Fendt

dragan82 je napisao(la):
.....
Kazite vi meni koji meni fendt treba kada ja rakovicu 60 vozim samo 200r.h. godisnje, sve ostale poslove obavljam sa 2x 539. Radim maksimalno 30ha. Zbog posla koji radim ( imam farmu ovaca)uvek veci deo imam pod travama. I dali mi uopste treba fendt ili mogu kupiti i neku drugu marku. Ja sam video da Ford nije tako skup, a pravi ga nemac. Sta vi mislite.
Pa ne treba ti. To bi bilo bacanje para. Ja isto mislim da je za taj posao bolje imati 2-3 jeftinija. Citam na nekom slov. forumu da su jako zadovoljni Steyr-om za poslove oko stocne hrane. Ali ni on nije jeftin a nije ni nemac?
Ali ostaje cinjenica da je Fendt super kvalitet i cena..
Post je spojen: [time]1268130971[/time]
_________________________________________________
paorpaor je napisao(la):
Apsolutno tacno. Samo ga ne bih poredio sa mercedesom,jer ni mecka nije toliko skupa. Svaka cast Fendtu ,ali nemislim da je JD ili Case losiji. Jednostavno puno para po KS i tu nema racunice za postenog poljoprivrednika pa makar i onog sa zapada. Mnogo vise se tamo voze ostali traktori nego Fendt.
E bre Paor. Pa mora neko da bude bolji, i neko mora da bude najbolji. Druga stvar je sto smo se slozili da malo kome moze da se isplati.
Poredjenje sa Mercedesom nije dobro. Niti je Mecka najbolja niti je najskuplja. A ovaj F.izgleda jeste?
 
Sve je to tacno i verovatno bi dosta nas volelo da "tera" fenda,ali novaca za takvo zadovoljstvo naprosto nema. Mozda ako veceras uplatim loto ::novac::
 
pozdrav svim obozavaocima fenda jel znate da su ZF menjaci u nekim fendovima isti kao u agrotronima iz serije ZF t-7200 a potpuno isti cak i nasa rakovica 135 ima menjac cini mise kao fend 612 lsa model Zf T-3445 oni nemaju cak ni svoj motor ni menjac nevidim razlog toliko naprcanih cena ne kazem da su losi ali sto je mnogo mnogo ::novac:: bolje onda uzeti neki malko jeftiniji traktor za ZF menjacom :cao: :cao: :cao: imas bren broj 1 sto se tice menjaca jos samo fali motor tj proizvodjac motora upakovan na menjac i dobitna kombinacija :ppozdrav:
 
sada sa trazio neke slike traktora i naidjoh na fendove za djcovim motorom i zf prenosom znaci nisu nista drugo nedo dajc fahr za fendovim imenom :haha: :haha: :haha: nekazem da su losi nego kazem da nemaju svoj ni motor ni menjac :cao: :cao: :cao: :cao:i cemu tolika cena :cao: :cao: :cao: :ppozdrav:
fendt 820 vario TMS motor deutz 140 kw TCD 2012 L 06 -4V
Fendt 718 uses a Deutz 6.1-litre motor
700 Series (110-140) HP Engine: 5.7-liter, in-line, 6-cylinder Deutz diesel;
200 Series (50-80 HP) Engine: Air-cooled, turbocharged; Deutz diesel
400 Series: The Ultimate Multi-purpose Tractors Engine: 3.8-liter, in-line, 4-cylinder Deutz diesel; Liquid-cooled,
Fendt 936 Vario equipped with a 7.14 ltr Deutz engine which has a maximum power of 360 hp (265 kW
 
Xaxa! Ko ce da ih pohvata.
Evo sad sam, ponovo pogledao serija 200 Vario 70-110 ks
"The 200 Vario – performance redefined
The 3-cylinder AGCO-Sisu Power engine was specially developed for the new 200 Vario in collaboration with engineers from Fendt"
http://www.fendt.co.uk/2004.asp
Sto se Deutza-Fara tice oni u svoj Agrokid stavljaju Micubisijev motor. :haha:
Sta reci. Eto i Mercedes se muci da napravi mali auto pa mu ne ide.
Meni se cini da danas nije tesko naci dobar motor. Neki prave dobre male, neki malo vece.....Danas je traktor ipak mnogo vise od pukog motora i menjaca.
Na Fendt-ovom sajtu ima zanimljiva tvrdnja da troskovi goriva cine 60% ukupnih troskova traktora.http://www.fendt.co.uk/1999.asp
Ako je to tacno, onda se on sa ustedom vremena od 2.7 do 6.8% i ustedom goriva od 6.5-8.7% isplati. Pored toga po njima stedi oko 3% na delovima i 2% na odrzavanju u odnosu na konkurente a to su traktori pribliznog kvaliteta!
 
