Gastronomija I kulinarske đakonije

Bila je tema stara jela ili tako nesto slicno.
 
Svaka ti čast sremac. Ti uzivaš da praviš svakakve đakonije. Bravooo.
Hvala... Znaš kako, neko od poljoprivrednika nalazi zadovoljstvo da radi stotine hektara, ja i moji drugari više volimo da radimo manje zemlje ali da zato imamo vremena i za ovakve stvari... Samo spremanje klope i krkanje i nije neki fazon, ali zato sedenje pored kotlića , roštilja, ražnja i tome slično uz čašicu razgovora i ostale priče o ženama, o politici o kulinu banu mislim da nema cenu... Tako da smo nekako uveli u naviku, kad već ne idemo u kafanu, ne kockamo, ne kurvamo se, da bar imamo neki vid zdravog druženja (i ne zdrave ishrane)... A i šta bi drugo kad pada kiša...
 
Tako i treba da se radi. A ne 24h na traktoru ili ostalim mašinama. Treba sebi dati i malo oduške. Nego ako mi bude trebao neki recept verovatno ga mogu dobiti od tebe. Ovako na slikama i prase i ovaj pasulj izgledaju sjajno. A tek mogu da pretpostavim kako je uživo kad se proba.
 
To ipak čuvamo za roštilj, tu je bolje da ima miris dima... Nije mi posle zime ostalo puno čokanja pa moram pametno da raspolažem..
 
E sad ovako nakon pečenja mogu da konstatujem da žari ispod tepsije mora da bude tek tek malo, inače hoće da zagori... Prva je ispala vrhunski, druga je malo zagorela dole, ali ne strašno... Inače je ukus vrhunski...
 
Malo da prezalogajimo
e5ef95d321b9992285269e5e9b105e1f.jpg


Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Ја сам јуче два домаћа петла под сач-ом испекао испали као путер иначе нису низашта друго сем за супу,али сач их размекшао ма милина како је испало.
 
Чек', стани, види... Турили петлове авлијанере испод сача и они остали јестиви и кад се месо 'оладило? :unsure:
 
Bunjistarci su najsladji. ( Aco mislim da se i kod tebe zovu tako ) Ko ne zna to su oni domaci pilici sto samo kljucaju po bunjistu ( mestu gde se izbacuje stajnjak od stoke) nikakvi koncetrati i slicno. Belo meso uopste i nemaju , vec je sivo i modro. Tepsija,krompir i bunjistarac. Nista sladje
 
Sad si me vratio u detinjstvo, a taman sam i zaboravio za te bunjistarce. To nam nekad baba tako spremala sto kazes, tepsija, krompir i bunjistarac. Jeste bilo slatko.
 
Чек', стани, види... Турили петлове авлијанере испод сача и они остали јестиви и кад се месо 'оладило? :unsure:
Ma nije stiglo da se ohladi :osmeh: nesto malo preteklo za uzinu pred veceru ma lepilo se za prste,a mekano kao da su tovni pilici bili u pitanju.Pod sacom i divlji zec bude mekan kao secerna vuna!
 
Kada smo kod specijaliteta da li je neko od forumasa iz okoline Stare Pazove isao u restoran Dabar da proba ovo?
Koliko vidim na reklami,ovaj cevap od metar i ovi dodaci su 1800 din.
 
Kada smo kod specijaliteta da li je neko od forumasa iz okoline Stare Pazove isao u restoran Dabar da proba ovo?
Koliko vidim na reklami,ovaj cevap od metar i ovi dodaci su 1800 din.
Ne znam za Staru Pazovu ja sam jeo ovo u Dabru u Batajnici.
Klopa je solidna i nije skupa, imaju pored oovog cevapa od metar i banjalučki cevap jako lep.
 
Nazad
Vrh