Fendt

zrine892 je napisao(la):
Onaj tko nije vozio fendta niti radio s njime nece mu nikada biti jasno zasto je toliko skup.Ista stvar kao kod rusa zasto je on jeftin koliko para toliko muzike tako i za fendt zasto je on najskuplji.On je najbolji traktor,ima puno mogucnosti nego ostali traktori i samo ime fendt je skup.Fendt od kako je poceo praviti traktore pa sve do sada je on skup.
Ja nisam i verovatno nikada necu sesti u TO. Nista mi to ne smeta da mu se divim.
Procitao sam jedan clanak u stilu "vozili smo za vas" i test vozac mu je nasao manu. Ne moze lako da se sklopi sediste za suvozaca. Moras da koristis obe ruke. :haha:
Verovali ili ne taj traktor se ipak kupuje. A siguran sam da Nemci sve dobro odmere.
U Fendt-u je predvidjeno da imas suvozacicu. POdesis klimu, pustis muziku a on radi sam!
"Kiselo grozdje"!
 
Tacno sve sto ste rekli, pre svega kabina kod fendta to nijedan traktor nema ni izbliza, prvi na svetu traktor sa jastucima na kabini,pliva, a o elektronici je posebna prica, sve to dovodi do maksimalne iskoristenosti motora uz maksimalnu ekonomicnost koju niko jos nece dosticu uskoro od konkurencije...da su oni preskupi sve ove godine *74* oni bi davno propali da se ne prodaju, i da nemaju profit....

Sve to pije vodu motor od odvog menjac od onog, ima to i ovaj ima to i onaj, evo sto to nas IMT ne uzme iste te motore iste te menjace, pa nek naprave IMT 539 Vario, da vidim prvo da li bi uspeli da ista naprave pribliznih karakteristika fendtu, i na kraju koliko bi to para bilo...napravice ga nikada jer nemamo ono glavno a to je ZNANJE...

Sve cene nekog proizvoda se formiraju od cene materijala i rada utrosenog za tu izdradu necega ma sta to bilio pa i traktor, pa tako i fendt je izradjen od jako kvalitetnih materijala...

Fendt kada kupis nisi samo kupio sebi traktor kupio si ga i svome unucetu i praunucetu, tako svabe kazu...

Ne kupuju ni na zapadu svajcarci fendt preko noci treba to zaraditi, a posto jako cene svoju tradiciju odatle im i bogatstvo... kada mu se i deda bavio poljoprivredom sada i on pa sada vidi kako oni to steknu, to je trece cetvrto koleno koje radi i kuci zaradjuje...a ima i kod nas isto tako samo sto je nas deda i pradeda tada orao sa volovima a svabo sa traktorom pa sada vidite kolika je to prednost...a o ratovima i drzavi to je jos jedan plus zasto smo ovde gdje smo-corsokak.

Zalosno jeste to sto mi nemamo para ni za gorivo za ove nase krseve, a o novom traktoru pricati danas kod srpskog seljaka, to je SCFi...

Svi su ovde apsorvirali da je to nije traktor nego svemirski brod za konkurenciju, ali to ima svoju cenu...

Ko to od nas majke vam nebi kupio sutra nekog Fendta da ima novac, ili da ima povoljne kreditne linije...

I ne mozete reci da tamo neki traktor koji je jeftiniji od fendta bolji, nije bolji, on je samo bolji u ceni tj. manje kosta, a sta dobijate za toliko para... koliko para toliko muzike...

Nama sada jedino ostane da trazimo kakvog polovnjaka sa zapada Fenda,case,class JD i sl. i to se isplati sigurno za nas budzet ali opet prema dzepu, po meni je bolje polovan Fendt do 10000e nego nov IMT 539 koji je sada negdje 6000e, pa uzeti i kredita ove razlike i miran si...

Inace znam jednog coveka koji iz Svice uvozi sve polovne poljo masine i traktore, nema sta ne nabavlja, sleperima dovlaci, ovde se ljudi otimaju, a on osta cestit od ::novac::. NIsta ne radi samo obilazi sela po svici od seljaka do seljaka...ima verujem jos takvih sigurno...

Da nije nas na zapadu sta bi svabe sa tolikog otpada, mi to pocistimo... :haha: a on opet vozi novog Fendta itako u krug :haha: :haha: :haha: :haha:
 
Ja sam samo jednom naleteo na povoljnog fenta i nikad vise. Imao je 100ks i 13000r.h. bio mu je uradjen samo menjac 89to god i kostao je 8000e. Ja nisam imao para a plasio sam se da ima malo previse radnih sati. Za dan se prodao.
 
ako stvarno imao 13 000 to nije puno u odnosu ostalih koji imaju preko 15 000 radnih sati..a i cijena nije tako velika za taj traktor.
 
Ja sam se puno plasio jer su za mene to ipak prevelike pare, a posle carina i prevoz do SR. Mozda je to moj promasaj a mozda i ne. Jer sam vidjao Fendta koji ima i 9000r.h. i uradjena mu je vec bila generalna. Zakacio sam ja vec sliku tog Fendta. To je onaj sto ima svu opremu na sebi , a nosi oznaku 310..
 
