Herbicidi u kukuruzu

Ja sam prskao sa svime i svacime na bazi nikosulfurona. Koristio sam i Talisman, i Siran, i Motivel, i nikad nisam bio zadovoljan u potpunosti. 2014. sam presao na Equip i problema sa sirkom vise nemam.U trecem-cetvrtom listu poprskam dikambom za sirokolisne, uglavnom koristim Coloseum. E posle kasnije poprskam equipom i problema sa sirkom nemam.
 
Pa to ti je sve isto, samo drugo ime. Jer moze Equip da se mesa sa calistom(mezotrion)?

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Moze da se mesa. Samo sto je pozeljno da Calisto ides ranije od Ekvipa. Nokosulfuron i foramsulfuron su slicno efikasni. Razlika je sto nikosulfuronu trebaju vese temperature da bi delovao. Nista sem sulfoniluree nema za sirak u kukuruzu i to nikako nije dobro.
 
Jesi isao u kombinaciji sa necim za sirokolisno, ili posebno? Hteo bih sa calistom da uparim nesto, ali sto kaze bojcetic nema sta, sem sulfurona.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Monsoon active je zaokruženo rešenje za širokolisne i uskolisne korove u kukuruzu+deluje i zemljišno.Prošle godine rađeno sa njim i više ga ne menjam ni sa čim.
 
Odlično.Imao sam na par mesta(ogumaka)sirka koji se pojavio kasnije nakon kiše a mogu reći da je zanemarljivo.
 
I ja sam koristio Monsoon u 8 listu kukuruza, bio je jako uspesan, ali poponac nije mogao da unisti. Mada sam ja prskao sa minimalnom dozom, mozda je i to bio razlog.
 
Ja sam prošle godine išao sa principal plus, isto šiba sve i širokolisne i uskolisne ali ne deluje zemljišno. Mene je izašao oko 2200 po jutru i odradio je extra posao...
 
Jesi isao u kombinaciji sa necim za sirokolisno, ili posebno? Hteo bih sa calistom da uparim nesto, ali sto kaze bojcetic nema sta, sem sulfurona.
Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
Evo kolega Matic je sve objasnio ja sam isto isao ful dozu i njiva ko afalt cista samo kukuruz se zelenio i to u 8 listu bez problema znaci on je za sve vrste korova nije mu potrebna nikakva kombinacija!Na drzavnoj sam imao jako puno korova,a najvise palamide i rizomskog sirka znaci njiva je bila cista nisu se mogli ni nazreti tragovi od korova i kada sam orao nigde nisam video jednu zilu od sirka zivu sve je bilo ko spaljeno!

- - - - - - - - - -

I da cena je isto tu negde oko 3500din/L!
 
Nazad
Vrh