FOTON

Neka te dugo dobro služi. Daj koju sliku unutrašnjosti i zadnje (najvažnije) strane traktora.
 
Imali ko iskustva sa Fotonom 1304?
Trebalo bi da parira Yto 1304, ali Yto je sa vecom kubikazom bez turbine i on je kod nas u kraju proveren.
Dok Foton ima bolju i tisu kabinu....
 
Kinez ponovo prijatno iznenadjenje,ide sa dvorednim zvegersom kao da nema nista pozadi. Na 1000 obrtaja kardana.
379654209_3573221919665436_6963728869166757649_n.jpg
 
Ovaj se ne moze okretati napred.Do sada sam ga terao sa JD-om od 150ks na prednjoj hidraulici,medjutim ove godine sam bio tanak sa prikolicama a imam veliku prikolicu koju samo jd moze da vuce pa sam ih zamenio.Mnogo manje je ugazeno zato sto ovaj lagano ulazi u redove i proseca njivu bilo gde a veliki traktor gazi trecu vrstu kod prosecanja. Takodje potrosio sam duplo manje goriva nego inace. Ovo je prelazno resenje posto vec duze vreme trazim isti ovakav kombajn samo troredni i on bi pasovao na JD-a super (a mozda cak i 4 reda).
Mislio sam da ce dosta biti teze terati u rikverc ali nije stasno,naspanuju se poluge da uvek stoji ravno da ne mrda levo desno rknes gas rucni na 2000 obrtaja motora i teras. Pravac pratis prednjim tockom da ide izmedju dva reda kukuruza i nema omaske.Kad kad pogledas pozadi,malo nisanis lulom(pomeras levo desno da popuni prikolicu lepo svuda ) malo u retrovizore i to je to.
 
Ima nesto preko 900rh,nije bio ni jedan kvar da je traktor stao sa radom. Bilo je sitnica tipa crkla rotacija,pukla sajla za gasenje curilo ulje na nekom razvodniku od hidraulike (to samo nije bilo dobro stegnuto) crklo par brzih spojki od utovarivaca istegao se kajs klime i to je to u principu.
 
Ljudi, ja bio u utorak gledao 1304.
Buka je nenormalna i traktor nema reverzer.
U sustini ostalo i nije toliko lose, masivan, jak traktor.
Koliko para toliko muzike ...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh