Herbicidi u kukuruzu

tako je i kod mene na colombi ... al obicno kad je neki busen ili kora iznad kukuruza onda se tako uzjebe ... al evo od kisha pocinju polako i ti uzjebani izlaziti :)
 
Da li je neko radio sa Cruzom, ja sam hteo da probam sa Maister ali burazer me nagovara da neprskam snjim nego bilje da uzmem nesto drugo, kaze da je probao Cruz prosle godine i da je dobar, a vec sam kupio neku kolicinu Motivela i Sirana...
 
abro je napisao(la):
Odlučio sam koristiti ove godine maister ali nekim drugim povodom ispalo je nešto drugo a baš me interesuje @šandorov odgovor zašto ne maister, koji razlog je naveo njegov prijatelj, nadam se da ću dobiti odgovor. :cao:

abro je napisao(la):
šandor je napisao(la):
Danas bio da vidim šta da uzmem od herbicida ali još nisam odlučio , dabar sam sa gazdom poljoapoteke i ubedio me da ne koristim maister inače cena maistera kod njega je 1820 din /l .
Koji razlog je naveo protiv maistera?

Bio danas da uzmem herbicid za kukuruz i pitao gazdu zašto NE maister? Odgovor je glasio: " Dobra reklama .... uzmi pa uveri se. " Inaće uzeo sam mustang + siran , i malo maister-a da probam.
 
Odlicna kombinacija ja sam prosle godine isao sa Equip + cambio *dikamba* samo mi je od sirokolisnih ostao gavez koji je kasnije nikao-razvuceno nicanje trebao sam mozda ici split aplikaciju, ali ipak bio sam zadovoljan u jesen :D
 
Ljudi,jel vredi prskati trsku sa totalom?U pitanju je mlada trska,znaci visine oko 50cm,u njivi.....Kazu da bi kao trebala velika doza totala? :sta:
 
Farmer Bob je napisao(la):
Ljudi,jel vredi prskati trsku sa totalom?U pitanju je mlada trska,znaci visine oko 50cm,u njivi.....Kazu da bi kao trebala velika doza totala? :sta:
Vredi, ja sam prskao posle setve 1l glifosava 40l vode sva je pozutila i neraste .
 
ja imam prolem sa nicanjem kukuruza neki je trece pero neki tek pustio klicu nemam predstavu scim cu to moci da prksam a jedna njiva se bas zakorovila ove druge samo neke sirokolisne a ova poponac za izvoz razmisljam se da je preorem i ponovo posadim al ona 3.5h pa bas nije mala investicija sta preporucujete ako vam nije tesko na pp da ne zaboravim da svrnem u temu a kupio bi sretstvo sada na sajmu posto kod nas u Paracinu deru cenama a meni treba za 22h! :ppozdrav:
 
Paracinac,mozda cu biti dosadan,ali ja ti od sva srca preporucujem, Callisto jer ne moras da gledas koliki je kukuruz,a i deluje preko zemlje pa ce ono sto ne unisti sad unistiti sa prvom kisom,a i svakom narednom.
 
Koliko se prska Callistom po kj? U uputstvu piše čini mi se 0,15-0,25 l/ha, da li treba ići na minimalnu, ili maksimalnu količinu? Kad je najbolje vreme za prskanje?
 
Bas kako si rekao,od 0.15 do 0.25 l/ha kad je kukuruz nikao,a kad se radi "na crno" onda cinimi se 0.35 l/ha. Ja licno idem sa 0.225 l/ha kad kad vidim da su korovi nikli 100 %,a kukuruz nije bitan. Ove godine kombinujem sa Kruzom 1 l/Ha. Uslov je kruz jer ne valja da kukuruz ima vise od 6 listova. Trenutno moj ima 5 listova od kojih su 3 potpuno razvijena.
 
Kukuruz sad ima 2 lista, ali još uvek nema korova. Šta onda predlažeš, da prskamo sad ili kasnije kad niknu korovi?
 
Ostavi da se "zazeleni". Ako ne budes imao velikog sirka i muhara callistu ne moras nista da dodajes.
 
Nazad
Vrh