Herbicidi u kukuruzu

Što se tiče praznih mesta to je pitanje klijavosti i možda po koji žičar (seme je u zemlji),a što na nekim mestima ima seme izmedju zadatog rastojanja to je kriv mešač na ploči.Na jednom kompletu ploča sam ih sve polomio pošto su oni uzročnici takve setve. Kad vakum zalepi seme za ploču ,prolazeći kroz masu semena nekada se desi da drugu semenku zaglavi izmedju semena i mešača pa ga nosi i kad ploča predje u niži položaj prvo padne to seme pa tada tek vakum pusti seme koje treba da ide na zadato rastojanje.Ove ploče nisu originalne (kupjlene su na vašaru) ,pa sumnjam da proizvodjač istih nije vodio računa o položaju mešača i rupa.Ove mešače ne bih da poskidam pošto sejemo seme radjeno furadanom pa mu trebaju mešači .
 
kad je žičar u pitanju on kad se uhvati reda onda više biljaka ošteti,veći broj.možda ti nije bio podešen skidač viška semena,a ja na oltovoj Obavezno stavljam kad sejem kukuruz i usmerivač semena jer je to isto Veoma Bitna stvar.zaboravio sam dali maja ima usmerivače semena jer sa njom nikad nisam sejao kukuruz?
 
Koji otrov je najbolji protiv pirevine, posto je stvarno imam i za izvoz, sto se kaze........planirao sam Laudisom ali ne znam koliko ima uticaja na pirevinu i sirak?
 
Kad nije tretirano seme sa insekticidom ošteti više semena ali ne samo u redu nego kružno .Pošto je ovo furadanisano verovatno se posle nekoliko otruje . Na Maju mogu da se stave usmerivači ali ih nikada nestavljam, niti ih imam.Što se tiče skidača ja ne umem drugačije da ih naštelujem.Mislim da ovu prepisku treba prebacitu u odgovarajuću temu pa tamo možemo nastaviti.
 
@Mijat80
Već 5-6 godina radim uslužno prskanje tako da pratim različite pokušaje u borbi protiv te napasti.Po meni je jedino uspešno rešenje postrno ćišćenje nekim totalom.Sve ostalo puno košta sa relativno lošim rezultatom.
 
danas bio do njive sirak puna njiva ne vidi se kokuruz malo prokopam on neki 3pera neki klijao kukuruz ja u apoteku uzmem 6l eqvip valjda se tako pise i stavim 2l po 1h i oprskam videcu kako ce da se pokaze al znaci sirak je uvatio kompletnu njivu
 
Mijat80 je napisao(la):
Koji otrov je najbolji protiv pirevine, posto je stvarno imam i za izvoz, sto se kaze........planirao sam Laudisom ali ne znam koliko ima uticaja na pirevinu i sirak?
Na pr. Tarot plus WG 0.3 kg/ha kada kukuruz ima 1-6 listova, a uskolisni 3-5, a sirokolisni 2-6 listova
 
Tacno ja sam jedan deo parcele ocistio od sirka sa Tarot Plus WG, skup je ali odradi posao pravo, dejstvo se vidi tek nakon 10-15 dana...
 
Imao sam jako losa iskustva sa Tarotom prosle godine...muharike i sirak nije ni omirisao.Ponovio sam sa Talismanom i bio zadovoljan.
 
mirmag je napisao(la):
Imao sam jako losa iskustva sa Tarotom prosle godine...muharike i sirak nije ni omirisao.Ponovio sam sa Talismanom i bio zadovoljan.
Pre dve godine isti slucaj ali obrnutim redosledom.Ove godine Protivel (isti kinez kao i Talisman) i koliko vidim posle 5 dana uspelo 100% nije suvo ali sve je dobilo i boluje
 
Zoran Kostović je napisao(la):
@Mijat80
Već 5-6 godina radim uslužno prskanje tako da pratim različite pokušaje u borbi protiv te napasti.Po meni je jedino uspešno rešenje postrno ćišćenje nekim totalom.Sve ostalo puno košta sa relativno lošim rezultatom.
Delim mišljenje!
 
odlucivao sam se izmedju protivela i talismana, cena ista u hemoslaviji ne punih 1300 din, ali ipak sam se odlucio za kineze, dobro mi se pokazao prosle godine sa dozom od 1 litra po ha, odlicno suzbija muhar i semenski sirak, posle ovih zahladenja idem da prskam, kukuruz vec ima 6 punih listova.
ima li ko iskustva da li nikosulfron odnosno protivelom? da li steti kukuruzu posle 7 listova'?
 
Evo jedne botanicke baste koju sam slikao dok sam prskao pre par dana... kukuruz prskan Maisterom u dozi od 1l/kj i Calistom 1.25 dl/kj... videcemo pravi efekat za 10 dana pa cu videti da nabavim i neki fotoaparat da se bolje vidi.. Losa je kamera tako da su samo ove slike uspele..






a ovo je oruzje.. ::namigivanje::

 
Nije moja nego drugova , bila basta ranijih godina pa ima sve i svasta, rekao sam mu da slika jer je to skolski primer prljave njive.. Znaci tako nikako..

Oprskao bi mu ranije nego on nikako da kupi speciju i na kraju sam uzeo od mene pa oprskao, po njemu tako bi i ostalo..
 
Nazad
Vrh