Herbicidi u kukuruzu

Koristi li neko od vas herbicid PEEK od Syngente,nije skup oko 10 eura po hektaru za maksimalnu dozu 25 g.

Prosle godine se pokazao odlicno za vecinu sirokolisnih korova a ove godine imam parcela ne kojima se pojavio poljski osjak pa ne znam kako ce peek djelovati.

I ako neko zna do kojeg lista kukuruza se smije ici sa motivelom i peek-om (pise do 6-tog) ? i koje doze Motivela su dovoljne da unište Koštan u ranoj fazi razvoja?
 
Boki-Vl je napisao(la):
Lala iz Banata je napisao(la):
JUce obisao par njiva oko sela, kombinacija Siran+Rimex+Dimark sjebala sve travke! :D :D
Koju dozu po hektaru si koristio siran i rimex
Idem u split aplikaciji (mada je i posle prvog prskanja sve sjebano)
1. prskanje: 0.3 l Siran + 30 g Rimex + 0.6 l Dimark
2. prskanje: 0.5 l Siran po hektaru.
 
Šta dobiješ time što mešaš Rimsulfuron i nikosulfuron(rimex i siran)? Zar nije dovoljno samo jedan od ta dva upotrebiti? Pogotovo ako mešaš sa Dikambom.....
 
Kod mene je i nikosulfuron radio radnju! Pogotovo u split aplikaciji.... A ako rimsulfuronu dodaš dikambu, onda ti je suvišan nikosulfuron, jer će ova dva da odrade sve što i on nosi....
 
Hvala Dicki na savetu ali od mog prskanja slaba vajda celu noc padala kisa i danasu vise navrata tako da u njivu necu uci za nekoliko dana.
 
na prvoj slici je parcela tretirana samo acetohlorom i drugo prskanje nije potrebno, ali zato što sam prošlog avgusta išao sa 8lit. totala po h.
na drugoj je upotrebljen mustang 2-3 dana pre ovih kiša i uspešno je ako se dobro vidi na slici. na drugim mestima /slikaću/ sam upotrebio siran sa stockplusom i pobio je korove iako su kiše počele da padaju dva sata posle izlaska iz njive.

Free Image Hosting by ImageBam.com
Post je spojen: [time]1274690359[/time]
_________________________________________________
usput ima i ovakvih njiva
Free Image Hosting by ImageBam.com
 
Zp505...Od svih hibrida koje sam posejao,on se najbolje razvija...dobio je malo fleka po liscu,valjda sam preterao sa kolicinom ureje u prskalici...
 
@Mityoo

U pravu si za Motivel.
Međutim, sad gledah uputstvo za KRUZ, i on deluje na iste korove, tako da je i to varijanta.
 
Nazad
Vrh