Pa inace polovni fendtovi su skupi.Cuj mislim da znam toga fendta par stranica unazan.Traktor je ocuvan i u dobrom stanju.A to sto mu je radena generalka malo mi cudno..da nema mozda 19 000 radnih sati :sta: pa je vec radio generalku. I dijelovi su dosta skupi za njega. Ja sam vozio 311 (115 ks) farmer fendt.Mogu reči samo pohvale za taj traktor.Stvarno je odlican.
 
ma ja sam ga imao do neki dan i nekudim ga i po meni je isto odlican traktor jer koliko sam skuzio ovdije nitko nekudi fendta i nitko niti u jednom trenutku nije rekao da taj traktor nevaljaNEDAJ BOZE... ovdje se prica o ulozenom i dobivenom nazad i naravno ne manje bitno o samom iskoristenju FENDTA, ja sam sebi rekao da cu ga (daj boze)kupiti kad tad ali kako sad situacija stoji kod nas u agraru to nece biti moguce u iduci neznam koliko godina(ili bolje receno desetaka godina) pricam o novom naravno, jedino ako dobijem kakav loto ili bingo onda je on zasigurno moj , a financirati njega sa 40-50 hektara zemlje to je totalni apsurd i nemoguce barem kod nas, jos nam se sprema europska unija stali nam tek ona donosi to cemo da vidimo ali sumljam da ce biti bolje, daj boze... Samo jos da se malo osvrnem na FENDTA i da vam kazem da mu skidam kapu ali neotvaram novcanik da ga kupim jer je to nemoguce...... imam prijatelja koji ga ima 716 vario 2005 god ima 3500 sati i imao je svakaki problemcica sa njime ali je to nebitno bitno je da on za njega ima ratu(mjesecnu naravno) 15 000 kuna ili 2000 eura a radi malo manje od 100 hektara zemlje, dali je to isplativ traktor za njega eto da vas cujem??
 
upravo tako, nedovoljno iskoristen a rata dodze bez obzira stajao on u garazi ili radio, uglavnom nebi imao niti toliko da nije u transportu kad je zetva i vadzenje repe znaci dobar dio sati je napravio u transportu, tako da je po meni jako malo iskoristen a jako puno kosta...
 
Ni transport nije neki zadatak za takvu masinu. Za to ne trebaju svi oni dodaci pa ni vario transmisija.
Znaci promasaj.
 
@dargojlo citat" Svi su ovde apsorvirali da je to nije traktor nego svemirski brod za konkurenciju, ali to ima svoju cenu...

Ko to od nas majke vam nebi kupio sutra nekog Fendta da ima novac, ili da ima povoljne kreditne linije..."
Ok neporicem da su fendovi dobri ali da su svemirski brod za ostalu konkurenciju malo je :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: iz rezloga koje sam vec pisao i ponovicu Zf transmisija i man dajc mercedes momor sta vise reci bosch struja itd.
ja licno nebi kupio fenda kupio bi bilo koji drugi traktor sa Zf menjacom i prednjom vucom koja je na gro fendova za pristojniju sumu nego ovaj sa naprcanom cenom .kakve crne kreditne linije da mi da neko kredit 100000 evra koji cemi kada je zito 10 dinara i kuruz 10 dinara cemu kredit i novi fend BEZ LJUTNJE
:ppozdrav: jebiga situacija je takva :cao: :cao: :cao: :cao: :ppozdrav:
 
Ma sve to stoji o ukusima ne treba raspravljati, neko voli class, neko JD neko Case, neko MF a neko i tomu vinkovica, a neko na romaniji dobar par volova bolji od ikakvog fendta,clasa i sl... valja vaditi borove iz sume i jaruga, a zglobni traktor im je skup pa zato i jos uvek imaju volove...staces takvo je vreme... :ppozdrav:
 
Tar je napisao(la):
Ni transport nije neki zadatak za takvu masinu. Za to ne trebaju svi oni dodaci pa ni vario transmisija.
Znaci promasaj.
a cuj cinjenica je da je transpport jedan od laksih poslova ali je potrosnja veca zato sto svi vozimo pun gas a on ima opciju da vozi 50 km na sat i da ne prelazi 1600 obrtaja tak da je on cak i za to, manji obrtaji ista snaga i manja potrosnja, sve pet ili bolje receno 10 ali za to sve treba dosta dubok dzep i stanje na racunu u banci u debelom plusu, ili da svi pocmemo sijati nekako egzoticno voce kao susjedi u europi pa mozda nekad i zaradimo za njega, :haha: :haha:

Off topic obrisan!
 
Fendt bi mozda bio isplativ da sadimo koku,marihuanu...,a posto se mi uglavnom bavimo proizvodnjom zitarica i uljarica razlika u ceni od 30-ak hiljada EURA je prevelika. Jel neko mozda hoce da kaze da je Fendt bolji od JD za 30000,mozda u nijansama,ali samo mozda je bolji.
 
Necu reci da JD nevalja daleko od toga, ali kada je neko na trzistu broj jedan, onda je to kao neka vrsta monopola i sto mi mi rekli mozeti se, bitno je da se roba prodaje...

Da je bas Fendt od JD bolji za nijansu, i cena konjske snage bi bila u razlici za nijansu ca. 20-50e ane 200e...

Sto bi neko nesto prodao jeftinije ako moze skuplje...
 
Nazad
Vrh