Fendt

Na zapadu je dosta traktora na kredit,ali normalan kredit sa normalnom kamatom. Ta ista prica je krenula i u Hrvatskoj pa pukla,sad eto hoce i kod nas da probaju. Tako da je za nas nov fendt samo misaona imenica osim za nekolicinu pojedinaca koji su posteno zaradili prvi milion.
Sve u svemu i da imam para nikad ga nebih kupio zato sto je bezobrazno skup i pored mog misljenja da je to traktor medju 3 najbolja. Da li je opravdana njegova cena nekoliko stotina evra veca po KS od konkurencije,ee to ne verujem.
 
paorpaor, naravno da nije. FENDT je nekad bio bez premca sto se tehnike tice, a sad tu istu tehniku nudi MF po znatno nizoj ceni.
 
E tako to obicno biva kada je neko apsolutno najbolji u necemu i cenu uvek napuca sto vise se moze, da je skup skup je,da imam sad dobru gutu jevreja nebih razmisljao kupio bih Fend moze pricati ko sta hoce i da im zavide...

Stric mi ima Fent 308 iz 82 godine, uvezen iz svice imao je havariju zadnejg tocka slomljeno kuciste i malo kabina bila uvrnuta udario od drvo, servis uradjen u svici jos ima 3oo sati do zamen ulja koje je u njemu doslo po kartonu...

I kada parkira svog starog fergu 539 i njega a isto su godiste, pa onda se vidi gdje smo mi a gdje je zapad pre svega nemacka, imaju bato najmocniju metalnu industriju, pogledajte auta, kamione traktore tu je kljuc svega nemacka industrija najmocnija industrija EU jos tu ima francuska, i britanija, a italija zivi plagijatori...

Kada je okacio tanjirace Solado od 750 kg koje je jedva vukao Cararro 70 konja, fend ne da ih je vukao nego ih je zagrnuo zemljom kada je raspalio trecom preko njive...kada je jedan komsija to video sta radi sa onim tanjiracama, kaze ovo je traktor, igra se sa plugovima igra se sa tanjiracama...

Hidraulika prenos menjac motor suv kao barut... st onda reci za ovu novu seriju Vario, dobro je neko ovde rekao svemirski brod... inace uzeo ga je jako povoljno sve dok je popravio nije preslo 7.000evra tako reci dzabe a sta je dobio...za 80 konja kada ga potjeram reko bi da ima 100 to je ono sto kazu da imaju najbolji menjac i prenos na svetu a tu je ona njihova racunica u ustedi goriva za 10 godina 37000 evra, verovali ili ne ali tako je.

Po radnom satu stedi 2.5 litara

Ovo vazi za Fendt traktore od 85-250KS merenja su vrsena 7 godina na 58 traktora od 2000 do 2007 godine

1,5 Euro/Liter x 1.000 Betriebsstunden/Jahr x 2,5 Liter Minderverbrauch/Stunde = 3.750 €/Jahr
10 Jahre x 3.750 €/Jahr = 37.500 €

Racun se poklapa samo svako sebi neka promeni cenu goriva po litri i to je to...

Sta reci, eto odakle oni imaju ovoliku cenu, a o samoj izradi masina svaki detalj je odradjen kao kod mercedesa, islikavao sam ih ovde godine na sajmu u NS ali onaj dzin 936 kad pogledas preko haube ode ADRENALIN uf :D ::novac::
 
Evo kako To izgleda : http://www.fendt.co.uk/1998.asp
Ovo je engleski sajt jer ne razumem nemacki. Na sajtu sa leve strane je opcija za konfiguraciju. Kliknete tu i vidite da cena osnovnog modela nije tako strasna 72 000(neto) za 100 ks. To su "mali" vario, serija 200. I onda opcije.Hoces ovo, hoces ono....dakle sam pravis konfiguraciju kakvu zelis a "taksimetar" kuca. Mada i osnovni model je "nabudzen". E sad ko hoce elasticno prednje vesanje... :haha:
U svakom slucaju retko koja firma ima ovako bogatu mogucnost nadogradnje i ovako zacrtane cene pa dileri ne mogu mnogo da mesetare.
Sto se stedljivosti vario menjaca tice ona je u brosuri navedena prema vrsti operacije i krece se od 6-8% u proseku.
Posto ovakav traktor treba da napravi ko zna koliko hiljada radnih sati ta usteda je znacajna.
 
