Herbicidi u kukuruzu

Danas zviznuo na kraju jednu problemticnu njivu sa Bonaca 0.8 + Intermezzo 0.225 l/ha bas me zanima da li ce kupinu suzbiti. Nema nje nesto puno, tj dosta sam suzbio 3 godisnjim radom na toj njivi. Kada sam je uzeo bila je sva u kupini.
 
Njega bi trebalo medjutim vise puta se desilo da se suncokret posle oporavi pa zato pitam kad bi dodao mezotrion posto dosad nisam koristio tu aktivnu mat.

- - - - - - - - - -

Danas zviznuo na kraju jednu problemticnu njivu sa Bonaca 0.8 + Intermezzo 0.225 l/ha bas me zanima da li ce kupinu suzbiti. Nema nje nesto puno, tj dosta sam suzbio 3 godisnjim radom na toj njivi. Kada sam je uzeo bila je sva u kupini.
I ja imam jednu slicnu pa zato pitam a koristio bi plamen i talisman a dodao bi i skaut a za kupinu bonacu
 
Danas zviznuo na kraju jednu problemticnu njivu sa Bonaca 0.8 + Intermezzo 0.225 l/ha bas me zanima da li ce kupinu suzbiti. Nema nje nesto puno, tj dosta sam suzbio 3 godisnjim radom na toj njivi. Kada sam je uzeo bila je sva u kupini.
Bez 1l bonace ce je tesko suzbiti

- - - - - - - - - -

Da li ova kombinacija deluje i na kupinu?na jednoj njivi je bas dosadna pa bi da probam i kako ova kombinacija deluje na samonikli suncokret unapred zahvalan
suncokret skida,kupinu bez bonace tesko,sve ostalo da,kupinu teze,samo bonaca 1 l po ha
 
Otprilike citajuci ranije postove zakljucio sam da moj problem u kukuruzu resava 1l talismana 0.2l skauta i 0.4l plamena sve po hektaru a njiva gde ima kupine umesto plamena 1l po hektaru bonace .Sta kazu kolege jer sam dobro odredio doze i preparate ili ne?Nisam napisao da je kukuruz u 4. listu
 
Poslednja izmena:
Ja sad poprsko njivu sto sam uzeoove godine u zakup.Prsko sam sa litrom motivela,dve litre kambia i litrom galmina.Mjestimicno ima sirka sa kojim se do ove godine nisam susreto

- - - - - - - - - -

Nesto malo manje od hektra je parcela
 
Čitajući ovde postove a i kroz priču sa ljudima iz raznih krajeva stekao sam utisak da se mnogi žale da je sirak postao rezistentan na nikosulfuron. Pa čime će se onda prskati njiva od te napasti? Znam da je najbolja odluka plodored i total po strnjištima. Ali šta ako neko to ne može?
 
Čitajući ovde postove a i kroz priču sa ljudima iz raznih krajeva stekao sam utisak da se mnogi žale da je sirak postao rezistentan na nikosulfuron. Pa čime će se onda prskati njiva od te napasti? Znam da je najbolja odluka plodored i total po strnjištima. Ali šta ako neko to ne može?

Onda poseje ultra hibrid kukuruza i prska fokus ultra herbicidom i oduva sirak:ppozdrav:
 
Čitajući ovde postove a i kroz priču sa ljudima iz raznih krajeva stekao sam utisak da se mnogi žale da je sirak postao rezistentan na nikosulfuron. Pa čime će se onda prskati njiva od te napasti? Znam da je najbolja odluka plodored i total po strnjištima. Ali šta ako neko to ne može?

U tim momentima ako se već nema kud najbolje je protivnika uzdrmati laudisom a zatim nokautirati equip-om barem u mom slučaju. Jeste skupo ali je hebitačno. Gde nema mnogo rizoma može i monsoon active dobro da pomogne.
 
Kad smo vec kod laudisa,pomesao sam ga sa nikosulfuronom i evo sta sam dobio


- - - - - - - - - -

Nesto kao kajmak,ili neke gromuljice... al nisu mi se dizne začepile...
 
Čitajući ovde postove a i kroz priču sa ljudima iz raznih krajeva stekao sam utisak da se mnogi žale da je sirak postao rezistentan na nikosulfuron. Pa čime će se onda prskati njiva od te napasti? Znam da je najbolja odluka plodored i total po strnjištima. Ali šta ako neko to ne može?


Ne samo na nikosulfiron već na sve sulfoniluree tj i na foram sulfuron i na rim sulfuron... Sirak se nesuzbija u kukuruzu več u nekim drugim kulturama...
 
Ja nisam hteo 1l/ha Bonace nasuti, jer na vise mesta sam nasao da u kukuruzu je gornja doza 0.8l/ha. Uzrast preporucen je 3-6 pera sto sam ispostovao jer je kukuruz bio u 5.25 pera.
 
Ove sezone nije bilo nikad problema sa diznama , dok nisam sad krenu sa mezotrionom u miksovima i odjednom poludjele dizne ... A baš sam uzo najbolji mezotrion , onaj kojem isteko rok pa ga dobio ispod cijene.
 
Posle mezotriona sam prskalicu prao 3 sata. Zato cu od sada prvo Mezotrion pa onda Laudis, pa potom drugi usev. Kada je mezotrion pa promena useva, odvojite pola dana za ispiranje.
 
Nazad
Vrh