ingenico 135 gr po hektaru i basar za prskanje pre nicanja kukuruza,posto suvo nisam isprskao sad sam bio u njivi da pogledam stanje da bih prskao pre ove kise u najavi medjutim kukuruz je nikao,vidim na preparatu ingenico (isti je kao medea)da moze do 3 lista 80 gr po hektaru a sta raditi za ovaj drugi basar?
Inace njiva je trenutno cista bez korova.
Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Pozdrav!
Dobar kombinacija Plamen(dikamba)0,5l/ha+Talisman(nikosulfuron)1l/ha+Skaut(mezotrion)0.2l/ha+Persej(rimsulfuron)0.3g/ha?:sta:
 
Meni su dali ingenico 135 gr po hektaru i basar za prskanje pre nicanja kukuruza,posto suvo nisam isprskao sad sam bio u njivi da pogledam stanje da bih prskao pre ove kise u najavi medjutim kukuruz je nikao,vidim na preparatu ingenico (isti je kao medea)da moze do 3 lista 80 gr po hektaru a sta raditi za ovaj drugi basar?
Inace njiva je trenutno cista bez korova.
Sent from my SM-S901B using Tapatalk
Ingenico ima vise akt.materije od medeye ako ide i basar(S-metolahlor) nemoj vise od pola litra po hektru.Bolje ubaci litar terbisa.Inace S-metolahlor moze do 2 lista ne preko toga jer sigurno strada kukuruz.Prosle godine sam isao medeya 80gr +1l mont +1l terbis i ispalo je top,skinulo je sve korove.Inace sam ranije isao pola doze adenga po hektru plus 1l mont+1l terbis.
 
Nazad
Vrh