Herbicidi u kukuruzu

da li je neko probao u kukuruzu dual gold,mozda je malo skuplji,ali jako dobar herbicid......da li moze posle njega da u jesen ide setva strnih zita?
 
uzeo sam danas tarot plus.kakva su vam iskustva sa tarot plusom,dali jos nesto treba da se doda za sirokolisnu?

Ja godinama koristim tarot+ dikamba, nema rezudialnu moc preko zemljista zato dok je bilo atrazina dodao sam litru na he a sad posto ga nema pozeljno je terbutilazin ili pick75wg u tom slucaju imas zastitu u duzem vremenskom periodu preko zemljista:ppozdrav:

---------- Poruka napisana u 20:54 ---------- Prethodna poruka je at 20:51 ----------

da li je neko probao u kukuruzu dual gold,mozda je malo skuplji,ali jako dobar herbicid......da li moze posle njega da u jesen ide setva strnih zita?

bez problema samo sej
 
@quercus
Slicno razmisljamo :osmeh: Ja cu sa 1.75l/ha Laudis isto oko 5-6 lista i na parceli gde primetim da ima sirka iz rizoma cu dodati 30g/ha Tarota. Idem sa pola doze Tarota, druga polovina ako bude potrebno posle 7-8 dana.

Uzeo sam na probu 1l Monsoon active, za 1kj da probam.

Da,dobra je i ta kombinacija sa Tarotom.
Sigurno nisi pogrešio za Monsoon,karakteristike su mu baš moćne...
 
Dali je nekad neko inkorporirao acetohlor ili presejavao kukuruz po acetohloru.???

Meni je ostalo u prskalici za jos dva jutra a nije jos bio posejan kukuruz i ja oprskam njivu sutradan se moglo sejati i posejem mislim da ce biti dobro. iInkorporaciju posle setve 2-3cm lancarom (branom) sam jednom radio u susnoj godini Pre setve nisam radio .
 
Zato i pitam pošto sada treba da sejem još 30 ha. a sve sam već kupio Rezon i Acetogal i to bez protektanta .A po svoj prilici da će sejanje i prskanje biti na temp oko 30 c. razmišljam da prvo prskam pa plitko inkorporiram pa sejem .:ppozdrav:
 
Treba mi hitan odgovor...
kukuruz niče tj.vrhovi se vide
kupio sam acetogal i rezon i pošto negde ima izniklog širokolisnog korova monosan,smem li prskati
nisam nikad prskao kukuruz u nicanju....
 
Ne znam, nigde nisam nasao podatak da acetohlori mogu posle nicanja. Nemoj zbog 10e na hektar da napravis vecu stetu.
 
jer neko koristio nikosav u suzbijanju cicka. kukuruz tera peti list a cicak jos izlazi pa ne znam dal jos da cekam ili da prskam
 
Zato i pitam pošto sada treba da sejem još 30 ha. a sve sam već kupio Rezon i Acetogal i to bez protektanta .A po svoj prilici da će sejanje i prskanje biti na temp oko 30 c. razmišljam da prvo prskam pa plitko inkorporiram pa sejem .:ppozdrav:
A zasto nebi posejao pa posle isprkao i tek onda plitko uneo u tlo herbicide tesko ces pre setve pokriti tragove ,posto plitko treba uneti 2-3cm drljaca da visi na lancima i teraj kod nas dosta njih podrlja posejan kukuruz narocito u ritovima
 
Mislim da nebi trebalo inkor..... , (neda mi se nikako sročiti) , unositi herbicide u zemlju , koji nisu za to predvidjeni , jer su ovi uglavnom predvidjeni da djeluju na tačku porasta korova a to je oko površine zemlje a ne na sjeme ili klicu . Tako da neznam dal ima vajde od dijela herbicida koji se unese u dubinu.
 
U svakom slucaju je bolje uneti na 2-3cm nego ostaviti da ceka kisu na +30 dve nedelje.Provereno isprobano, posle setve.Inace pise u nekim uputstvima bas ovako da se unese
 
Ne znam, nigde nisam nasao podatak da acetohlori mogu posle nicanja. Nemoj zbog 10e na hektar da napravis vecu stetu.
Ako je acetohlor 800gr/l+protektant ad 80gr/l isti i u svetu i kod nas ,onda moze posle nicanja kukuruza do 2-3 lista.Sa protektantom moze i na peskovita zemljita malo sam guglao [internet je cudo nevidjeno] naprimer:Acenit 880gr/l +ad 80 gr/l
 
@kristal
Nisam googlao po svetu, vec kod nasih hemijskih kuca (Agromarket, Chemical Agrosava, Galenika). Svugde pise pre-em, nigde nisam nasao post-em. Za Rezon (terbutilazin) moze do 3 lista.
 
Nazad
Vrh