Herbicidi u kukuruzu

Inex je odlican, i ja ga koristim u hirosimi ali ja sam pricao o peni koja se stvori kad muckas koncentrovan preparat pre sipanja u prskalicu. Jednom tako prskao i dodavao herbicid na kraju mi ostalo par deci mezotriona a trebalo da ode cela litra. Tek sam onda skontao da je zbog mehurica koji se zarobe u rastvoru muckanjem.

Послато са SM-A125F помоћу Тапатока
Par deci da ti ostane od litre???? Nesto si se ti tu zabrojo.
 
Ne, ostalo mi posle upotrebe nekoliko litara mezotriona ali sam ih razmeravao menzurom kada sam sipao u prskalicu. Pravio spram velicina parcela rastvore, pa negde trebalo 0.75l negde 0.5l pa na kraju ostalo 0.2 ili 0.3 l. Sad obavezno pravim punu prskalicu za 4ha i sipam celu litru flasu mezotriona.

Послато са SM-A125F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Litarske flase sacometrijski doziram iz boce u rezervoar prskalice. Podignem je na sunce, podelim na deset delova, naslonim prst dokle treba i sipam. Samo pogledam koji put na suncu da li je sipano koliko treba.
 
Zavisi od doze i bojnodti otrova.
Ako ide mezoteion npr 0.15l/kj nema sanse sac metodom, ako ide neki lepak to ide sprem sunca ili nesto za sirak u soji,repi de jaca doza ne moze da skodi lako je iz zgloba kao spricer.
 
Nisam neki znalac po pitanju herbicida, u principu koristim ono sto mi daju u apoteci. Prosle god talisman i pik, ambrozija od njih kao da je jos vise bujala, dok sacekah da vidim sta ce biti kukuruz odraste, i onda je jedina opcija bila laudis, on je sprzio ambroziju.
Ova godina zeznuta po pitanju vremena, svaki dan kisa, blato u njivama,i opet ambrozija buja... Al sad kukuruz 5-6 perceta, i u apoteci mi daju nikosav 1l ,kornisto mislim da je neko pakovanje manje od 0.5l, i lepak, za 1ha, kazu nema potrebe za laudis mali je kukuruz i ovo je jeftinije (a ja kao da ne znam da je jeftinije uvek bilo skuplje 🥺)
Drugar mi prskao, prskalica mu nova, sve ok, al kad je video koliko ima predlozi mi da dodamo njegovog skauta da pojaca dozu zbog ambrozije.
Posle par dana vrhovi su poceli da zute, ali evo posle 16dana ona i dalje na vrhu zuta ali sa rastom ne staje ,prati kukuruz.
Oprostite na duzem tekstu.
 
I Cornisto i Skaut su mezotrioni tako da si njega i previse stavio. Trebalo je da odnese ambroziju. Mogao si staviti jos 0.4 Dikambe.
 
Cornisto и Skaut имају исту активну материју (мезотрион). Тј. то је исто. Тако да си ишао са јачом дозом мезотриона.

Можда је било боље да си уместо тога убацио другу активну материју (нпр. тербутилазин или флуроксипир).
 
Kod mene u njivama ima prezivelog poponca i naravno rizomskog sirka,a prskano je: mont 1l+total 3,5l po ha 6 dan od setve,posle u 5 peru mezotrion 0,25l+terbutinazin 1l+ dikamba 0,5l + nikosulfuron 1,1l+ rimsulfuron 33 gr po ha.
Cime prskati sledeće godine da se resim poponca?

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Kod mene u njivama ima prezivelog poponca i naravno rizomskog sirka,a prskano je: mont 1l+total 3,5l po ha 6 dan od setve,posle u 5 peru mezotrion 0,25l+terbutinazin 1l+ dikamba 0,5l + nikosulfuron 1,1l+ rimsulfuron 33 gr po ha.
Cime prskati sledeće godine da se resim poponca?

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
Lodin ili Bonaca
 
7fbe3b3c06298d3040e27901d98a3388.jpg

4ccf3c5b2668b6ad61076ba566c508ef.jpg

Da nisam preterano pojacao hirosimu?
….ili je ovo nesto drugo…?
 
Monsun nikad više. Delovao je samo na muhar, koji će možda i preživeti. Poponac i pirevinu nije ni takao. Kukuruz je dobro osetio, ovakva oštećenja su na skoro svakom, a poneki se i osušio, na preklopima pogotovo.
0d123be665e419f7f57d545f0905f4ce.jpg


Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh