gasno ulje 01

koristio sam cist bas jedno duze vreme kad je traktor bio nov,nisam mesao ali posle poskupelo cena se izjednacila pa sam odustao,sad cu ponovo da se vratim jedino sto malo zeza stvar je hladno vreme pa se zejitin steze,moracu da mesam sa euro dizelom 70ulje:30dizel,traktor pali i radi jos uvek vuce isto kao i sa zejitinom,neznam za ostale motore ali ovaj je ostar na gasu pa ne oseca
 
zejtin znam da su neki koristili dok je jeftin bio. za rabljeno ulje isto mada mi mnogi nece verovati ali kolega sa foruma ga koristi i dan danas u razmeri 50-50%. pravio je i centrifugalni filter za ulje ali nije uspelo. najgora je stvar izdvojiti sitne mikronske opiljke iz ulja jer nije dobro po pumpu i dizne. cesce je treba reparirati ali usteda je velika. a potpuno isto radi po njegovim recima.
 
zejtin znam da su neki koristili dok je jeftin bio. za rabljeno ulje isto mada mi mnogi nece verovati ali kolega sa foruma ga koristi i dan danas u razmeri 50-50%. pravio je i centrifugalni filter za ulje ali nije uspelo. najgora je stvar izdvojiti sitne mikronske opiljke iz ulja jer nije dobro po pumpu i dizne. cesce je treba reparirati ali usteda je velika. a potpuno isto radi po njegovim recima.
Znaci nisam jedini "strucnjak"
 
Malo mi je nezgodno da kupujem 10-15 kartona Zejtina da bih sipao u traktor...ljudi ima da me gledaju cudno... ajmo sada:
Dobre i lose strane sipanja zetina u traktore????
Dobbra stvar:
jeftin,ima gde hoces..
ima li neko iskustva?

- - - - - - - - - -

Da dopunim:
Čuvanje: Kao i sva hladno ceđena ulja, suncokretovo ulje ne treba izlagati svetlosti i toploti, a flasu uvek treba zatvoriti posle upotrebe da ne bi došlo do oksidacije.
znaci kad se zagreje oksidira...
 
Probajte kad istopite cvarke da to sipate u traktore... :haha: :haha: :haha: Znam da je moguce (zejtin je slican bio dizelu) ali neverujem da bi se ostvarola neka usteda... Gotovo sam siguran da motor ne bi imao istu snagu a o habanju motora i da ne govorimo..
 
90-ih smo umesto para za suncokret dobili jestivo ulje koje i nije bilo bas jestivo tjneki polu rafinisan.nismo znali sta sa njima pa poceo sam ga sipati u traktor u vreme berbe,imt565.pre toga sam se konsultovao sa tehnologom iz RNP koji mi je preporucio slobodno 10 posto a moze i vise.potrosio sam tokom godine prreko 500 litara ulja.jedina mana je bila sto je zamnom mirisalo na krofne kao da si pored friteze.traktor je bio 87-o godiste a tek2012 promenio sam motor i ubacio od tamica od 75 ks,stari je bio na izdisaju ali mogao jos malo,do tada nije otvaran nikako,a imao je najmanje 7000 sati,jer mi u zadnje vreme nije radio sat.tako ko ima jeftino ulje samo sipaj i vozi.potrosnja je bila ista a o svemu ostalom je suvisno reci.
 
uzeo sam danas u disu 40 litara po 99 din,moracu da mesam sa eurodizelom velika je hladnoca
 
evo danas sam bio kod jednog mehanicara u mitrovici koji ima servis. ima vw pola dizela u koji sipa rabljeno ulje. kako kome istoci tako na levak sipaju u rezervoar. pola voze po gradu stalno sluzi za sve i svasta i svako ga vozi. vec 4 god ga teraju bez kvara ijednog. to sad je i za mene nesto nepojmljivo ali je tako. samo filter za naftu imaju u rezervi uvek jedan u kolima ako zapusi zamenu i teraj.za suncokretovo ulje sam davno cuo i video kod rodjaka. za vreme sankcija isao je u madjarsku kao i vecina nas i umesto nafte kupovao zejtin. nesto mnogo povoljnije je bilo nego kod nas a kamo li spram nafte. sipao je u renoa 9 dizela i IMT577 . dugo vremena je radio tako. sto rekli jedino po mirisu se moglo poznati ,ko peceni listici. ulje iz friteza mnogi u BG . skupljaju i koriste jer za to znam dok sam u servisu radio u zelezniku. tako da mnoge stvari se znaju odkad ali se nepricaju tek tako jer ispadnes bud....
 
Mozda da se sipa samo za vreme posta. Samo pazite kad su oni dani kad se posti i kad je sve na vodi da neuspe neko vodu umesto zejtina.
 
Aj javi kako ide i potrosnja itd :)
sta da ti javljam to je moja rajka ranije dok je zejtin isto bio jeftin progutala u velikim kolicinama,potrosnja ista smrdi na auspuh,sta me briga vazno je da ide dobro,neobracam ja puno paznje sta sipam vazno je da je jeftino
 
Nazad
Vrh