Elektro instalacija

Koliko treba metara kabla za instalaciju na imt533?
 
Oko 7metara petozilnog,5 metara trozilnog,4 metra zice od 4 kvadrata,3 metra zice od 6 kvadrata..
ali svakako izmes metar i premeris duzinu celog traktora i mesta kroz koje ce prolaziti kablovi
 
Trebami pomoc, na kamionu imam 2 akumulatora koji su vezani na 12v samo mi anaser 24v preko bap-sklopke , a sad mi treba i 24v za tafograf , kako da izvedem struju za tafograf
 
Na BAP sklopki imaš 24V samo dok anlasuješ, čim pustiš ključ akumulatori se spajaju u paralelu i imaš samo 12V u instalaciji.
 
Mora na anlaseru biti stalno 24V

Ne mora! U toj sklopki postoji relej koji drži dva akumulatora paralelno stalno osim kod anlasovanja kad ih raskačinje iz paralelne veze i povezuje u rednu. Pri tome se ta redna veza vodi samo na anlaser a ne i na ostatak instalacije gde je i dalje 12v sa jednog akumulatora. Dakle, pre nego što startuješ traktor u njemu postoji 12V , i tih 12V se dovodi kod anlasovanja na špulnu u bap sklopki koja onda prebacuje na rednu vezu. Čim ti pustiš ključ nestaje tih 12V na špulni i ona se vraća u paralni spoj (12V). Tako da ne mora biti stalno 24V već samo dok se anlasuje.

- - - - - - - - - -

Postoje nacini da se napon udvostruci, a da to nije serijsko povezivanje akumulatora.

To može samo sa elektronikom, čak nije ni nešto komplikovano (neki veštiji elektroničar bi to napravio lako) a pošto za taj tahograf verovatno ne treba neka velika struja onda ne mora ni da bude skupo. Pretpostavljam da to već postoji gotovo samo treba isčačkati negde...
 
Eto, kutijica za 1000 dinara, veze se na 12v pre tahografa, dobijes izlaz 24v, povezes tahograf, i sve ful. Kod tako sitnog potrosaca mislim da nece biti frke.
U nekim drugim situacijama, na primer kada je direktno sa alternatora potrebno uvecati, ne znam koliko bi te kutijice izdrzale.
 
Treba mi pomoc-naime gledao sam senzore na KP,i naleteo na senzore radilica automobila,kao i senzore bregaste...e sad-da li se ti senzori mogu povezati na kontrolu kretanja osovina na kombajnu,i posto o samoj elektronici ne znam previse,koji tip ide senzora?sve ovo pitam i interesujem se jer smo jedan senzor za kombajn strane proizvodnje placali 180 eura kod distributera delova,a ubedjen sam da ono parcence plastike sa dve zice moze da se nadje za neke mnogo,mnogo manje novce...
 
Pobuda je magnet(koji usput nisam ni dobio,a mislim da mu pripada),i na kombajnu postoje 3 takva,stim da dva ocitavaju rad osovina,a jedan kretanje ladje.
 
Evo ga,dve zice poseduje.Inace zar na kolima od radilice npr ne ocitava metal,tj ako je bregasta neku izbocinu ili slicno?

24whlxx.jpg
 
Eto, kutijica za 1000 dinara, veze se na 12v pre tahografa, dobijes izlaz 24v, povezes tahograf, i sve ful. Kod tako sitnog potrosaca mislim da nece biti frke.
U nekim drugim situacijama, na primer kada je direktno sa alternatora potrebno uvecati, ne znam koliko bi te kutijice izdrzale.

Imas ti takve pretvarace od 15-20A, recimo na belarusu imas ali ruske proizvodnje koji pune drugi akumulator.

- - - - - - - - - -

To je onda hall senzor
takvi se koriste za broj obrtaja radilice na autima i sl.

Koliko sam ja imao u rukama na autima se koristi jak magnet na koji je namotana tanka zica i koji radi na totalno drugom principu od hall senzora i induktivnih davaca.
 
To je onda hall senzor
takvi se koriste za broj obrtaja radilice na autima i sl.

Meni ovo pre liči na reed senzor (u onom plavom kućištu sa slike). Ako je tako to se da lako popraviti, reed cevčice su jefine i čak i laik ih može zameniti. Ako neko nema pojma o čemu pričam, to su isti senzori kao na nekim Plametovim elektronskim kontrolama za setvu koje kontrolišu samo obrtanje ploča, postavlaj se u vrata Nodetke a na neku plastiku koja se okreće zajedno sa pločom se lepi magnetić...
 
Nazad
Vrh