Herbicidi u kukuruzu

Mislim da nebi trebalo inkor..... , (neda mi se nikako sročiti) , unositi herbicide u zemlju , koji nisu za to predvidjeni , jer su ovi uglavnom predvidjeni da djeluju na tačku porasta korova a to je oko površine zemlje a ne na sjeme ili klicu . Tako da neznam dal ima vajde od dijela herbicida koji se unese u dubinu.

6r3ijc.jpg


ukoliko nece biti kise bolje je promesati herbicid sa povrsinskim slojem,tako ce pod uticajem vlage se rastvoriti i ceo taj sloj ce biti u herbicidu kao da je povrsinski prskan pa palo minimum 5 L/m2 kise i rastvorilo ga u povrsinski sloj
 
Kish sada radi sa esteronom,lentemulom,matonom.Neće imati posledica sigurno.Dodaj još nešto od terbutilazina 1l/KJ i da te Bog vidi.
 
Ove kise su lepo legle usevima,a i travi,ja od nedelje polako krecem sa prskanjem kuruza,ove godine ce raditi Split-aplikacija.
 
Ja bi tu dodao 0,5lit nekog motivela ili talismana,cisto da pojaca dozu na sirokolisne,a i da malo zbuni uskolisne,a drugi put resto 0,75lit,ipak taj kuruz polako bije i treci list,za 10-tak dana na ovoj temperaturi ima da bude za spartanje.
 
I sta na kraju predlazete za split varijantu?
Recimo 1l Matona+1l Rezona+0,5lTalismana.
Misim kome je nikao kukuruz da je idealno za split,pa spartanje za 10-tak dana:ppozdrav:
 
Ljudi jedo pitanje,od herbicida za sirokolisne imam Callisto i Esteron,a od korova,u zavisnosti od njive-samonikla lucerka,pepeljuga,malo palamide,ambrozija i u oazama divlji duvan.Da li je bolje da prskam u fazi 3-5 listova sa esteronom,pa posle toga korektivno i sa Callistom (zato sto ima efekat i preko zemljista),ili da odmah idem sa Callistom?
 
Meni danas stigao poručeni Nicogan i Phantom.Sad samo da sačekam da kukuruz malo naraste i izbije što više korova.
 
koliko sam razumeo trgovca u polj. apoteci,acetogal plus stiti klicu kukuruza u slucaju kasnijeg prskanja
 
Prosle godine sam radio kombinaciju Cordus (25g/kj) + Banvel (3,5dl/kj) i bio sam prezadovoljan. A na jednoj parceli sam umesto Banvela isao sa Calistom (u osmom listu) i tu je bilo odlicno.
 
Nazad
Vrh