Farovi i svetlece lampe

Evo ovako. Sijalice kupis u bilo kojoj bolje snabdevenoj radnji(oko 50 din. mislim), samo pazis da budu 12V. A ja sam do lampi dosao tako sto me devojka zvala da joj skinem reflektore sa ogledala i bacim u smece jer su pocrkali trafoi i od njih nema nista. Ja joj samo rekao, lutko, sto je za jednog smece, za drugog je blago! I otrcao da ih namestim. :haha: :haha: :haha: Znaci sreca. E sad verovatno imas nesto slicno da kupis u toj radnji sa sijalicama, ali nisam siguran u cenu, za te pare imas da kupis sigurno pravi radni far. Znaci improvizuj nesto, imas par slika na stranicama unazad, dobices vec neku ideju, upotrebi mastu. :cool:
E sad, sto se tice snage, u pravu si, ja mogu i da ne smanjujem, jer sam stbarno odusevljen kako svetle. Do malopre sam setvospremirao, znaci ludilo se vidi. Ali, ako uzmes 2x25w, jedna zica, vezes na postojeci far i vozi misko. Za sve jace ti je vec potrebna ozbiljnija instalacija(releji, osiguraci, prekidaci, kablovi, eventualno majstor neki, itd.). A to opet iziskuje vise vremena, novca i strucnosti. Jer postoji mogucnost da postojeca instalacija ne moze da izdrzi opterecenje i pregreje se, da ne pricam do cega to moze da dovede. Da ne duzim vise, nisam bas najstrucniji oko elektrike, ja to pricam iz iskustva, ako ima neko iskusniji neka objasni malo poblize, mada mislim da pise sve to na predhodnim stranama. Nadam se da sam bar malo razjasnio nedoumice. Ako vas jos nesto interesuje pitajte. Pozdrav :ppozdrav:

Evo dok sam kucao, stigao odgovor.
zorancile je napisao(la):
Kroko, preopteretićeš instalaciju! :haha: :haha: :haha: (iz Majstorske radionice)

Miroslave, mislim da je bolje dve lampe po 25w nego jedna od 50w.

Ja mislim da je najbolje dve od 50! :haha: :haha: :haha:
 
Od kada sam namestio dva pomoćna fara(hella)progled'o sam.
U Rumi na vašaru 1400 din-kom.
2qbi3dg.jpg
 
evo danas sam pospajao one sijalice što sam namontirao gore na kabinu , sada rus sija kao las vegas :D
prednju svjetlosnu grupu čine :
2 normalna fara
2X50W u vrhu habe
2X35W to su dvije krajnje na krovu
2X20W dvije srednje na krovu

naprijed ima i više nego dovoljno svojetlosti tako da ove 2X50W na haubi netreba ni koristiti

a nazad su dvije krajnje LED crvene boje :D (ima se može se) :haha:
a dvije srednje su 2X35W i više nego dovoljno za nazad
dole su normalne pozicije žmigavci i stop svjetla

napon pri svim uključenim potrošačima , znači sve kada uključim na leru je 12,6V , na 1/4 gasa već oko 13V a preko 1/3 gasa je 13.6V-13.8V
znači ovo je pri max. opterećenju koje neću koristiti

evo koja slika mada teško je uslikati svjetla po mraku

prednja strana
abcd00130.jpg


abcd00120.jpg



i naravno zadnja , ove led na ćošku kabine su mnogo crvenije kada ih gledaš , izgleda ih blic sa aparata neutrališe :sta:
abcd0011m.jpg


abcd001001.jpg
 
@Savoris koji alternator imas i kako si ih pospajao,koja debljina kabla i koliko sijalica moze da podmiri jedan kabal.

Odlicno kao i uvek. :ppozdrav:
 
alternator je neki od auta , BOSCH , koliko ampera je neznam , nisam ni gledao

sijalice su spojene sve po 2 na jedan prekidač , bez relea , do sada nijedan prekidač mi nije crkao a koristim ove sijalice odavno

sve ovo gore na kabini je spojeno kablom 6 kvadrata , mada mogao je i 4 ali ja sam stavio koji sam imao , znači gore na kabini je oko 200W sa sve radiom,brisačom i osvjetljenjem kabine

sijalice imaju svoja grla i na njima je jako tanak kabl , onako od oka bih rekao da je 0.75 kvadrata , ja sam sve žice stavio deblje iz mehaničkih razloga , mnogo je sve čvršće i ne kida se lako
jer rus je to , pa još stalno u šumi :haha:
 
bez one 2 na haubi , njima ide kabl 2,5 kvadrata posebno

inače sve na traktoru kablove stavljam po 2,5 kvadrata iz mehaničkih razloga
 
galki je napisao(la):
e savo samo mi reci kojom tehnikom si busio rupe za ta svetla

ona testerica što je savijena u krug a kroz sredinu ide burgija , samo što je predvidjeno za metal , ide lako iznenadio sam se , pozajmio od drugara

a ovo za jelku je :D :D :D
 
Pitanje za ivan610988 i savoris-a Kako povezujete te sijalice na kraju?Da li ima neke original spojke ?? :sta:
 
Imas u Pozarevcu u Lole Ribara skroz na kraju sa leve strane. Nisam siguran kako se zove radnja. Videces. Tamo ima sve za rasvetu. Naci ces i ovo. :ppozdrav: :cao:
 
Znam da sam ranije hteo to montirati na motor ali,nije bilo uticnica tih.
Ja se pridruzujem kolegama forumasima i zahvaljujem za inovacuiju :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :D
 
Nazad
Vrh