Herbicidi u kukuruzu

Nisam koristio tu kombinaciju... koja je prednost koristiti harmony umesto dikambe?
 
Ja sam danas odradio 8ha sa rimexom 60gr/ha+trend 150ml/ha+urea 4kg/ha.Javljam rezultate čim budu vidljivi.
 
Uzeo sam 10 lit protivela i prve 3 litre koje sam koristio su mi se smučile .jedva sam ga pomešao sa vodom i još gore je bilo da ga "namolim" da prodje kroz sito.Kad sam radio posle 15-ak dana ,za divno čudo ,išao je kao podmazan.Nisam obraćao pažnju da li su datumi proizvodnje isti.
 
miroslavjovanovic78@gmail je napisao(la):
jeftiniji je mnogo,a imam i divlje kamilice.neznam samo dali će smetati kukuruzu-mada nebi trebalo
Nebih se baš složio da je jeftiniji, tu su negde, a i dikamba(motikan), će srediti kamilicu
 
Pionir B23 prskan pre dve nedelje, kombinacija motivel 0.33l + esteron 0.5l po kJ. Malo su se nakrivili od kise i vetra (i esterona) ali ne smeta, sunce ce ih ispraviti vazno da je njiva cista.
w96xsp.jpg
 
paorpaor je napisao(la):
Danas isao da vidim sta to ume biljka callistemon.
CUDA :bravo:

U kojoj ti je fazi kukuruz kad si isao sa Callistom? Ja cu jos sacekati do 6 lista pa onda Callisto ili Laudis,jer korovi jos nisu izasili, kazu da Callisto ne smeta kukuruzu ni u jednoj fazi da li je to tacno:haha:
 
miroslavjovanovic78@gmail je napisao(la):
jeftiniji je mnogo,a imam i divlje kamilice.neznam samo dali će smetati kukuruzu-mada nebi trebalo
Harmony se primenjuje i u kukuruzu uz okvasivac Trend [ 0,1% na kolicinu vode]. Suzbija: Lipicu,Stir bljutavi,Stir obicni,Vidovcicu,Prstenak,Pepeljugu,Lubenicarku,Mrtvu koprivu,Dvornik, Ljutic,Gorusicu i Cistac jednogodisnji.Zadovoljavajuce suzbija Suncokret,Dvornike[veliki i obicni].Slabo suzbija Ambroziju, Tatulu,Palamidu, Poponac. :cao:
 
dicki je napisao(la):
miroslavjovanovic78@gmail je napisao(la):
jeftiniji je mnogo,a imam i divlje kamilice.neznam samo dali će smetati kukuruzu-mada nebi trebalo
Harmony se primenjuje i u kukuruzu uz okvasivac Trend [ 0,1% na kolicinu vode]. Suzbija: Lipicu,Stir bljutavi,Stir obicni,Vidovcicu,Prstenak,Pepeljugu,Lubenicarku,Mrtvu koprivu,Dvornik, Ljutic,Gorusicu i Cistac jednogodisnji.Zadovoljavajuce suzbija Suncokret,Dvornike[veliki i obicni].Slabo suzbija Ambroziju, Tatulu,Palamidu, Poponac. :cao:
pa znam ja šta on suzbija-zaobravio si kamilicu da staviš ::namigivanje:: :ppozdrav:
 
Dragojlo je napisao(la):
paorpaor je napisao(la):
Danas isao da vidim sta to ume biljka callistemon.
CUDA :bravo:

U kojoj ti je fazi kukuruz kad si isao sa Callistom? Ja cu jos sacekati do 6 lista pa onda Callisto ili Laudis,jer korovi jos nisu izasili, kazu da Callisto ne smeta kukuruzu ni u jednoj fazi da li je to tacno:haha:
Tacno, ne vsmeta.
Ja sam isao u petom (od prilike) listu,ali zbog Kruza gojeg sam dodao da pojacam efekat.
 
Znaci Callistemon je ocistio njivu :D :D, koja je cena Callista za ha...na sajmu je bila 2500 0.25l :D
Evo cudnovate biljke Callistemon:

Callistemon-viminalis---Flo.jpg
Callistemon-viminalis---web.jpg
 
To je ta biljcica ispod koje ne raste ni jedna sirokolisna biljka,a i retko koja uskolisna.
Vidi se na slikama da je samo gola zemlja.
 
miroslavjovanovic@ Da, izostavio sam da unistava i kamilicu- omaska :cao: Da sam znao da ti znas sta od korova suzbija Harmony sigurno ne bi pisao, a sem toga ostaje cudno da znas sta unistava, a ne znas u kojim usevima. Znaci prvo postavis pitanje: smes li primeniti jer nisi bas siguran smes li, pa kad ti neko[u ovom sl. ja] potpunije odgovori ti kazes: pa znam ja sta unistava... MOLIM I DRUGI PUT! :cao:
 
Samo što je litar dikambe dovoljan za 2 ha a u kukuruzu se harmony primenjuje u dozi 15gr/ha... Pa računajte šta je jeftinije....
 
Nazad
Vrh