Dragojlo,vidis da racunaju 1000 rs godisnje. Koliko nas sa jednim traktorom to napravi. Mozda 5 %.
Kapa dole i Fendtu,a pogotovo schwabama,ali ta racunica kod nas nije izvodljiva.
Predobar,ali i preskup. E sad druga je prica kad bi dobio sedmicu na lotou ::novac::
 
paorpaor je napisao(la):
Na zapadu je dosta traktora na kredit,ali normalan kredit sa normalnom kamatom. Ta ista prica je krenula i u Hrvatskoj pa pukla,sad eto hoce i kod nas da probaju. Tako da je za nas nov fendt samo misaona imenica osim za nekolicinu pojedinaca koji su posteno zaradili prvi milion.
Sve u svemu i da imam para nikad ga nebih kupio zato sto je bezobrazno skup i pored mog misljenja da je to traktor medju 3 najbolja. Da li je opravdana njegova cena nekoliko stotina evra veca po KS od konkurencije,ee to ne verujem.
Slazem se sa tobom :bravo:
 
paorpaor je napisao(la):
Dragojlo,vidis da racunaju 1000 rs godisnje. Koliko nas sa jednim traktorom to napravi. Mozda 5 %.
.......
Tacno, to i jeste za tih 5%. I tacno je da je ziva steta da takva masina stoji. To treba da radi u dve smene bar.
 
paorpaor je napisao(la):
Dragojlo,vidis da racunaju 1000 rs godisnje. Koliko nas sa jednim traktorom to napravi. Mozda 5 %.
Kapa dole i Fendtu,a pogotovo schwabama,ali ta racunica kod nas nije izvodljiva.
Predobar,ali i preskup. E sad druga je prica kad bi dobio sedmicu na lotou ::novac::

Voćarski traktor mi pravi oko 1000 rh godišnje. Idući voćarski traktor ću maksimalno forsirat sa poslom tako da računam da će godišnje okretati 1500 rh (možda i 2000 rh). U užem izboru je i Fendt 211 P, no još moram dooobro odvagnuti šta će i kako će biti s obzirom na situaciju u poljoprivredi.

Kad čovjek za traktor ima posla i nabije dosta radnih sati, onda nije problem otplate. Jasno, predpostavlja se da nećeš kupiti Fendta, JD, Claasa i praviti godišnje 200-300 rh. Kupit ćeš jeftiniji traktor koji će bez problema odraditi tih 200-300 rh/god.
 
pozdrav svima.da se ukljucim malo u temu i kazem svoje misljenje.FENDT je mercedes medju traktorima najbolji je i to mora da se plati, kod njih nema da se sastavljaju svud po svetu kao kod ostalih traktora tipa JD, MF ,NH i ostalih. kod njih se ugradjuju najbolje komponente, i kad bih imao para sigurno bih ga kupio. pricao sam sa nekima sto ga voze i niko mi jos nije nista lose rekao za njih :cao: :cao:
 
I ja mislim da Fendt je ipak malo precenjen. Pogledajte slike Fendta koje sam ja zadnje stavio. Taj traktor jma preko 9000r.h. i rece mi garazista da je ceo traktor uradjen, a cena mu 30 000f ili oko 20 000e, Moje misljenje je da je taj traktor preskup. Bezobzira sto ima sve na njemu. :cao:
 
paorpaor je napisao(la):
Dragojlo,vidis da racunaju 1000 rs godisnje. Koliko nas sa jednim traktorom to napravi. Mozda 5 %.
Kapa dole i Fendtu,a pogotovo schwabama,ali ta racunica kod nas nije izvodljiva.
Predobar,ali i preskup. E sad druga je prica kad bi dobio sedmicu na lotou ::novac::

jeste druze, to sto oni tvrde je tacno, on trosi po satu manje 2.5l e sada je druga stvar sto ti kazes koliko to ko napravi, ovaj traktor ne sme da lezi jer na svaki sat gubis 2.5 litra nafte ::novac::

A vreme je ::novac:: brze radi od svih a manje trosi od svih, eto odakle ovakva cena...


Post je spojen: [time]1268089066[/time]
_________________________________________________
I meni je kao sto rece Becarina pusta ovaj 210 i 211 zapao za oko, traktor da stanes i gledas kakav dizajn samo, na nivou naucne fantastike u odnosu na konkurenciju, licno sam na desktop skinuo njegove podloge i okacio 210 vario u oranju sa 4 brazde divota pogledati... :D
 
Dragojlo ti lepo mislis, i sve je to lepo. Ali u SR to nikako ne funkcionise. Nemozes ti da vozis novog Fendta pa da si jos toliki. Da bi vozio novog Fendta nikako ne smes da se dopisujes ovde snama, snama ti samo gubis vreme. Moras hitno da menjas sajt.
 
dragan82 je napisao(la):
Dragojlo ti lepo mislis, i sve je to lepo. Ali u SR to nikako ne funkcionise. Nemozes ti da vozis novog Fendta pa da si jos toliki. Da bi vozio novog Fendta nikako ne smes da se dopisujes ovde snama, snama ti samo gubis vreme. Moras hitno da menjas sajt.

