Gajenje pataka - saveti

Pozdrav futurefarming! :ppozdrav:
Ja sam pre "otkrica"pticijeg gripa imao pekinsku patku i mogu ti reci da sam bio zadovoljan.
Dobre su i rase kaki-kambel i cherry-valley to su rase kombinovanih sposobnosti.
 
Brankojlo je napisao(la):
Pozdrav futurefarming! :ppozdrav:
Ja sam pre "otkrica"pticijeg gripa imao pekinsku patku i mogu ti reci da sam bio zadovoljan.
Dobre su i rase kaki-kambel i cherry-valley to su rase kombinovanih sposobnosti.

Hvala Brankojlo, Pekinška mi se, po slikama, dopala, šta je bilo s njima kada su krenuli sa pričom o gripu?
 
Pozdrav futurefarming!
Da Sivka je upravu zaboravio sam ruansku patku one su najkrupnija rasa pataka.
Neznam da li se secas kada je bio aktuelan "pticiji grip" i sta se sve pricalo po medijima,ja sam u to vreme imao preko 100 pataka i normalno drzao ih u bari (posto sam tu baru i zakupio za patke i guske a ne za mene),ali neko od mojih briznih komsija me je prijavio.Malo zatim mi je dosla pokrainska inspekcija i doslo je do razmene reci koje nisu za forum.Nakraju sam ih pitao kako se prenosi grip i rekao im da se virus gripa prenosi vazduhom i da nikakva zica i taraba nemogu da ga zaustave razisli smo se bez nekog dogovora.
Odmah sutradan skupio sam nekoliko zena i poklao sve patke a guske skonio kod roditelja na radost "komsiluka".
 
Pozdrav forumasi ja sam juce dobio par pataka one izgledaju kao one divlje ali su totalno pitome danas je patka vec snijela jedno jaja zanima me posto ja zelim da je nalegnem da li se ona sama nalegnjuje ili kako i koliko jaja treba da snese da bi se nalegnula i jos nesto koje je vrijeme najbolje za nalegnjivanje i samo jos jedno pitanje za sta su zdrava da se jedu pacija jaja.Velki pozdrav
 
Dobio od brata 2 patke i patka,valda će se na proleće razleći...
288436c.jpg
 
Ljusha patke su ti bas lijepe konacno neko da drzi istu rasu kao ja.Veliki pozdrav
 
Ljusha, nadam se da si im porezao perje na krilima... Ako nisi, tek da te podsetim da to odmah uradis , jer odletese one... I , ne vratise se. Postace lak plen predatorima, jer su polu-pitome. Inac su prelepe. Dugo sam trazio da ih kupim ,ali nisam nasao .. Zaosta su prelepe. :ppozdrav:
 
Isečena su krila,tako da ne mrdaju,tj. šetkaju po ogradjenom voćnjaku.
Patak se nešto povampirio,vija i kokoške i petlove,dovodi ih u red.
Ukop'o sam im i kadu i napunio vodom,nek' uživaju.
Ako se patke ove godine razlegu,mogu ti pokloniti par komada. :ppozdrav:
 
Ljusa.. Ako Ti se ispile patkice, drage volje dolazim po par komada , ali samo u sistemu razmene..Ja Tebi donosim istu kolicinu guscica. Jel se vazi?
 
Po kojoj cjeni ces ih kupit ? ja sam stavio par jaja u inkubator al mislim da nista od toga ap cu morat kupit par komada :p
 
patke ti jedu vecinom travu i svako tolko im bacis malo kukuruza,isto kao guske..tako sam barem cuo D
 
Nazad
Vrh