Herbicidi u kukuruzu

MILE je napisao(la):
Farmer Bob je napisao(la):
Ljudi,jel vredi prskati trsku sa totalom?U pitanju je mlada trska,znaci visine oko 50cm,u njivi.....Kazu da bi kao trebala velika doza totala? :sta:
Vredi, ja sam prskao posle setve 1l glifosava 40l vode sva je pozutila i neraste .
Hvala @MILE,ali de prevedi mi tu tvoju dozu.Koliko je to po jutru.U strnistu stavljam 3l/jutru :sta: :ppozdrav:
 
Dosta poljoprivrednih apoteka koji prodaju Bayerovu hemiju i sl su uslovljeni da spuste cenu Maistera i na njega apotekari nemaju nikakvu zaradu,tj rabat je minimiziran...ali zato za druge preparate imaju bogme dobru rabat samim tim i zaradu...Ostale su velike kolicine Maistera a i konkurencija je jaka...Siran,Nikon,Motivel,Motikan,Talisman,KRUZ...Ja sam prezadovoljan Maisterom i preporucio bih ga svima!Eto logicnog objasnjenja zasto gazde apoteka ne preporucuju Maister...Hvala pozz :D
 
Koji po vama herbicid moze najdalje da se koristi u kuruzu do koje faze, ja do sada nisam nikada prelazio 4-5 list kukuruza, gledam za laudis kazu do 10 lista kukuruza, za za Basf-ov Clio dok se moze traktorom uci u njivu da li je to tacno i da li je neko koristio Clio?

Da se ne vracam u nazad *neznam na kojoj je strani tacno* zna li neko koja je cena Callista 1l pakovanja i manja ako imaju za po 1ha 2-2.5dl, da li to ima i koje su trenutne cene:haha: :D
 
Generalno moje njive su relativno ciste i nemam toliko trave ali veruj mi da imam najbolja iskustva sa njim...Samo se drzi pune doze i nemoj da cekas puno da kukuruz poraste ukoliko je njiva puno zakorovljena...Znaci 4 -6 lista slobodno radi...Ziv bio pa video,ja sam prezadovoljan!Sirak iz rizoma sagori,a sirokolisne ostanu kakve jesu i vremenom ih nema...Veruj mi ja retko sta hvalim,ali Maister je zaista izuzetan herbicid...po meni :ppozdrav:
 
Hvala na savetima, za sada mi je njiva cista totalno a kukuruz u fazi 2 lista korova ni na pomolu jos, merlin je odradio posao, kod mene na srecu nemam sirka u opste u njivi jedino i mi je kasnijim nicanjem pravio problem crni gavez i stavelj, samo to dvoje da eliminisem i onda da idem na Drinu :pecanje: i da se odmaram i tjelo i dusu na vodi...Drina me totalno resetuje CTRL+ALT+DEL+format C:\ :haha: :haha: :haha: na sve probleme zaboravim ako ih ima :D
 
Pozdrav drugari!

Sada sam prelistao ovu temu i našao sam samo tri posta gde se spominje herbicid "Cordus" i niko ne iznosi svoja iskustva sa tim herbicidom. Ja sam ga koristio tri godine i to onda kada je bio preskup. Plaćao sam ga 40 eura za 40 grama i bio sam zadovoljan njegovim učinkom. Danas sam svratio u poljoapoteku i pitao za "Cordus", a prodavačica me bledo pogledala i rekla da su ga vratili jer navodno niko nije zainteresovan za taj preparat, a cena mu je bila oko 2400 din.

Interesuje me vaše iskustvo sa tim herbicidom i šta biste preporučili umesto njega.
 
cini mi se da mi je paorpaor pisao i da je negde oko 9500 din/l sto mu dodje u evrima 95, ali stvarno nisam siguran za ovaj podatak... to ti je okvirno
 
Okrim je napisao(la):
Pozdrav drugari!

Sada sam prelistao ovu temu i našao sam samo tri posta gde se spominje herbicid "Cordus" i niko ne iznosi svoja iskustva sa tim herbicidom. Ja sam ga koristio tri godine i to onda kada je bio preskup. Plaćao sam ga 40 eura za 40 grama i bio sam zadovoljan njegovim učinkom. Danas sam svratio u poljoapoteku i pitao za "Cordus", a prodavačica me bledo pogledala i rekla da su ga vratili jer navodno niko nije zainteresovan za taj preparat, a cena mu je bila oko 2400 din.

Interesuje me vaše iskustvo sa tim herbicidom i šta biste preporučili umesto njega.
Victus Duo®=Cordus® 75 WG
 
aktivne materije jesu iste, ali kolicina aktivnih materija nije , cini mi se da je u Victus-u naglaseniji nikosulfuron u odnosu na rimsulfuron.
 
Sta kazete za kombinaciju Motivel 1l + Kambio 2l kod kukuruza od 4-5 listova po ha za : samonikli suncokret,rizomski i semenski sirak,palamidu,divlju kupinu i tatulu. :cao:
 
Da,sve zavisi od zakorovljenosti.Ja sam zadovoljan i sa BANVEL-om + TALISMAN-om.Evo,ovog proleca sam koristio(zbog padavina)i Acetohlor,pre nicanja useva.
 
Nazad
Vrh