Herbicidi u kukuruzu

Dime da li ti je poplavilo pored puta njivu?Kada sam prolazio bilo je vode.
Јесте. Мени су више пронешене пошто имају пад, али где год је равно на најнижој тачки у њиви лежала је вода. А у уторак је излила и река тако да је и од тога плавило.
 
Ово су фотографије исте парцеле. Разлика је што је део третиран на црно са изоксафлутолом (+ с-металохлор) па је нестало воде у прскалици и други део је остао.

Као и у претходној поруци, желим да поделим своје искуство како у идеалној години за земљишне хербициде они делују, шта је пропуштено а шта скинуто. Поготово за изоксафлутол кога киша и даље активира.

c6ySpI5l.jpg


q1FCWG9l.jpg


m2ej432l.jpg


6lFaRtMl.jpg


dUyxYeml.jpg


n8zzwXUl.jpg
 
Користио сам Medeya-у и Ingenico. То је чист изоксафлутол, тј. копије од Merlin 750 WG. Уз додатак протектанта ципросулфамида је Merlin Flexx (Галеника је сада почела да прави његову истоветну копију под називом Logan). Уз додатак тиенкарбазон-метила је Adengo.

Ево свих одобрених средстава који имају изоксафлутол:

IX87o8d.png


Значи да Adengo није исти, он има и другу активну материју и протектант. (Иначе, кад се из Adengo-а избаци изоксафлутол а убаци форамсулфурон добије се Monsoon Active.)
 
@sinisa1979 Ne znam, verovatno ne puno, ali kao prva pomoć posle davljenja vodom. Neke njive su mi pod nagibom i mnogo su isprane, čak je i zemlja odnešena. Planiram i prihranu nakon prve sledeće kiše.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Baš zbog toga, ja recimo, ne bih rizikovao. Rizikovati monsun zbog malo uree koja teško da će nešto pomoći..... Ili razdvoji, ali je neisplativo verovatno.
Bolja je ova druga varijanta, prihrana posle kiše. Ili još bolje prihrana pre neke normalne kiše.
Moje mišljenje.
 
Da, bolje pre normalne kiše. Ali, s obzirom kakve su kiše poslednjih godina, postoji veliki rizik od spiranja. To mi se desilo prošle godine.
Ići ću onda samo monsun.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Šta najbolje čisti muharike u kukuruzu. Već je povelik kukuruz. Rim i nikosulforon ga nisu ni pipnuli.
 
Sad ništa a sledeće godine prskaj posle setve a pre nicanja.

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Bese to lepa kupina prilikom setve. U nekim delovima njiva ju je bilo prilicno mnogo.



Pa je prilikom zemljisnih herbicida posle setve dobila i totalni herbicid, i na to se gospodja samo nasmejala i ukrasila sa po nekim zutim listom.







A onda sam je pocastio sa Fluroksipirom tj lodinom, i vise joj nije tako smesno.





 
Marko, sa kojom si dozom isao lodina
Da li si imao poponca, djeluje li na njega
Ja korekciju radim za sirokolisne sa dikambom ali bi je najradije promjenio sa nekim drugim herbecidom
 
Nazad
Vrh