Herbicidi u kukuruzu

savato je napisao(la):
Ja imam problem,kukuruz extra od 8-10 listova..prskano pre nicanja i do pre 5-6 dana bilo cisto beton.Vukao sam na toj njivi stajnjak jesenas i bilo mi cudno da je tako cisto...medjutim sad je vec druga situacija,sve pocelo da buja i sirak iz semena,poneki iz rizoma i sirokolisne...xaos ljudi.Jedino mi preostaje LAUDIS i nista drugo,mozda necu moci ni da ga zagrnem za 15-tak dana...Ne znam ni sam
Idi i zagrci odmah sta cekati kad imas kukuruz od 8-10 listova?
 
dobar dan imam jedno pitanje ako neko hoce da mi odgovori? dali za prskanje kukuruza sa sinanom i mustang ide ureja? unapred hvala
 
Опрскао сам кукуруз пре два дана у сплит апликацији,други пут данас био на њиви резултати одлични колико времена би требало да прође па да ошпартам,због хербицида?
 
@francuz
slobodno pici! ja vec godinama radim kad presejem i da unistim palamidu iz rizoma, ja idem sa punom dozom :D nista mu ne smeta to je kontaktni herbicid kroz zelenu masu.
imas moju garanciju (samo da nije jos nikao). dakle 6 litara po hektaru ako imas sirak iz rizoma i palamidu.
Post je spojen: [time]уторак, 08. јун 2010. 05:36:50 MST[/time]
_________________________________________________
@ savato
equip+laudis ti je resenje
 
grunt je napisao(la):
Опрскао сам кукуруз пре два дана у сплит апликацији,други пут данас био на њиви резултати одлични колико времена би требало да прође па да ошпартам,због хербицида?

I nakon sedam dana se može raditi kultivacija.
 
ja sam 3ha kikuruza u fazi 3,4lista prskao sa Maisterom,kazu da je jako dobar,ali me je potpuno razocarao,cekao sma 4 nedelje posle primene,a divlji sirak se sa dobio delimicno ljubicastu boju ali onaj sirak sto je nikao posle primene je jos uvek zelen :zli: :udri: a onaj sto je oprskan nece da se osusi,kao da je samo zaustavljen rast,a kasnije ce krenuti da ponovo raste... a na drugim parcelama sam prskao sa protivelom i taj je fenomenalno odradio svoje,za samo 2 nedelje sirak iz semena i neki rizomski se potpuno osusio,..e sad koje su jos bolje kombinacije od ove sta kazete?
 
Jedina njiva na kojoj nisam zadovoljan dejstvom herbicida je ona na kojoj sam prskao sa Maisterom :udri:
 
Ni ja nisam zadovoljan maisterom.Prskao sam pre 3 nedeljena jednu parcelu sa 1 l/kj i mogu reći da se sirak oporovlja.Moraću tamo da idem jos jednom za sirak,mada i široko lisće nije u potpunosti uništeno.Ali zato calisto i nikogan su odradili posao maksimalno.
 
ja sam moje prskao posle setve pre nicanja acetohlorom i trebutilazinom i posle plamenom i siranom njive su ciste nema trave ni za pelcer neke nisam stigao ni da ospartam posto sam sejao 3 aprila pa je povelik kukuruz
 
Izgleda da je sreća što kod nas nije bilo Majstera-pa su mi preporučili Eliminator+Motikan i navodno su dobili povratnu informaciju da su se preparati dobro pokazali.Po jutru me je iznelo oko 1600=
 
staky je napisao(la):
ja sam 3ha kikuruza u fazi 3,4lista prskao sa Maisterom,kazu da je jako dobar,ali me je potpuno razocarao,cekao sma 4 nedelje posle primene,a divlji sirak se sa dobio delimicno ljubicastu boju ali onaj sirak sto je nikao posle primene je jos uvek zelen :zli: :udri: a onaj sto je oprskan nece da se osusi,kao da je samo zaustavljen rast,a kasnije ce krenuti da ponovo raste... a na drugim parcelama sam prskao sa protivelom i taj je fenomenalno odradio svoje,za samo 2 nedelje sirak iz semena i neki rizomski se potpuno osusio,..e sad koje su jos bolje kombinacije od ove sta kazete?
Koristi ubuduce split aplikaciju bas iz tog razloga da stamanis sirak koji ja napolju i posle docekas onaj koji tek izlazi,i menjaj preparat!
 
Treba mi savet,pomoc."omakla"mi se jedna njiva.8 list kukuruza,uzeo sam CALISTO ali ima i po koji sirak.Jel ima nesto u ovoj fazi kukuruza? :sta:
 
Nazad
Vrh