gasno ulje 01

E jos da pocnemo da vozimo na vodu.Bilo bi najbolje.Dok se i ona ne akcizira.
 
To je mislim zanimljivo ali bi najbolje bilo da ako neko ima neko konkretno saznanje ili iskustvo sa ovim da kaze.Razmisljao sam o ovome jos pre vise godina ali me plasi da nije jos neka u redu glupost koja sluzi samo za trgovinu i neciju zaradu i koliko li kosta uopste?
 
Ako je izbrisana to je greska.Sa ovakvim divljackim cenama goriva svaka ideja koja dovodi do ustede od 10,20 ili 30% je vrlo zanimljiva.Samo da je realna usteda i da nije taj aparat preskup.Ali i odrzavanje da je racionalno,pa njegov vek eksploatacije itd. itd.
 
Na pumpama nema vise gasnog ulja , zna li se datum od kad ce ga biti i od kog datuma racuni ce vaziti ?
 
Kako mislis od kog dana ce racuni vaziti? Ako bude kao sto ministar najavljuje, racuni od gasnog ulja ti vise nece biti potrebni, vec od mineralnog djubriva i deklarisanog semena.
Sada bi trebalo da se koristi kartica koja sluzi kao identifikacija, a takodje, trebalo bi sa njom da se odmah na pumpi dobije 1-3 dinara jeftinije gasno ulje. Ovo je neprovereno, vec podatak iz medija.
 
Pa ... nece ostati na tome da placamo za polj. 152 din dizel ! .. Procvetace siva ekonomija SUPER !
 
Ne treba ti siva ekonomija. Vrati se na 14tu stranu tj samo jednu unazad, da vidis kako se ulje kupuje na veliko koje je jeftinije od nafte :)
 
Danas sipao gasno ulje u traktor.To je golo go..o,trosi ga kao nenormalan,neka prevara teska.
 
Ja sam danas pitao na NIS-u, kazu nista od gasnog ulja pre 1. Aprila... Prelazim na biodizel do daljnjeg.
 
Danas terao setvopremac na 7.35kj i potrosio bas bas dosta goriva. Skoro 4l/kj. To sa D2 se nikad nije desavalo. Brat je terao juce 9kj isto se zali na potrosnju.
 
drugar je juce setvospremacem zatvarao brazdu na 4,5 ha. potrosio oko 38L ED. nema gasnog ulja a nece da ide po lozak. kad je zavrsio i pogledao u rezervoar jauce. ja sipam lozak i mnogo manja potrosnja a nema dima uopste
 
@mica967
2 parcele su u pitanju. Od 4.35kj i od 3kj. Medjusobno udaljene 4km.
Da prvi prohod sam radio.
 
Nazad
Vrh