Grtalica za sneg ili nešto drugo namensko.

Lepo vreme kod tebe,zavidimo ti:haha:
Sad gledam po guglu,tu je negde blizu Glogovik?
 
Зајебали смо Сибир и Аљаску, само немамо нафте и гаса. Близу нема ни један Глоговик, можда неки мањи засеок.
 
Kako vam.se cini?
a7d1333813ece371edef012caf894b8d.jpg


Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Noz za grtalicu da bude od gume,ali koliko to traje ?.Vidim mnoge grtalice i kamionske i traktorske imaju takve ''nozeve'' ,3-4 cm debljina, kontam to bi bilo najbolje zbog neravnina i rupa koje bi prelazilo bez problema.
 
Za neko dvoriste gde bi klasican noz grebao beton ili behaton je idealan.Sto se tice zimske sluzbe , pa nekad ne ciste nista celu zimu kao na primer prosle godine, sta bi im falilo da ih menjaju i svakodnevno??
 
Pa da,meni je najvise zbog neravnog dvorista i gde je kamen tucanik-rizla ,kako ko vec kaze ,da previse ne skuplja isti kad se cisti sneg.
 
Nož (ili cijela daska) najbolje da budu preklopivi ako pokupiš neku jaču prepreku kad se čiste ravne površine. Za mjesta gdje je šljunak i slična podloga, ja bih napravio klizače/skije da se ne ide do kraja već koji cm preko. Sistem kao kod grebena strižne kose.
 
Evo da osvezimo temu malo, uradio sam prednji raonik na kinezu, do sada sam cistio samo sa zadnjim. Prednji sam uzeo fabricki noz, sa plocom za kacenje, samo ga ucvrtsio za traktor. Raonik ima hidraulicno zakretanje i podizanje, ima svkj razvodnik sa elektroventilima i svoj dzojstik koji ide u kabinu. Zahvat 220cm, ima opruge za preklop napred. Ja sam ga ofarbao samo

a1b12eb3ba04ac37df7d8524d94230b0.jpg
a2f1162ad8813bb0e5682b3a07168d61.jpg
48a5fb01f98eefa672460bb4e3fe6eea.jpg
95441e7e81174c65b45b855b6260e6e7.jpg
620f1d15d9c1c8261dc687db85ecfa9a.jpg


Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
 
Kostao je 1450e i jos oko 100e sam ulozio u izmenu nekih creva, jos neke sitnice i farbanje.

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
 
Ја сам то склепао од отпада, само сам силиндар, црева,и електроде купио. Нисам ни 100е потрошио. То твоје је стварно добро. Јел ти плаћа општина или чистиш за себе?

Послато са M2004J19C помоћу Тапатока
 
Ја сам то склепао од отпада, само сам силиндар, црева,и електроде купио. Нисам ни 100е потрошио. То твоје је стварно добро. Јел ти плаћа општина или чистиш за себе?

Послато са M2004J19C помоћу Тапатока
Cistio sam pre za sebe a prosle godine sam poceo jedan deo za opstinu, placaju po satu, u gorivu.

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
 
Ovo je ozbiljna sprava! :ppozdrav: Još samo spremi jedan novi nož u rezervi, ovaj je već dosta potrošen.
Noz jeste potrosen ali je od tvrdog materijala, racunam da moze ovu godinu bez problema posto ja ne cistim mnogo. Za sledecu godinu cu verovatno promeniti, dok zasluzi novi noz

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh