Herbicidi u kukuruzu

Mezotiron u 3 lista je idealno po meni. Oprskas sa gornjom dozom 0.25l/ha i zemljisno ce drzati i sve izniklo sprziti (sem ambrozije vece od 0.5cm).
 
Sta preporucujete u 6tom ajde neka bude 6-7 list, pretpostavljam da ce biti sareno, za sirokolisne? Provukao mi se koji samonikli suncukret u prvom prskanju a vidim i da nice malecki nov, neki cicak...sad je kukuruz u 5-6 listu, za vikend kontam da ce biti 6-7....je l koristio neko Principal Plus? Pise da je za sve, samo sto ide do 6tog lista....da li postoji sem Laudisa neki preparat preko 6tog lista?
 
Imam pod kukuruzom 1,7 hektara ,u trećem listu,imam 3 pakovanja Merlin fleksa po 200 ml.šta još da mu dodam da mu pojačam dejstvo,dali Terbis,ili Mont ili šta već.Od korova imam iznikao divlji sirak i po neki širokolisnati korov,pomagajte.
 
Imam pod kukuruzom 1,7 hektara ,u trećem listu,imam 3 pakovanja Merlin fleksa po 200 ml.šta još da mu dodam da mu pojačam dejstvo,dali Terbis,ili Mont ili šta već.Od korova imam iznikao divlji sirak i po neki širokolisnati korov,pomagajte.
evo,doćiću sa motikom da pomognem? :osmeh:
 
Hocu da pomesam terbis i mezatron,a gledam na upustvu Calarisa da je gornja doza 2.3l/ha,kad preracunam a.m.to izadje 1.5L terbisa i 250 ml mezatrona po ha,da nije ovo malo jaca doza.
 
Siran i Dimark ili Karuzo? Ima li neko iskustva, pogotovo me zanima Karuzo (ima dve aktivne materije - mezotrion 75g/l i nikosulfuron 30 g/l). Cena je približna, osim sto za Karuzo kazu da moze do osmog lista.
 
Poslednja izmena:
Posle koliko moze da se vidi dejstvo mezatriona i terbutilazina ??

Послато са Moto G (5S) уз помоћ Тапатока
 
Talisman+Plamen
kukuruz je u fazi tri lista a ima još dosta koji je u fazi 1-2 lista.
Nema nesto korova, njiva je relativno čista.
Jel dobra kombinacija?
 
Kukuruz mi ima 8 listova i deveti u fiseku. Da li je to kasno za Monsun?

Послато са E5603 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh