Farovi i svetlece lampe

ivan610988 je napisao(la):
Imas u Pozarevcu u Lole Ribara skroz na kraju sa leve strane. Nisam siguran kako se zove radnja. Videces. Tamo ima sve za rasvetu. Naci ces i ovo. :ppozdrav: :cao:
Hvala :ppozdrav:
Pre nekoliko godina kad sam to gledao imalo je i sa svetlom koju baca u tacku i svetlost koju razbacuje.Za mene su bolje one koje su u tacki!Lakse ih nastelujes i dalje svetle metra. :D
 
Pa i za napred. Sta ce ti u radu da bije daleko i u tacku. Ipak mislim daje bolje da svetlo iste jacine bude dobro disprezovano ispred traktora. Opet, sve zavisi od tebe. Kako ti vise odgovara. Ajd, pa :ppozdrav:. Kad uradis javi pa da svratimo da vidimo, ja i ovako cesto svratim kod Ive u servis. :ppozdrav:
 
Da li iko od vas zna koliki je ugao snopa koji baca reflektor, mislim na ovaj mali od 12V. Ima ih od 10, 24, 36 i 60 strpeni.
 
Stigli farovi :D
1231gzr.jpg
 
Narucio iz Novog Sada,1000 din. komad..Metalni su skroz,ide h3 sijalica.
 
OK hvala.
Ajde kad ih namontiras napisi kako si zadovoljan ili uslikaj. Ja trazim da stavim na traktor i gledao sam sad u nedelju na najlonu u NS imaju takve slicne hella za 1400din. Imaju neke italijanske isto izgledaju kvalitetno 1000 i 1150din. i imaju neke metalne cele 800din. u sve idu H3 sijalice.
 
Nema problema,slikacu cim ih namontiram...Kacio sam jedan po mraku na akumulator,sija kao blesav :D
 
Juče sam kupio dva ugradna reflektora za kuhinje 12v/50w, jedan osvetljava celo dvorište :ideja: cena po komadu 75 din. Uglavnom sam prezadovoljan!
 
uzimajte one od 35W , neznatno slabije svijetle a manje se griju :cao:
ja samo takve sijalice sada stavljam za radna i pomoćna svjetla , ZAKON su ::svaka cast::
 
Slike nemam, bar za sada, a izgledace identicno kao na ranijim slikama, sijalica u metalnoj cevi i to je to. Samo da odem do otpada da nabavim odgovarajucu cev.
 
Pošto sa auto elektrikom veoma slabo stojim imam jedno pitanje za vas, da li treba ugrađivati nekakve dodatne releje da bih na auto umesto običnih stavio halogene sijalice, neko kaže da treba neko da ne pa me zanima vaše mišljenje......
 
Pošto sa auto elektrikom veoma slabo stojim imam jedno pitanje za vas, da li treba ugrađivati nekakve dodatne releje da bih na auto umesto običnih stavio halogene sijalice, neko kaže da treba neko da ne pa me zanima vaše mišljenje......







najbolje da se stavi relej,da menoraš posle da menjaš prekidač
 
Pošto sa auto elektrikom veoma slabo stojim imam jedno pitanje za vas, da li treba ugrađivati nekakve dodatne releje da bih na auto umesto običnih stavio halogene sijalice, neko kaže da treba neko da ne pa me zanima vaše mišljenje......
Bez relea nikako!!!
Prekidač će izgoreti u kratkom roku, pogotovo sad kad svetla moraju biti uvek upaljena!
 
Hvala svima, ipak ću oterati sutra kod električara pa neka namontira neću ništa da petljam da ne zajebem nešto...
 
Nazad
Vrh