Herbicidi u kukuruzu

dicki je napisao(la):
miroslavjovanovic@ Da, izostavio sam da unistava i kamilicu- omaska :cao: Da sam znao da ti znas sta od korova suzbija Harmony sigurno ne bi pisao, a sem toga ostaje cudno da znas sta unistava, a ne znas u kojim usevima. Znaci prvo postavis pitanje: smes li primeniti jer nisi bas siguran smes li, pa kad ti neko[u ovom sl. ja] potpunije odgovori ti kazes: pa znam ja sta unistava... MOLIM I DRUGI PUT! :cao:
neznam zašto pišeš velikim slovima ja sam lepo pitao jel neko to radio,ja znam šta suzbija vrlo dobro i u kojim usevima.međutim nikada nisam radio tu kombinaciju.obadva preparata su na bazi sulfoniluree.harmonijem sam uspešno očistio njivu od kamilice dok je soja tu bila,sada mi je na tom delu njive kukuruz i imam još malo kamilice i hteo sam da je skroz uništim jer mi se on pokazao veoma dobar u borbi protiv nje.nema potrebe za velikim slovima :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1274888483[/time]
_________________________________________________
mityoo je napisao(la):
Samo što je litar dikambe dovoljan za 2 ha a u kukuruzu se harmony primenjuje u dozi 15gr/ha... Pa računajte šta je jeftinije....
nabavio sam povoljno harmonija a imam ga dosta pa mi je zato jeftinije,a i pokazao mi se u soji veoma dobro jer sam skoro očistio kamilicu a bilo je veoma puno,pa sam mislio i sada da probam u kukuruzu :ppozdrav:
 
Ipak... ako jedan preparat suzbija na pr. kamilicu u soji, a taj isti preparat moze da se koristi i u kukuruzu, a ti to znas, pitati hoce li stetiti kukuruzu je :haha: Uzgred, na forumu nije dozvoljeno pisati SAMO velikim slovima. :cao:
 
Danas završio drugo prskanje kukuruza
1,1l. Equip+2kg.Ferticare po kj.
2uzxu2v.jpg
 
Eh ljudi

danas sam nasao Nicon ili nikon (neznam kako se pise) u poljoapoteci u basaidu 1100 dinara. Talisman sam trazio ali nemaju. Planiram da idem prvo sa Matonom sa 0,4-0,5l/kj sad kad je kukuruz u 3 lista. pa za nedelju dana sa Nicon-om za uskolisne korove.

pitanje: Dali vredi cekati da nikne vise korova uskolisnih ili prskati zajedno da ne gazis parcelu previse. uskolisni korovi su u dva lista, mali su jos muharika najvise i malo sirka ne mnogo.

I citao sam o Nikonu sve i svasta na forumu da je kinesko i da ne valja - a ovaj u apoteci kaze da treba prskati u dobro vreme 22-24 stepeni kasno uvece... jer inace nece delovati normalno.

Pitam se - jel valja ili ne valja -
 
cime politi botanicku bastu u kukuruzu - odgovor totalom ne vazi jer je niko i kukuruz
ima ga i u fazi nicanja i od 5 lista u istoj parceli :sta:
 
Equip kod nas po nizim cenam od pre neki dan, cena mu bila do skora 50km +/-2km, a nova cena 37.5km, popust od 13KM po litri nije malo, a pokazao je se odlicno kod svih...

Ja sam danas zvao prijatelja u apoteku i rezervisao Callisto, a cekam korove da jos izguraju, pa ako bude potrebe dodati i 1l Equipa koji je sada definitivno povoljan :D :D konkurencija cuda cini :D
 
