Gajenje pataka - saveti

Nebi znao reci kolika je temperatura u frizideru jer nisam nikad merio ali mislim da je od 7 hladniji i proveli su 7do 10 dana u njoj nisu se bas najbolje izvele ali ipak jesu .
 
Mom kumu se sama saseks kokoška razlegla u zavetrinu na slamu nije skupljao jaja jer nije ni video.
 
Poslednja izmena od urednika:
Cili/vili ako je dobro napisano,
Да није Чери Вели? Ако јесте то је изузетна патка. Носи до 300 јаја годишње, не прави буку и не тражи да се купа. Некад их је продавао "Сточар" Зрењанин и рекламирали су је за тов у трајању од 49 дана. У Енглеској кошта од 15-20£/ком. Достижу тежину до 2,5кг.
 
Pozdrav! Uzeo sam pre desetak dana 3 paceta, cisto onako iz radoznalosti, inace o njima ne znam nista. Baba ih je stavila zajedno sa pilicima, posto su slicnog uzrasta dok ne porastu, nadam se da nije nikakav problem sto jedu koncentrat za pilice, za sada deluju veselo :osmeh:. Kasnije ce napolje u ogradjeni deo zajedno sa kokoskama, zanima me da li moraju da imaju neku vodu (mislim na baru gde bi se kupale), posto u tom ogradjenom delu nema nista slicno, a problem mi je da iskopam nesto, posto nije ravan teren, da li je dovoljno neko bure odseceno na pola i malo ukopano u zemlju?
 
Moja mosusna je lezala 38 dana jedino mi je bilo malo cudno jer se razlegla krajem februara, a pronela je krajem januara. Neka deca su sada vesa od nje, a cuo sam da pronecu tek pocetkom marta.

- - - - - - - - - -

Nista se vise ne cuje, ali sam joj ostavio jaja jos koji dan.
 
Sa koliko meseci patke treba da pronesu? I je l' nije problem sto su u gnjizdari zajedno sa kokoskama ili bih trebao nesto posebno za njih? Evo ga nase malo jato
30iud4x.jpg
op1zx2.jpg
 
Imao sam pre 4-5 godina te patke. Hranio sam ih sa pomesanim prekrupom i koncentratom i preonele su sa 4 meseca. Ako jedu domacu hranu verovatno bi pronele sa 6-7 meseci. Ne bi trebalo biti problema sa gnezdima, a moze se desiti da patke odaberu neko mesto u dvoristu i tu da nose. Nemaju izrazen instinkt lezanja na jajima, pa samo nose, u vise navrata.
 
Poslednja izmena:
I jedna moja guska je snela 9 jaja,a ja joj ih ostavljam da se razlegne.

Mutave šotke(mošusne) su snele za tri nasada ali se ništa ne razleže još:sta:

Pošto ih i sam držim (mošusne patke) kažeš snele su za tri nasada pa da te pitam da li više njih nosi u jednom gnezdu ili ne,da li im kupiš jaja ili ne,da li su prošlogodišnje ili su starije
 
Nema veze sto patke ne nose sa brojem muzjaka, nisu ni moje sve patke pronele. Moja jedna patka se iznela pre oko nedelju dana i gnezdo je puno perja vec nedelju dana i jos nije legla. Patke ce se razleci kada budu htele.
I jedno pitanje za Plovak i feeder. Kako uspevate da drzite zajedno patke i guske? Moji patak i gusak se toliko jako potuku ako se spoje i moram da ih rastavljam.
 
Poslednja izmena:
Hvala na pomoci....
11 pataka i 6 patkova....
treba da koljem patkove ali nikako da stignem.... a i pokusavam da prodam kog.... 2 sam zaklao za bozic,ostalo vruce vode pored praseta... 2.7kg uredjeni....
racunam i ja da nema veze,ali reko da pitam....
 
Nazad
Vrh