Usteda goriva je skoro zanemarljiva u odnosu na cenu traktora ( ja tako mislim). Da li ima neko da mi objasni ali racunskim putem kako mi mozemo i koliko daustedimo gorivo i vreme uporedjujuci sa nekim traktorom IMT, ali iste snage. Ja sam ovako racunao na auto Ako moj auto trosi maksimalno 6.5l na 100 000 on je potrosio ( doduse ne znam cenu goriva kod nas , ali i bez tacne cene moze se racunati) ( uzimacu vrednost goriva 1l=1e) 6500e, A na 200 000km duplo vise. A to je 13 000e. Tojota prijus nova kosta oko 29 000e , a ona trosi duplo manje, ali zato je skuplje obdrzavanje. Dok drugi auto tog ranga kosta ( Seat Cordoba) 13 000e. Hteo sam ovde da objasnim kako gorivo ne moze da bitno menja cenu auta. Isto tako se moze uporediti dve marke traktora. A uzto ko je lud da unapred kupi gorivo za tolike godine.
 
Jako davno kada se pojavila mala lanca Y-10 bio je to najbolji mali motor do 1000 cm³. Moj kum se zalepio da je kupi posto poto. Sve sa objasnjenjem da malo trosi. A trosila je za ono vreme fantasticnih 5.2 pri brzini od 120 i 4.5 pri 90. Presla je pre prve ozbiljne intervencije 300000. Ne mogu da se setim sta je bila druga varijanta ali se secam da sa tom kilometrazom je bukvalno pojela konkurenciju.

Ako je tacno da u ukupnim troskovima posle x godina i x hiljada sati troskovi goriva cine 60% ukupnih troskova koriscenja traktora, troskovi odrzavanja oko 10% a pocetna cena traktora samo cca 30% onda je matematika jednostavnija.

Za ovakvu pricu treba neko sa dobrim iskustvom ko radi velike povrsine i ko se bavio pitanjima ekonomicnosti do detalja.
Ima jos jedan aspekt a to je pouzdanost. Najskuplji je onaj sto otkazuje bas kada je najpotrebniji.
 
Ja trazim da kupim onaj traktor na koji ne pravi veliku buku u kabini. Jer Rakovica mi probila glavu za ceo moj zivot. Pa me zanima: da li postoji 577 sa prednjom hidraulikom, kardanom i frontalom, da ne bi bacio pare na nekog Fenta ili nekog drugog stranca, a usto bolje je ostaviti pare u nasoj drzavi. Za sada najvise mi se dopada Fendt 275 i 280 kao i 309 310. :sta: :sta:
 
Evo jos nekih podataka o seriji 200 vario. NOvi motor Sisu..... po njima visokoefikasan trosi 210 gr po kw.
Znaci 100 konja = 74 kw = 15.54 kg nafte.
Prosecna opterecenost verovatno ne prelazi 60%. To jest verovatno najcesce radi sa 60 ks ili 44.4 kw = 9.3 kg nafte
Ali u odnosu na konkurenciju on po satu stedi i onih 6.5-8.7% zahvaljujuci vario sistemu koji omogucava da traktor ide od 20 metara na sat do 40 km/sat! Uz to ide i mogucnost zadatog rezima rada npr 1600 obrt/min i on ide najvecom mogucom ekonomskom brzinom a da mu broj obrtaja ostane konstantan. Ako naidje na uspon ili teze zemljiste onda usporava a u obrnutom sluicaju ubrzava ali tako da se motor ni u jednom trenutku ne muci ili vrti uprazno. Dakle stalno zadatih 1600 ili sta mu je vec najekonomicnije.
Bas zanimljiva sprava.
 
ma slaze se sa svima vama ali evo navesti cu vam jedan podatak i sve ce vam biti jasno, fendt 308 vario tms kosta kod nas cini mi se oko 80 000 eura a ima 92 ps jd 5820 kosta 50 000 eura ima isto toliko konja ili koji manje i nebitno je class axos 330 sa full opremom kosta isto oko 50 000 odprilike, znaci da pravimo i po 1000 sati godisnje imamo za razliku u cijeni traktora goriva za cca 5 godina sve je to odprilike ali mislim da se iz ovoga vidi da je ipak preskup sto je je....... ili je ipak nama preskup moze i tako da se kaze jer oni koji ga voze manje vise su dobrano potkovani sa ::novac:: tak da oni i nerazmisljaju na nas nacin ili se mozda varam i nadam se da nikoga nevrijedzam.....
 
Bezobrazno skup i apsolutno neisplativ i to ne samo kod nas nego i u evropi. Cekaj te samo kad njih bude zasvrbelo kao grke,a to nije tako daleko.
 
Fendt nije bez razloga skup, Isto kao sto je JD skup.U njemackoj je fendt isplatljiv jer su kamate,krediti i sve drukcije nego kod nas.
 
Kolega tomibrzic je je lepo naveo cene, ali ne razumem sta clas ima od opreme u te pare. Ako ima kardan i poteznice napred i plus frontal( prednji utovarivac) onda uopste se ne isplati fendt.
 
A nije mu volan ukrasen dijamantima i rucice napravljene od platine , Da moze sam da ide i da mu ne treba vozac da upravalja od kad izadje iz garaze dok ne udje pa da covek kaze sve sam radi.
 
Onaj tko nije vozio fendta niti radio s njime nece mu nikada biti jasno zasto je toliko skup.Ista stvar kao kod rusa zasto je on jeftin koliko para toliko muzike tako i za fendt zasto je on najskuplji.On je najbolji traktor,ima puno mogucnosti nego ostali traktori i samo ime fendt je skup.Fendt od kako je poceo praviti traktore pa sve do sada je on skup.
 
Nazad
Vrh