Herbicidi u kukuruzu

idi begaj pa ja mislim da sam prvi ovde na forumu koi je sejao ultra hibride ovo je već treća godina i veoma mi je poznato sa čime treba prskati inače sa calistom a i sa fokusom čekam da izniknu svi ciljani korovi pa tek onda prskam stim što ih ne mešam u prskalici prvo prskam sa calistom a posle sa fokusom
 
A sa njim prskas pre nicanja ili kad ima 3-6 lista,ne znam jer ga nikad nisam koristio,verovatno ga koristis kad izbije sirak
 
Treba da ide Atplus ili nesto na slicnoj bazi.
Atplus 463 se dodaje u prskalicu nakon rastvaranja herbicida.Primena se preporučuje posebno pri nepovoljnim uslovima za delovaje herbicida, kao što je suša, pri suzbijanje korova sa voštanom prevlakom i pri suzbijanju korova odmaklih u razvoju.

Atplus 463 je pomoćno sredstvo okvašivač, koje se primenjuje zajedno sa selektivnim herbicidima Callisto i Casper 55 WG, u koncentraciji 0,5% tj. 0,5 l u 100 l vode uz herbicid Callisto, odnosno, u koncentraciji 0,25% tj. 0,25 l u 100 l vode uz herbicid Casper 55 WG.

Vreme i način primene su u skladu sa herbicidom uz koji se koristi.

Copy Paste sa syngentinog sajta
 
Ja sam uzeo za ovu godinu Nicogan i Casper pa cu ici sa ovom kombinacijom,nadam se da nisam pogresio sa ovim herbicidima
 
Ako ima vlage ili ce kisa dubinsko-aktivira supstancu i odnese ak.materiju u setveni sloj,a posle po potrebi kontaktni u korekciji...
 
Ja mislim da na crno je velika lutrija prskati za mene je bolja varijanta na zeleno,posto kad nikne kukuruz i korovi mozes odrediti sa kojim da prskas posto danas ima jako dobrih i modernih herbicida.Posto se u vecini slucajeva mora korekcija iza zemljisnog ,ovom herbicidu na zeleno svejedno koliko ce biti korova u trenutku prskanja. Ja sam cesto koristio tarot plus (rimsulfuron + dikamba)jako lepo odradi posao.Za ovu godinu planiram Grid 75wg+Terbis
 
Bolje da je oko tek niknutog kukuruza gola zemlja nego da se čeka pa da se "na zeleno " prvi put prska zato što i tako mali korovi već malo smetaju kukuruzu a još gore je što kukuruz ​prepozna korove ispod sebe i uplaši se.
 
Ja imam na parceli od 10,5ha krug trske od skoro hektar.Do sada je ni jedan herbicid nije ni ošamutio.Kao što kolega Kish kaže po meni samo total u visokoj koncentraciji ili duboko oranje.Provereno znam da je na špric od 10litara vode+4dl totala uništi kao od šale.Sa tom dozom sam prskao trsku po placu i nikad je više nije bilo.
 
Nazad
Vrh