Elektro instalacija

Danas malo sređivao garažu pa našao neke stare kablove za paljenje sa jako lošim kliještima. Pošto sam imao relativno dobra kliješta od nekih kineskih kablova koje je stari dobio uz auto prije petnaestak godina taman sve iskoristio da ima spremno ako nekad zatreba. :osmeh:


"Debeli" kablovi koje sam davno isjekao na komadiće i bacio da nekome ne padne na pamet da ih za bilo šta koristi.

eMspoHc.jpg



Poređenje sa kablovima koje sam dobio kao škart.

lpFaDS8.jpg




I na kraju sve zajedno. Sad kad pogledam ova kliješta djeluju prilično smiješno i vjerovatno ću nekada kad budem u prilici kupiti neka ozbiljnija, ali za sad neka bude tako.

7KLhwiP.jpg
 
Danas malo sređivao garažu pa našao neke stare kablove za paljenje sa jako lošim kliještima. Pošto sam imao relativno dobra kliješta od nekih kineskih kablova koje je stari dobio uz auto prije petnaestak godina taman sve iskoristio da ima spremno ako nekad zatreba. :osmeh:


"Debeli" kablovi koje sam davno isjekao na komadiće i bacio da nekome ne padne na pamet da ih za bilo šta koristi.

eMspoHc.jpg



Poređenje sa kablovima koje sam dobio kao škart.

lpFaDS8.jpg




I na kraju sve zajedno. Sad kad pogledam ova kliješta djeluju prilično smiješno i vjerovatno ću nekada kad budem u prilici kupiti neka ozbiljnija, ali za sad neka bude tako.

7KLhwiP.jpg
Koji je sad tu bolji levi ili desni?
 
Na koji nacin proveriti automat zmigavca?
Danas sam sredjivao instalaciju i prilikom provere rada zmigavca kad spojim ispitivac na kabal od zmigavca svetli bez prekida ali slabe jacine tako da kad stavim sijalicu od migavca nemoze uopste da svetli valjda zbog slabe struje e sad pitam da li je zbog automata zmigavca ili je neki drugi(masa) uzrok?
 
Prvo pregledaj sve spojeve. Kad budu sijalice sjale kako treba, onda napadaj automat.
 
Pa prednji i zadnji migavac i jesu zajedno. Ako je problem u automatu, odrazice se na oba ili ako im je masa zajednicka isto ce se odrazit na oba.
 
Zamenio sam stare prednje farove novim i uz njih su dosle i halogene sijalice te pitam da li je sad potreban relej ili ne?
 
Bilo bi i više nego pametno da staviš releje, jedan za dugo i jedan za kratko...
Skoro sam radio instalaciju celu komplet na traktoru, pa između ostalogi ugradio releje, a umene su još uvek stare sijalice i prekidači...
 
E sad kad bi neko imao volje da objasni kako povezati releje.
Jis jedno pitanje:zasto su sad potrebni releji kad sam stavio halogene sijalice koje su iste snage kao one stare kojima nisu bili potrebni releji?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh