FOTON

To ti je prednost kineskih proizvodjača svega i svačega, ukoliko se poruči odredjeni broj komada ičega može da se stavi tvoj logo, ime, sve po želji kupca.
 
Jbš ga baš dobro izgleda... Napreduju kinezi samo tako... Belarus se na primer me mrda 30 godina, sem možda par limova tj plastike... A ovaj Kinez spram onih pre 15ak godina izgleda pet u čelo...
 
Skontali da se ne isplati menjati samo nalepnice i plastične detalje već da se treba potruditi biti konkurentan i izboriti za svoje mesto pod suncem.
 
Nisu Kinezi džabe kupovali fabrike po evropi .Mislim da je Mc Cormick u Kineskim rukama.
 
Pogledajte samo kinesku Zoomlion autodizalicu od 2000t i sve ce biti jasno. Od poljo masina rade traktore, kombajne, prikljucne masine, susare...

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Jbš ga baš dobro izgleda... Napreduju kinezi samo tako... Belarus se na primer me mrda 30 godina, sem možda par limova tj plastike... A ovaj Kinez spram onih pre 15ak godina izgleda pet u čelo...
Савршенство нема разлога мењати :osmeh:
 
Нешто што је за 804-ку више предлог да се провери, него "лајфхак": приметио сам од пролетос да после неке кампање и стајања које уследи, алнасер споро окреће и не покрене мотор. Фртаљ сата на пуњачу и трактор упали. Током лета сам поставио волтметар на трактор и приметим да после неког периода неактивости волтажа акумулатора стоји на 12.6 волти, што је по мом поимању волтажа акумулатора у кондицији, али опет имам симптоме акумулатора на издисају.

Пошто је било случајева да ме зеза контакт брава по неком њеном, мени нејасном ћефу, скочим са трактора и кључем (виластим 24-27, ако некога интересује) џагнем ерогене зоне алнасера, да покушам да покренем мотор "директно", ал' опет нешто једва окреће алнасер, па сам после 5-6 секунди прекинуо. Ал' овог пута хауба трактора је била подигнута и када сам стајао поред трактора са поменутим кључем у рукама, приметио сам малчице дима из кабла масе, оне бакарне плетенице чија су оба краја чврсто кримпована, клема на акумулатор и окце за шрафљење за... да кажемо каросерију.

Имао сам под руком парче новог кабла од 25 квадрата и решио сам да га додам на ту постојећу плетеницу масе, па сам се мало зезао са прављењем омчи на крајевима тог комада кабла, стављањем дужих вијака и широких подлошки да што боље држе све то за клему на акумулатору и... каросерију.

Епилог: алнасер врти чило и весело, а мотор пали на "пола зуба". Дакле, оно што сам хтео да предложим колегама по трактору је да провере ту плетеницу масе и замене је нечим поузданијим, типа комадом кабла од 50 квадрата са прописно кримпованим окцима на крајевима, што ћу учинити када ми допадне руку такав кабл.
 
Нешто што је за 804-ку више предлог да се провери, него "лајфхак": приметио сам од пролетос да после неке кампање и стајања које уследи, алнасер споро окреће и не покрене мотор. Фртаљ сата на пуњачу и трактор упали. Током лета сам поставио волтметар на трактор и приметим да после неког периода неактивости волтажа акумулатора стоји на 12.6 волти, што је по мом поимању волтажа акумулатора у кондицији, али опет имам симптоме акумулатора на издисају.

Пошто је било случајева да ме зеза контакт брава по неком њеном, мени нејасном ћефу, скочим са трактора и кључем (виластим 24-27, ако некога интересује) џагнем ерогене зоне алнасера, да покушам да покренем мотор "директно", ал' опет нешто једва окреће алнасер, па сам после 5-6 секунди прекинуо. Ал' овог пута хауба трактора је била подигнута и када сам стајао поред трактора са поменутим кључем у рукама, приметио сам малчице дима из кабла масе, оне бакарне плетенице чија су оба краја чврсто кримпована, клема на акумулатор и окце за шрафљење за... да кажемо каросерију.

Имао сам под руком парче новог кабла од 25 квадрата и решио сам да га додам на ту постојећу плетеницу масе, па сам се мало зезао са прављењем омчи на крајевима тог комада кабла, стављањем дужих вијака и широких подлошки да што боље држе све то за клему на акумулатору и... каросерију.

Епилог: алнасер врти чило и весело, а мотор пали на "пола зуба". Дакле, оно што сам хтео да предложим колегама по трактору је да провере ту плетеницу масе и замене је нечим поузданијим, типа комадом кабла од 50 квадрата са прописно кримпованим окцима на крајевима, што ћу учинити када ми допадне руку такав кабл.
Dobar savet... Daj fotku
 
Маса је била слаба и ту је акумулатор губио део напона па за анласер није остало довољно, да тако просто кажем. Како си сад урадио смањен је губитак на каблу (плетеницу) масе и сад се сигурно мање греје и има довољно напона за анласовање. Не знам колики пресек кабла би требао за масу али нећеш погрешити ако ставиш већи - једино што ће бити скупљи али за толико кратко парче није нека велика разлика. И наравно да се стопице добро стегну - по могућности хидраучном пресом.
 
Za tako malu dužinu se može napraviti i pletenica kako treba. Nekada ranije sam pravio za kliješta mase od običnog kabla 2.5 mm^2.

Krajeve nabijem u parče bakarne cijevi pa sve upresujem i zalemim. Ne izgleda najbolje, ali nema da popusti i dovoljno je elastično.

9ed3282fb620cabe48ce955d1bbd9c50.jpg
 
Problem sa tim pletenicama je da neke nemaju bakarne nastavke vec neke legure koje vremenom oksidiraju a razlog je stednja proizvodjaca , na spoju bakarna pletenica kontakti kleme ili usice koja se steze na masu , kako je upresovano to se ne vidi.

Lijek je cekic , skinuti i malo cekicom izudarati taj spoj pletenice i tih nastavaka na njoj , do deformacije, skine se oksid i opet produzi vrijeme koristenja dok ponovno ne oksidira.

Najbolje napraviti sam taj spoj kako je Philby i objasno bakar na nakar i nema tih problema sa oksidacijom pletenice i jeftinih legura.
 
Za 504 ne znam, ali 604 je isti. Apsolutno sve osim motora.Menjace imaju 12x12 odnosno 4x3 i mehanicki reverzer.
 
Nazad
Vrh