Grtalica za sneg ili nešto drugo namensko.

Samo sto njih ta grtalica ne izadje vise od 350e da je naprave. Nije to tesko napraviti najveci posao je da se nadje neko da savije onaj lim napred

al u panjevima 350e,dal znas koliko samo kosta taj klip hidraulika koji je od rusa 82 C100 ,a gde je ostala gvozdjurija................naravno moze se za manje pare napraviti nego sto mu je cena ali daleko ispred vase navedene cene
 
Danas sam bio u susednom selu,koristio sam grtalicu adaptiranu za imt 509,zadovoljavajuce radi,ima tockice da ne bi ralica udarila u neravni deo,tockovi ne proklizavaju... sjebo sam se zaboravih da slikam.
 
Šanana daj još koju sliku.
To je piramida od olt-ovog špartača?

Piramida je od OLT dvoredne sejalice za kukuruz.

Budem stavio još slika samo da ih napravim, sutra ako stignem.


Danas smo baš ujak i ja probijali put do njegovog vinograda, bilo je nanosa i do pola metra visine, jedva smo se probili.:osmeh:
 
za 350 eura ne mozes da napravis nista kao sto kaze danger,znam iz iskustva zato sto sam napravio ,samo klip kosta polovan 100 eura ,ja i cale 7 dana razmeravali ,cistili ,varili,270 kg gvozdja puta 106 din,jednom isao u pozegu ,dva puta kod strugara i dva puta na otpad a da ne pominjem sto sam imao klipnjaca od zastave....
 
proslogodisnjii rad mnogo bolji sa rusevima nego ovogodisnji


2em2cdk.jpg
 
Dobio sam proverenu informaciju da je kod Caje u Curug stigao razvaljeni mtz 52 komplet sa prednjom grtalicom. Imajuci u vidu da se covek bavi prodajom mtz delova, ta grtalica je sigurno na prodaju.
 
Ево моје грталице, није ме коштала ни 50е.
1ovblk.jpg
2v8k6x3.jpg

Направо сам и бацач снега, нисам га пробао, а надам са да нећу имати потребе.
14x1cec.jpg
 
Zimi radi kao čistač snega ,a leti lepo skineš te bočne limove i radi kao razbacivač za slamu.Eto lepe višenamenske mašine.
 
+Klima leti samo takva ,sedi pokraj njega i milina a sada može za sušenje mesa.Pošto je godina nikakva za meso (nema ni daška vetra)postaviga ispred vrata i gas .Ma stroj za sve .Multypractic.:bravo:Za one koji su zainteresovani više za ovaj bacač snega ima detaljnije u temi o Savinim@ mašinama. On je ovo pravio.I još neki ljudi su pravili.
 
Mirko šta ti je ovo na zadnjoj slici? Koliko te je ovo koštalo?

Качи се назад на прикључно вратило(кардан) крила скупљају снег, а ротор га баца у леву страну. Осим електрода и струје није ме коштало ништа имао сам старог гвожђа и комплет предњи точак од кеца.
 
Nazad
Vrh