Farovi i svetlece lampe

Sledeće je ugradnja altenatora za koji postoji instalacija, čeka se samo nova remenica i alternator može da se postavi.
Ugradiću i zadnja poziciona svetla, još dva zadnja svatla ista kao napred (koja će se koristiti po potrebi)
Često sam leti na reci, a gliser vučem frezom, tako da neću biti ograničen koliko ću dugo ostajati.
Ranije čim padne prvi sumrak moram kući i to me je nerviralo, e nećeš više, rekoh sebi i napravim ovo :)
 
Pozdrav svima!
relej.jpg
[/IMG]

@aca - jeste, to je standarni rele! Slobodno poveži po šemi, i nemaš brige...
Nemoraš paziti na + - nije bitno kako vežeš, samo da idu na 85 86...
A kontakt 30 87 isto nije bitno kako vežeš, jer on samo provede napon do sijalice(kao običan prekidač)...

@Vuk - odlično odrađena rasveta...po slici mi se čini da jako dobro osvetljava...
svaka čast za uložen rad i trud...
živi bili...
pozzz Joe!
 
Hvala joekiki, osvetljavaju fantastično! Aco i ja sam sam povezao relej i bilo mi je prvi put da to radim, nije ništa komplikovano samo prati šemu!
 
Sijalice su 12v/50w za ugradnju u kuhinjske elemente, spuštene plafone i slično. Aku ću puniti punjačem za aku. dok se ne montira alternator. Ne trebaju mi po danu samo po noći tako da će dugo trajati, aku je 55A što dodje da može raditi oko 6h, a nikad neće raditi 6h nego 15-30 min. max. toliko mi treba do kuće. S vremena na vreme na punjač i to je to do ugradnje alternatora koji će se ugraditi uskoro.
Alternator će pokretati prednja remenica gde se namotava kanap, samo mi sada prave novu sa dva kanala, jedan za kaiš drugi za kanap.
Inače sve sam već isprobao sa postojećom remenicom, postavim alternator i kaiš pa ga upalim na guranje i komotno puni i radi na lepu, ne guši se ništa :)
 
Dakle spojio ja ona 2 fara dolje na kombajnu velika ali mi slabo svjetle tj. nekako bezveze dal znate u cemu je problem onako svjetlost je slaba ne blješti .. ?
 
uzroka ti moze biti vise i tesko je napamet odgovoriti, jedan od banalnijih da su mozda gore 24V zarulje, pa losa masa, negdje pad napona bilo na losem spoju ili pretankim zicama, losi reflektori na farovima itd.
 
3 dana sam radio oko kombajna i svaki far mi svetli, ali nema ono blještavilo pa sam majstora zvao trebo bi doc oko utorka to sredit ..
 
ako mene pitaš čime sam lijepio sijalice onda ti je odgovor :crvenim silikonom ABRO koji je koristi za dihtovanje , on izdržava velike tempereture a dobro se veže sa staklo i metal
 
Evo ja sam uradio one sijalice sto udu u plafon i zadovoljan sam. Napred sam stavio 2x 35w a pozadi 2x50 i svaka ima poseban prekidac. Matori je samo vikao " ludace gubis vreme" sad me naterao da uradim i na 142 tu sam stavio 4x 50w na kabunu... Evo i slike...
2ia68b8.jpg

243rxmv.jpg

n6djiv.jpg

Mislim da sam dobro resio drzace...
a evo i kako sija
mvhnja.jpg

1h6ws6.jpg
 
P18-01-09_13144.jpg


evo i moje na slicnom principu , dvije sijalice po 30W svaka , sad su vise od dvije godine gore i jos uvijek rade a malo sam se "pribojavao" kako ce izdrzati vibracije ali sve je ok i svijetle deset puta bolje nego one kupovne radne lampe.
 
@Stralle
Dali su to lampe koje imaju za kupovinu u trgovinama rasvjetne tehnike ili si posebno tražio za 12V.

Od čega si napravio/uzeo kućišta za te lampe inače dobro je odrađeno i super izgleda.
 
Trazio u radnji rasvete za kuce, posebno na 12V a moze i da se stave i one sto rade na 220 samo treba da se ugradi mali trafo na instalaciju, one josbolje sijaju...
Cev od auspuha i silikonski termolabini lepak, a drzace sam od safova 8mm celicni...
 
Nazad
Vrh