Herbicidi u kukuruzu

Koliko vidim, glifosav se i dalje koristi tj nije zabranjen.
Produzena 10g dozvola ako sam dobro cuo

Глифосат*. Није још увек продужена. На истом састанку на ком су забрањени ови пестициди, није било потребне већине да се продужи дозвола. Онда је ишло на неко жалбено веће у новембру и ни тамо није изгласан продужетак. Тако да у децембру иде на гласање у Европску комисију која ће вероватно изгласати продужетак.

На овим претходним гласањима, свака држава чланица је имала глас. Европска комисија је неизабрано бирократско тело које нема везе са државама чланицама.

Da nema razloga nebi ni bili zabranjeni

Ако следимо утицај на природу, наравно да има разлога да се забрани сваки пестицид. Проблем је што би то имало неког смисла ако се свуда забрани сваки. Овако се ништа не постиже селективном забраном само у одређеном подручју, које ће и даље да користи храну добијену у другом подручју где се ти пестициди користе. Чак је и горе, јер да би се производња изместила други морају нове шуме да посеку и да користе још више пестицида.

Kod mene prije 30ak godina da se okupas u Vrbasu pa i Savi bilo bi ravno samoubistvu. Ako se nastavi ovim putem , iako sesvijest sporo mijenja ali mijenja moce se i piti ta voda iz rijeka ,a podzemne pitke vode imamo mozda najvise ...Vratili su se dabrovi , vidre ,sakali kao prirodni cistaci leseva ,riba ima u rijekama
Tako da nije sve tako crno bijelo

И овде има све више шакала и вукова, али не зато што се више пази него што је све опустело и терен препуштен њима.
 
D.i M.e
Naravno da ne treba da ih sledimo jer i ne možemo da ih sledimo, treba i ubuduće da nam budu uzor slobodarske zemlje Kina, Kuba ,Venecuela ,Rusija....
Za podršku poljoprivredi sam i napisao "godinama" .
Oni su sad prilično spremniji zahvaljujući prethodnim ulaganjima za sve promene nego mi gde je još glavno oruđe u poljoprivredi R65 i IMT539 sa pripadajućim priključcima.
Da li si nekada bio na Kubi i u Venecueli ?
 
....Људи који воде Европу су потпуно одсечени од реалности, ушушкани у благодетима које су њихови преци створили потпуно другачијим односом према стварима. Сада полако крцкају те благодети, остављајући за будуће генерације мртав континент који ће други континенти у сваком смислу претећи. Не могу ни да кажем да остављају потомцима, јер бити без потомака је управо још једна бесмислица коју спроводе....
Nažalost situacija je još gora. Trenutni zapad vode ljudi koji aktivno mrze ljude i smatraju da bi planeta bila bolja da mi ne postojimo. Naravno to ne smeju javno da kažu jer znaju da bi izgubili podršku.
Ne mogu preko noći sve uništiti ali nažalost metod laganog kuvanja žabe im jako dobro uspeva.
 
То је изоксафлутол. Оригинално је била у Merlin 750 WG од Bayer-а. Онда је он додао о протектант ципросулфамид и продавао као Merlin Flexx. Онда је Bayer додао још једну активну материју, тиенкарбазон-метил, и продавао као Adengo.

Копије од Merlin 750 WG су се појавиле пре две-три године под именима Medeya и Ingenico.

Logan је копија од Merlin Flexx-а. Он је прошле године добио дозволу али не знам да ли је био у продаји.

Дакле, ко има искуства са Merlin Flexx-ом, то је по саставу исто као и Logan. Merlin 750 WG, Medeya и Ingenico имају исту активну материју као претходни, али немају протектант. Прошле године сам постављао слике са неким мојим искуствима са Medeya-ом и Ingenico-ом.
 
Ja sam prošle godine prvi put prskao Adengom i prvi put je njiva bila čista ko suza bez korekcije, prije sam radio dubinsko i površinsko sa drugim preparatima ali se trava oporavljala. Tako da i ove godine ide Adengo.
 
Ja sam prošle godine prvi put prskao Adengom i prvi put je njiva bila čista ko suza bez korekcije, prije sam radio dubinsko i površinsko sa drugim preparatima ali se trava oporavljala. Tako da i ove godine ide Adengo.
Prati prognozu (koliko je to moguće) jer bez dobre kiše posle prskanja može da te iznenadi za mnogo para.
 
Koristim Medeyu par godina i ok je to.Bude cist kukuruz. Normalno ne unisti sirak iz rizoma.I ako ima cicka na njivi mora se korekcija jer to ne moze sve pokupiti.
 
Nazad
Vrh