gasno ulje 01

Predpostavljam da ovi racuni nece vaziti, obzirom da nisu od prvog aprila kupljeni.. Ovde je u pitanju loz ulje, a na racunu pise gasno ulje :)
Danas moram da kupim jos 50ak litara..isto ovo loz ulje. Ne mogu da cekam prvi april. Tada mi ne treba vise...


uploading images
 
Zanima me samo jedno kad poredite potrošnju još jednom neka mi neko razjasni šta troši manje d1 ili evro i sa čime lagodnije mašina radi ?
 
Predpostavljam da ovi racuni nece vaziti, obzirom da nisu od prvog aprila kupljeni.. Ovde je u pitanju loz ulje, a na racunu pise gasno ulje :)
Danas moram da kupim jos 50ak litara..isto ovo loz ulje. Ne mogu da cekam prvi april. Tada mi ne treba vise..

Pitanje je kada ce i poceti da vaze racuni i sta ce biti sa subvencijama uopste. Novu vladu najavljuju tek tamo za 1 maj, a dotle ce da kukakju kako nema ministra, vlade.....
 
Zanima me samo jedno kad poredite potrošnju još jednom neka mi neko razjasni šta troši manje d1 ili evro i sa čime lagodnije mašina radi ?
Ja sam merio i najbolje mi se pokazao evro dizel,dobro je i loz ulje on kvalitetno najlosije je ovo sto daju za polj.svi kod mene kukaju da im trosi vise,ja sam probao neko gasno ulje platio sam ga 135din,neko uvozno gusto maltene kao ulje radi fino na nega ali teze pali kad je hladan i slabije vuce ali zato ne evro dizel ide super i trosi normalno.to je moje zapazanje mozda je kod drugih duga prica.
 
dal gasno ulje ili ED trosi prilicno. zato sipam lozak i bar 30% manja potrosnja. kad naspem ED ide ko benzinac ali brzo i osusi rezervoar. ni on nije sad neki kvalitet ko sto je bio. ovako imamo jednog koji donosi iz bjeljine lozak i miran sam. zimus pali bez problema
 
dal gasno ulje ili ED trosi prilicno. zato sipam lozak i bar 30% manja potrosnja. kad naspem ED ide ko benzinac ali brzo i osusi rezervoar. ni on nije sad neki kvalitet ko sto je bio. ovako imamo jednog koji donosi iz bjeljine lozak i miran sam. zimus pali bez problema

Kod starijih traktora obavezno aditiv za ED sa NIS pumpe i druga prica
 
na ovu cenu goriva samo mi to jos fali .mene kosta 1L -1eur i teraj. treba zeleni karton sad da uzmem .inace ovako dobijam po 135din lozak i nemislim
 
Neznam sipam i u traktore i automobil euro i necu da razmisljam nikakvi aditivi ulkja i bakraci !!!

Ljudi me ubedjuju da sipam od proleca do zime lozak ili d1 manje trosi efikasniji je utrosak energije meni se cini da nije tako . A kod mene na pumpi razlika 3 din po litru tako da sipam evro pa kako prolazim prolazim sta da se radi .
 
I ja u sve moje traktore sipam samo Euro Dizel i to CIST bez aditiva bez ulja ma samo on cist... Evo pocinje druga sezona od kad vozimo tako i NIKAKVIH problema nema... Filteri cisti,talozne casice ciste ma milina je raditi sa tim... Ma nema potrebe manjati cesto filtere ko do sad...
Ne planiram drugo gorivo da sipam... Loz ulje i gasno ulje nikad nism ni ja ni moji sipali u traktore,nikad.... Sa potrosnjom sam zadovoljan sa ED nista vise ne trosi nego nekad sa D2 to su moja zapazanja....
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Pricao sam o tome unazad dosta.. Ako sad krenem ponovo oduzice se ponovo ko prosli put a to stvarno nezelim... :off_topic: Nekoliko strana unazad ima pisano o tome.. :ppozdrav:
 
U pravu si Ćiro što se filtera tiče ,i ja sam primetio da se manje prljaju.Jedino ako negde neko neuvali bio onda bi malo bilo drugačije hehe.
Glupo je to za subvencije ima ljudi sigurno koji imaju i poneku novu mašinu i moraju da sipaju ed tj em što su obavezni u garantnom roku em neće ni sami u takvu mašinu da sipaju kojekakve krš derivate ,i šta sad što da nemaju i oni pravo na subvencije . Šta će država bilo kome da da kad te uokviri opet da moraš da uzmeš samo to što njima odgovara čista manipulacija čist bezobrazluk do juče je taj ložak bio duplo jeftiniji sad digli akcize do besvesti i sad oni kao nekom nešto vraćaju banda lopovska ,dižem samo sebi pritisak haha !!!!!!
 
I ja u sve moje traktore sipam samo Euro Dizel i to CIST bez aditiva bez ulja ma samo on cist... Evo pocinje druga sezona od kad vozimo tako i NIKAKVIH problema nema... Filteri cisti,talozne casice ciste ma milina je raditi sa tim... Ma nema potrebe manjati cesto filtere ko do sad...
Ne planiram drugo gorivo da sipam... Loz ulje i gasno ulje nikad nism ni ja ni moji sipali u traktore,nikad.... Sa potrosnjom sam zadovoljan sa ED nista vise ne trosi nego nekad sa D2 to su moja zapazanja....
Steta sto juce nisam imao fotoaparat kod sebe.Ugasio se jednoj osobi traktor posle drljanja i nece da upali.Ja naisao,iako nisam toliko strucan,skinuo filter i kad vidim,taloznik pun vode,filter cementiran a nije star i traktor se jako malo vozi.Gorivo ED sipano tog jutra a potice sa NIS pumpe kojoj ovde svi veruju,ukljucujuci i mene.
 
Steta sto juce nisam imao fotoaparat kod sebe.Ugasio se jednoj osobi traktor posle drljanja i nece da upali.Ja naisao,iako nisam toliko strucan,skinuo filter i kad vidim,taloznik pun vode,filter cementiran a nije star i traktor se jako malo vozi.Gorivo ED sipano tog jutra a potice sa NIS pumpe kojoj ovde svi veruju,ukljucujuci i mene.
Nije mogao filter za tako kratko vreme kako vi kažete da zacementira.
 
Nazad
Vrh