FOTON

Сан Саныч, а плуг-то польский? "Виракс" или как уже его зовут?

Кстати, у нас (т.е. в моём районе) тракторец с 60 кобыл тащит 2х30 плуг и не более того. У вас почва вроде как в Польшей - тракторец с полтинником кобыл смело пашет трёхкорпусным плужком.
 
Сан Саныч, а плуг-то польский? "Виракс" или как уже его зовут?

Кстати, у нас (т.е. в моём районе) тракторец с 60 кобыл тащит 2х30 плуг и не более того. У вас почва вроде как в Польшей - тракторец с полтинником кобыл смело пашет трёхкорпусным плужком.
Плуг польский, продавец называл "Bomet", но на нём нет ни каких надписей )). Перед покупкой плуга брал у знакомого двухкорпусный, так трактор его не чувствует, поэтому купил трёхкорпусный.
PS. Видео с двухкорпусным
 
Ја имам исти такав плуг само црвене боје, 3 бразде. Купио сам у Руми на вашару. Увозио га крокус из Смедеревске Паланке. Лепо оре, али је низак и није за велику биљну масу... Може да се помера лево-десно тако да се захват прве бразде преполови па лакше вуче. Давно сам пазарио за 730€, сад видим да је преко 1000
 
Искуство са мојом 804-ком, на фону претходних искустава са ИМТ хидрауликом: можеш да подигнеш, можеш да спустиш и да буде у пливајућем положају, а све остале положаје је како ко кога зајебе - ја трактор или он мене. Једном речју - непрецизан и захтева точак на плугу. Али то је прва генерација "Фотона", она која личи на "Њу Холанде" из '90-их година. Питао сам познаника о хидраулици на 504-ки треће генерације, овој са фенси кабином - каже да је задовољан, тј. није поменуо неку ману која га живцира.
 
Ја имам исти такав плуг само црвене боје, 3 бразде. Купио сам у Руми на вашару. Увозио га крокус из Смедеревске Паланке. Лепо оре, али је низак и није за велику биљну масу... Може да се помера лево-десно тако да се захват прве бразде преполови па лакше вуче. Давно сам пазарио за 730€, сад видим да је преко 1000
Koje visine su ti nosici dasaka i raonika,imas ga u dve varijante,63cm i 75+cm cini mi se? Jos uvek krokus ima delova za njih i jos ima takvih na prodaju ako ti nesto trrba da znas
 
Kinez u g*vnima do guse. :)
313433762_804512724178864_2724137460706868068_n.jpg
 
Je л' се изборио са истима? Како му се држала хидраулика од почетка до краја?
 
754 je oznaka,i ima radijalne gume (siroke). Trebalo bi da je iste sirine kao 604.

Hidraulika radi normalno bez ikakvih problema. Pozadi mu zakacio korpu za silazu kao protiv teg i samo gas(kad je u brdu na stranju hoce da ljulja levo desno bez opterecenja pozadi)
 
Знаш како кажу: добро те служио и са мајсторима се не дружио. :ppozdrav:

Е сад немој да се стискаш да поделиш твоја искуства са трактором овде на форуму.
 
незнам какви су им трактори али им је ракија најбоља у држави јест скупа ал је одлична
 
Traktor je koštao 23.850 evra, uzet preko Pokrajinskog fonda za razvoj poljoprivrede ,na kredit od pet godina sa kamatom od 1% , bez učešća i grejs periodom od šest meseci. Traktor ima 75 ks, obrtni momenat 270 Nm, motor 4320 kubika , kineska kopija perkinsa, težak je oko 3300 kg. Ima reverzer, 12 brzina napred i nazad, najsporija oko 2 km/h najbrža 39 km/h. Kardan 540 i 1000 obrtaja. Na polugama ima i dodatne cilindre tako da diže dosta ali ne znam tačno koliko. Kabina ima grejanje i klimu, muziku i gramer sedište. Sedište dobro amortizuje ali je meni malo i neudobno i verovatno ću promeniti taj sedalni deo.
 
Nazad
Vrh