Pa sta hoces time da kazes, sta ako je u Srbiji stanje ovakvo kakvo je, ne sme se pisati o tehnologijama koje su na zapadu normalana pojava...

Ja nemam Fent-a a napisao sam ako bih imao pozamasnu svotu novca da kazemo viska jel, kupio bih novog Fendt-a, to sto mi ovde pisemo o karakteristika i ceni ovih traktora ne znaci da ih mi svi imamo...
 
Ma neee svi se mi ovde lepo dopisujemo . Nego ocu da kazem. Svi mi radimo za nekoga ko vozi Fendta, mercedesa, ima vilu i razbacuje se parama. Zato se ja radujem svakom novom otkrivanju lopova i muckarosa. Ovde u CH cim si nesto krivo pomislio policija ti vec stigla na vrata, a sta mislis da si uradio. to vazi i za F, A, D itd. Pa kada ima pravda onda svega ima u jednoj drzavi.
 
dragan82 je napisao(la):
Ma neee svi se mi ovde lepo dopisujemo . Nego ocu da kazem. Svi mi radimo za nekoga ko vozi Fendta, mercedesa, ima vilu i razbacuje se parama. Zato se ja radujem svakom novom otkrivanju lopova i muckarosa. Ovde u CH cim si nesto krivo pomislio policija ti vec stigla na vrata, a sta mislis da si uradio. to vazi i za F, A, D itd. Pa kada ima pravda onda svega ima u jednoj drzavi.

E brate da je ovde kod nas 30% svicarskog zakona i da se sprovede u delo do kraja, druga bi prica bila... vidis da se u svakoj temi ovde ljudi jadaju tesko vreme skroz, j.... se drzavi za seljake, sve se to sjargalo u j.... BG sva srbija u BG...a dole sve sto juznije sve tuznije....

uvoznicki loby hara samo jos vazduh ne uvoze... kada se samo setim Bogoljuba Karica kada je mahao salatom i kada je govorio da Vojvodina moze hraniti evropu, smejali su mu se, e kada su kondtra struje shvatili da to pije vodu kod seljaka protjeraj ga iz drzave ovaj nam smeta, a zna se ko je ga otjerao odavde... da se sad basi sam apsolutni monopol i privatna srbija... eto to je... i onda se vracamo na Fendt da ne odemo u off topic, mozemo samo da mastamo o takvim masinama i da ih dotaknemo na sajmovima.... :D
 
Dragojlo je napisao(la):
... kada se samo setim Bogoljuba Karica kada je mahao salatom i kada je govorio da Vojvodina moze hraniti evropu, smejali su mu se,
E bre, gde nadje Karica kao branioca poljoprivrede? Pa ti si mnogo naivan. Taj je uzeo pare sto su isle za razvoj Kosova pa onda pobegau u Bg. Taj je prvi pravi monopolista u Srbiji. Na tacni je dobio Mobilnu telefoniju ....i ni kintu drzavi a te kinte su za zdravstvo i skolstvo i sudstvo.....Sto se salate tice time je mahao da takve naivne navuce da glasaju za njega.Ako i dalje mislis da je on iskreno hteo nesto sa tom salatom pitaj se sto se nije uhvatio poljoprivrede dok je bio gazda, vec je gradio dvorce po Dedinju i..... Hteo je covek politicku moc radi politickog imuniteta, da se spase robije. Kakve crne salate i slicno...

Sto se Fendt-a tice ponovo sam pogledao brosuru i za vario 200 se razmatra radna povrsina od 50-200ha. Na takvim povrsinama samo vario prenos pravi ustedu od 6.4% u vocarstvu do 8.7% u pripremi stocne hrane.
Usteda u vremenu je 6.8% kod pripreme stocne hrane. Kao sto znamo i vreme je novac......
 