Sve sto je na bazi (akt materija) nikosulfuron ne suzbija sirokolisne korove koji su napisani (to ce vam svaki zastitar reci)ILI suzbije ali kad su korovi u naznacenoj fazi oko2 lista a tad jos niko od nas ne prska jer nije jos sav divlji sirak nikao.Ekstra je dodati malo bamvel-a,cambio,plamen(dikamba je akt.materija)o,5-o,6lit/ha i rezultat je :D.Sa svim gore navedenim moze se prskati do faze oko 8-9 listova,dok je preparate na bazi dikambe preporuka do 6 listova.Mesanje matona (2.4 d) se NE PREPORUCUJE sa preparatima iz grupe nikosulfurona jer istim umanjuje dejstvo i ima veoma negativan uticaj na samu biljku u daljem razvoju. Maton je ekstra dobar za sve sirokolisne korove ali se mora paziti na vreme primene (3-5 listova) i kolicinu preparata (0.5-0.6lit/kj MAX!!)jer sa predoziranjem (hormonski deluje na biljku) moze kasnije doci do padanja i poleganja u ranoj fazi,drasticnog smanjenja prinosa,zaustavljanja vegetacije biljke na odredjeno vreme itd.Nadam se da sam nekome pruzio i neke korisne informacije ovim tekstom :cao:
Post je spojen: [time]1274913818[/time]
_________________________________________________
inace ove godine sam koristio talisman 1.3l/h + 0.6 l/h plamen i obavljaju posao kako treba! :D
 
Zato prskanje uvek radim iz dva puta:
1. kada je kukuruz u fazi 2-4 lista sa o,5 lit/kj Matona
2. kada je kukuruz u fazi 6-8 listova sa 0,5 lit/kj Motivela (ove godine Kruz)

I nema greške.
 
"cime politi botanicku bastu u kukuruzu - odgovor totalom ne vazi jer je niko i kukuruz
ima ga i u fazi nicanja i od 5 lista u istoj parceli "


To je standarsna situacija kod mojih njiva, jer koristim dosta stajnjaka, a goveda hranim i svakojakim senima i silažom pa nikne sve i svašta. ČETKA !!!
100% dobitna kombinacija ( i oprobana ovog proleća kod mene) je SIRAN-TALISMAN-NICON bilo koji od ta tri u dozi 1.25 litara / ha (nikako manje, pogotovo što su sada relativno jeftini) + 0.5 litara MATONa /ha za široko lisne korove. Napominjem 0.5 litara po HEKTARU, a ne po JUTRU, jer i piše da kada se koristi u kombinaciji sa MOTIVELLom ( koji je isti po sastava kao u Kinezi) da ej ovo dovoljna doza. kod mene sam to i već nekoliko godina zaredom i dokazao.
 
Bolje ti je ići odvojene tretmane. Najpre Maton, pa ako tatula, ili čičak, ne odapnu, Taliban će ih nakon 10-15 dana sigurno uništiti, ako ni to ne pomogne, onda ostaje zadnja mera - zagrtanje.
Samo ta dva korova su problematična u tretmanu sa Matonom, jer ako malo odmaknu, Maton ih samo zaustavi u porastu.
 
Cenim svačije mišljnje. To i jeste uloga ovog foruma. Ja samo iskazujem moja iskustva... Možda knjige kažu drugačuje. Mada, knjige kažu mnogo što šta...
Moram da priznam da nisam imao čičak ni tatulu, a uvek sam išao sa jednim prskanjem jer tu uslugu plaćam.
 
Ja sam kukuruz prskao sa tlisman 1l/ha + maton 0,5i/ha +radazin 0,5 l/ha - ova kombinacija se
odlicno pokazala- na njivi ostao samo kukuruz (na njivama nemam sirka iz rizoma, njega se resavam
u repi i soji).
 
ma mene su je*ali sa traktorom, cekao da mu urade servis da bi orao, pa mi je ostalo dosta prolecnog oranja - sto i nije ispalo lose jer tu nema ni travke, prevrnuo ga leskovacki plug skroz, ali jesenje oranje kao sto rekoh botanicka basta
imam dve parcele gde sam polivao totalom, otprilike 80 ari,sa malo manje od 2l totala na oko 300l vode, i tu imam samo sirokolisne, mada je pocela muvar
gde nisam polivao totalom je luda kuca, nema cega nema
 
Nazad
Vrh