Herbicidi u kukuruzu

šandor je napisao(la):
paracinac je napisao(la):
a niko ne rece siran do kolko pera el nece tamo negde u 8 da stopira kukuruz to me zanima posto je sad kukuruz u 7 a nisam prskao neda vreme!

Ja prskam sirak u kukuruzu " ispod lista " u redove kad kukuruz poraste preko 10. lista u redove sa 30 - 40 % herbicida ovako:

9savwm.jpg
misim na toj slici se nevidi trava koju prskas a?
 
pre cetiri godine su mi njive bile u haosu!covek mi je preporucio protivel koji je razmazao sve korove i uz prehranu preko lista komsije su dolazile kuci da vide sta sam uradio kad su njihovi cistiji kukuruzi za dve nedelje bili manji od mojih!od tada nemenjam protivel,sad cak idem u manjoj dozi!jedino bih dodao nesto za sirokolisne sa protivelom radi prevencije.ako neko ima neki predlog da mi da.unapred hvala!
 
Imas u prethodnim postovima nesto na tu temu.
Post je spojen: [time]1275566655[/time]
_________________________________________________
A nisi nam se ni predstavio.

Sada pravac da nam se predstavis. :bravo:
 
probao bi Calisto ali neznam da li sme sa Protivelom u kombinaciji a ako pitam u poljoapoteci kod njih sve može samo kupi ::novac::
 
Protivel, siran, nikon .nikogal, motivel ti je sve isto . Svi ti otrovi vole kisnu godinu i rade posao savrseno samo se trba pridrzavati strogo upuctva .
Jedino sto sam primetio da svi ovi malcice bolje rade od nikona iz iskustva sam to primetio .i
I jos da dodam nemoj prskati ako je kukuruz veci od sest listova .
 
Calisto može i do 8 listova,međutim sve što je više od 6 listova nosi i jednu dozu rizika.Naime, piše da može dok se može ući prskalicom u njivu, ali bolje raditi do 6 listova sa Calistom.
 
Ma samo dodaš dikambe jedno pola litre, i imaš odličnu kombinaciju!
 
Rimex jeste Kinez ali je posao odradio za čistu 10.Sirak je za osam dana pocrveneo i klonuo, a od gorušice i suncokreta su ostali samo patrljci. :D
 
Uzeo sam Tarot+ i trend, kukuruz mi je u fazi 3-4 pero a na 1,6Ha..., kakva su vam iskustva?
Post je spojen: [time]1275680281[/time]
_________________________________________________
Naravno Murtonik kao komplement u prskalici 2kg/Ha
 
francuz je napisao(la):
Uzeo sam Tarot+ i trend, kukuruz mi je u fazi 3-4 pero a na 1,6Ha..., kakva su vam iskustva?
Post je spojen: [time]1275647881[/time]
_________________________________________________
Naravno Murtonik kao komplement u prskalici 2kg/Ha
kod mene iz split aplikacije (2x 15gr tarota po kj) je odneo sirak,'ebem li ga koji.a i nije ga nesto bilo puno....stavi i dikambu protiv sirokih ako imas u njivi...
 
danas isao tamo gde sam planirao da prskam i ides po njivi ne lepi za cizme, prosusio gornji sloj , malo mekse u razoru al moglo je da se polije, samo ja kad sam kupio sredstva se naoblacilo

nije kod nas bilo kise kao kod vas, vuce smederevo
 
Nazad
Vrh