Ma manite se politike imamo mi nasu muku. Palma je zakon. Nema skolu, seljak. Ima jako siromasna sela ali njegovi seljaci su prvi videli EU i studenti i ... i stvarno svima pomaze.
Kazite vi meni koji meni fendt treba kada ja rakovicu 60 vozim samo 200r.h. godisnje, sve ostale poslove obavljam sa 2x 539. Radim maksimalno 30ha. Zbog posla koji radim ( imam farmu ovaca)uvek veci deo imam pod travama. I dali mi uopste treba fendt ili mogu kupiti i neku drugu marku. Ja sam video da Ford nije tako skup, a pravi ga nemac. Sta vi mislite.
 
Tar je napisao(la):
Dragojlo je napisao(la):
... kada se samo setim Bogoljuba Karica kada je mahao salatom i kada je govorio da Vojvodina moze hraniti evropu, smejali su mu se,
E bre, gde nadje Karica kao branioca poljoprivrede? Pa ti si mnogo naivan. Taj je uzeo pare sto su isle za razvoj Kosova pa onda pobegau u Bg. Taj je prvi pravi monopolista u Srbiji. Na tacni je dobio Mobilnu telefoniju ....i ni kintu drzavi a te kinte su za zdravstvo i skolstvo i sudstvo.....Sto se salate tice time je mahao da takve naivne navuce da glasaju za njega.Ako i dalje mislis da je on iskreno hteo nesto sa tom salatom pitaj se sto se nije uhvatio poljoprivrede dok je bio gazda, vec je gradio dvorce po Dedinju i..... Hteo je covek politicku moc radi politickog imuniteta, da se spase robije. Kakve crne salate i slicno...

Sto se Fendt-a tice ponovo sam pogledao brosuru i za vario 200 se razmatra radna povrsina od 50-200ha. Na takvim povrsinama samo vario prenos pravi ustedu od 6.4% u vocarstvu do 8.7% u pripremi stocne hrane.
Usteda u vremenu je 6.8% kod pripreme stocne hrane. Kao sto znamo i vreme je novac......

Ma nisi dobro shvatio, tacno je sto si rekao za karice i slicne nejemu... ja sam naveo primer u kakavoj je katastofalnoj poziciji srpska poljoprivreda,i davljenik se hvata za slamku... pa mu je tako narod jadan i poverovao sto je imalo odjeka kod siromasnih seljaka nebi li im bilo bolje, a ono smao puste prevare i politika kao i ovi danas...kao ovi iz ministarstva polj. mi sada trenutno radimo na novom zakonu za subvencije, za ovo za ono za regresirani repromaterijal u polj, ovo ono, a kada ih cika Zaharije pita a ima li za to para i koliko...pa znate pa ovo ono, trenutno nema....zaj......skroz

Imam te brzosure o Fendt-ovima skinuo sam sa njihovih strana, ma elektronika imm je ubi boze, a o udobnosti tek, prvi traktor na svetu sa vazdusnim jastucima na kabini, kao kamioni.... amortizeri ma plivao kao mecka... da nisu toliko skupi nebi oni ni bili ovo sto jesu, mnogo je novaca potrebno za ovakve inovacije na traktorima da se urade od prototipa do serijske proizvodnje, kada se pogleda recimo Case IH od kada datira 1831 koji je uz Class-a u ovom momentu jedini konkurent fendt-u ako se moze tako reci, a Fendt tek star oko 74 godina *osnovani 1936 u Marktoberdorfu i za to kratko vreme u odnosu na Case dokle su tehnoloski dogurali...

pozdrav :ppozdrav:
 
:D
Fendt je ozbiljna masina koja treba da radi 5-6 sati dnevno(prosek)....Cini mi se da ima lepsih ali nema boljih?
Ako uzmemo u obzir da taj traktor radi 1000 sati god, pa tako 10 god, to je "samo" 10000 sati i ako uzmemo da kosta npr 100000 to je 10€ sat bez odrzavanja. To je skup sat cak i kad odbijes 2.5 litra ustede? Znaci treba da radi vise od 1000 sati godisnje uz sve refundacije i sl...Ali sa druge strane pouzdanost isto ima svoju cenu....
Nema niceg loseg u komentarisanju najboljeg (ili jednog od najboljih) traktora. To ne znaci da svi treba da ga kupe.
 
Apsolutno tacno. Samo ga ne bih poredio sa mercedesom,jer ni mecka nije toliko skupa. Svaka cast Fendtu ,ali nemislim da je JD ili Case losiji. Jednostavno puno para po KS i tu nema racunice za postenog poljoprivrednika pa makar i onog sa zapada. Mnogo vise se tamo voze ostali traktori nego Fendt.
 
Nazad
Vrh