Herbicidi u kukuruzu

Nigde ne mogu naci mesanje mezotrion + fluroksipir meptil. Flekovanje otpada, jer se provuce i tesko je pratiti 10m sirine. Ostaje mi kao sigurna varijanta Bonaca sada, a mezotrion za 7 dana.
 
Malo vam je to terbutilazina dodajte punu dozu pa će se vidi pravi efekat,neće smetati kukuruzu ništa probano više puta.
 
Da li komb calaris pro i siran moze srediti samoniklu psenicu? Doza je bila 2+1l/ha. Imam je na dva tri mesta pa da znam da li ce je unistiti ili da primenim nesto drugo.
 
Isprskan kukurz juče i danas, mezotrion 0,1l+ dikamba 0,3-0,4l (kako gde ima trave)+ 0,5l nikosulfuron po kj.
 
Ja sam danas isprskao moj kukuruz koji je u četvrtom listu (peti u točiru, negde je jači (NS 6102) a negde slabiji taj peti list (DKC i Pionir)). Kombinacija je dikamba 0.6 l/ha + 0.8 l/ha terbutilazin + 1.25 l/ha nikosulfuron.
 
Jel radio neko kombinaciju Equip+mezotrion 480 g/lit. i koja bi doza bila i za jedan i za drugi u paketu???Nisu preterano prljave njive i nemam nekih specijalnih korova da napomenem...:ppozdrav:
 
Da li sa aktivnom materijom Mezotrion, konkretno Scaut, moze da se radi u split-u tj dvokratno, na uputstvu pise da je dozvoljeno dva puta u toku godine ali ne pise nista za dvokratno, kao kod herbicida za uskolisne korove?
 
Terbutilazin....koji sve otrovi sadrze ovu supstancu.Mozda bi i ja probo ove vase kombinacije sa njim.Ja sam mislio ici sa motivelom i cambiom al bi mozda dodo jos stogod....ima sila lozice i i neke sirokolisnate trave sa nazubljenim listovima
 
Da li sa aktivnom materijom Mezotrion, konkretno Scaut, moze da se radi u split-u tj dvokratno, na uputstvu pise da je dozvoljeno dva puta u toku godine ali ne pise nista za dvokratno, kao kod herbicida za uskolisne korove?
Može u splitu da se radi ali je pitanje zašto bi to da radiš?
 
Na jednoj novoj parceli imam problem sa korovima, nakon setve je isao total, sad je krenula nova tura korova,a kukuruz je mali, tri lista, pa mi je rano da jos sad zavrsim sa sirokolisnim prskanjem jer ce sigurno ponovo krenuti trava kasnije.
 
Zato što Equipa imam od prošle godine doma, a kumić mi danas doneo Skaut po 5800 din. litru,pa ti izračunaj zašto neidem Laudisom...:osmeh:
 
Pomesaj ga sa nikosulfuronom(siran,talisman,nikosav i dr.) onda je jos bolji efekat,bukvalno kao cordus...Naravno,ozbiljnom rizomskom sirku nema prepreke u kukuruzu,sem ultra hibridima(fokus ultra).
 
Jel koristio neko ovaj Sindzentin 'Milagro'. nikosulfuron je u pitanju, kako se pokazao?
Ja sam prekljuce isprskao sve kukuruze sa njime i juce sam isao na njivu i mogu reci da sam zadovoljan sirokolisne su sve obesile usi i popadale po zemlji,a sirak je bledunjav nebi to primetio za sirak nego do jednog komsije imam pola reda uzredak i tu nije poprskano moram ledjnom prskalicom oprskati tu je sirak modro zelen u odnosu na ovaj sto je isprskan.
 
Nazad
Vrh