Herbicidi u kukuruzu

a ja se sad vratio sa setve kukuruza, posejao zadnjih 1.20 ha i to mu je to za ovu 2010..
ma svaka je godina razlicita, moraju da se steknu prvo uslovi za ulazak u njivu ne mozes ga sejati 10aprila ako od 25 marta do 20 aprila pada kisa svaki dan, zato i ima hibrida razlicitog trajanja vegetacije pa se prilagodjavas godini..
ja sad posejao i nije mi kasno :haha: :haha: :haha: ::lose::
 
ja danas kupio calisto i siran i neki okvasivac 300ml na 1h ide za 10h sve me je izaslo 34 400dinara pa cu vidim ako se dobro pokaze prskacu i ostalo posto sam drugih 10h sadio pre par dana i jos nije nikao ovaj se preredio pa sam morao da uzmem nesto sto moze do 7 pera hteo sam talisman i tangetu da uzmem ali posle me jedan nagovorio da je siran i calisto bolja kombinacija slikacu njivu kada idem da prskam i posle 15 dana da je uporedimo,nekih 2h uhvatila je neka divlja sargarepa sve zbunici nikli neki mislim da ce calisto to da resi icicu sa 0,25 po h!
 
Vi sto ste sad posejali,savetovao bih vam da prskate i na crno.Sad ima padavina,a skinuce te dobar deo korova.Meni je sve uspelo na ljutovo,a sad eno Tisa poplavila ::samo bes:: ::samo bes:: ::samo bes:: ::samo bes::
 
Ako nekog zanima koliko brzo korovi usvajaju kombinaciju Callista i Talismana (uz okvašivač Magis), moći će uskoro od mene da dobije tu informaciju. :zli:

Danas sam prskao soju i kad sam završio ponestalo mi je vode. Vratio sam se kući da napunim cisterne i naprečac rešio da isprskam i kukuruze, odnosno još preostale tri prskalice i da završim ovosezonsko prskanje pre ovih potopskih kiša koje se najavljuju. Oprskao sam prva tri jutra, napunio prskalicu, usuo herbicide, par minuta promešao i oprskao sledeća tri jutra. Ponovo usuo vodu i herbicide i onda je počelo iznenada da grmi i nakon par minuta se spustio nenormalni pljusak sa ledom. Računam da je od početka prskanja do pljuska sve ukupno trajalo oko sat vremena.
Ja mislim da je otišla mast u propast, a ako nešto i bude delovalo imaću gde da uporedim jer sam sa istom kombinacijom prskao i juče po idealnim uslovima i jutros po rosi.

p.s. Koliko često sad treba da mešam ovu poslednju turu koja je ostala u prskalici? I da li može nešto da bude herbicidima (npr. da izgube dejstvo, kristališu se i sl.) pošto najavljuju celu sledeću nedelju kao kišnu, odnosno neću moći da je isprskam više dana (kako najavljuju možda i 7-8 dana)?
 
Kakva su vasa iskustva sa laudisom, ja sam prskao i svi korovi su pobeleli.Ali mi kaze komsija da se posle 15 dana sve to regenerise i buja dalje,sta vi mislite? :zli: :ppozdrav:
 
za @siks - neznam,evo cucete uskoro,ja sam ove godine prvi put radio sa EKVIPOM i LAUDISOM.Ovih dana cu u obilazak. :cao:
 
dukej lane sam ja tako prošo sa prskanjem i moje iskustvo je sledeće ako koristiš okvašivač dosta je bilo 15 min. prije kiše da uspije pa mislim da će i tvoje biti uspešno u pitanju je bio Tarot a kiša je bila obilna sa vetrom
 
siks je napisao(la):
Kakva su vasa iskustva sa laudisom, ja sam prskao i svi korovi su pobeleli.Ali mi kaze komsija da se posle 15 dana sve to regenerise i buja dalje,sta vi mislite? :zli: :ppozdrav:

To je mehanizam delovanja, izgubi hlorofil, nemoze da se hrani fotosintezom i susi se.
 
Ljudi do kog pera ide tarot plus, ova meni rekla u apoteci dok god traktor moze uci ali ja mislim da nije bas tako.
 
U uputstvu pise do 6 listova
VREME PRIMENE

Tarot® Plus WG se primenjuje u usevu merkantilnog i silažnog kukuruza (bez poduseva) posle nicanja useva kada kukuruz ima 1-6 listova (faze 11-16 BBCH skale). Najbolje delovanje se postiže kada su korovi mladi i u početnom porastu
 
milan89 je napisao(la):
Evo jedne botanicke baste koju sam slikao dok sam prskao pre par dana... kukuruz prskan Maisterom u dozi od 1l/kj i Calistom 1.25 dl/kj... videcemo pravi efekat za 10 dana pa cu videti da nabavim i neki fotoaparat da se bolje vidi.. Losa je kamera tako da su samo ove slike uspele..






a ovo je oruzje.. ::namigivanje::




a sad drugova njiva izgleda drugacije.. :)


posle 7 dana od dana prskanja




posle 11 dana


a posle 12 dana i jednog spartanja ovako.. :)

 
Nazad
Vrh