Elektro instalacija

poz i hvala ako mogu slike

- - - - - - - - - -

Ako je sve ok kad das kontakt a u radu pocinje da tinja onda je problem neka pobudna dioda lako se menjaju jeftine su 10 din/kom ako te zanima mogu ti slikati i pokazati kako da ih zamenis i koja je oznaka dioda, kada ti sijalica tinja alternator puni sa 2/3 ili ako su dve diode crkle sa 1/3 kapaciteta. Iskrin alternator?
poz i havla jel mogu slike
 
poz i hvala ako mogu slike

- - - - - - - - - -


poz i havla jel mogu slike
Ne mora da znači da je crkla koja dioda, moguće je da je samo kaiš previše opušten (labav), probaj da zategneš kaiš, pa ako ne urodi plodom, onda raskopavaj alternator...
Kod mene se ovo dešavalo par dana pre nego je pukao kaiš...
Promenjen kaiš (kupljen nov), namontiran i od tada je sve OK...
 
Nisam uspio i dalje imam isti problem.
5bace97214837f94c1e6a5dbf662a085.jpg

Na ovoj crnoj od dugog svjetla stalno ima struje, kad okrenem kljuc u kontakt bravi.
51731d17fc8f09ffd076a351a96016e7.jpg

Mislim da je do kontakt brave, evo rasporeda. Do juce je radilo kako treba.
 
Posto si izvukao bravicu otkaci zice na 58,56a i 56b,pa proveri bravicu probnom lampom.Ako je ispravna na prvi zub struju treba da daje samo na 58,drugi zub 58 i 56a i treci zub 58 i 56b
 
Potrebna pomoc.. Nece da mi pali traktor na bravu. Struja dolazi na bravu, struja s brave odlazi na relej, ali s releja ne provede struju na crni kabal koji ide na alnaser. Kada iskopcam relej i premostim pomocu zice, traktor upali na bravu. Mijenjao sam i relej, ali nece i dalje... Sta bi moglo biti?
 
Masa na releju ili dovod struje na relej.
Relej mora da ima 4 zice na sebi.

- - - - - - - - - -

Masa na releju ili dovod struje na relej.
Relej mora da ima 4 zice na sebi.
 
Da imaju cetiri zice. Jedna je masa, druga je dovod struje s brave, trece je koja ide na drugi relej, i cetvrta je koja ide na alnaser. Kada pritisnem bravu, struja dodje do releja, ali on dalje ne salje struju na zicu koja ide na alnaser i na zicu koja treba da provodi struju na drugi relej...
 
Jedna zica dovodi struju sa brave,druga je masa,treca je struja ziva ili kontakt,a cetvrta izlaz.
Prvo ti kolega pregledaj kad das kontakt da li na jednoj od te 4 zice ima struje uopste.
 
Sto kaze North verovatno te pati masa releja...no prosao sam i da novi relej neradi

relej sa 4 izlaza se u tvom slucaju spaja ovako...
30 stalna struja +
85 ili 31 masa releja
86 struja sa brave
87 od anlasera

pogledaj i dali ima struje na zici koja ide od jednog releja do drugog... zna i ako nije dobar stalni + da zeza
 
Nema zive struje.. Kad dam kontakt struja ima na drugom releju, ima ziva i jos dvije struje i masa, kad okrenem bravu za paljenje taj relej se iskljuci, a struja s brave ide na drugi relej koji dalje ne provodi struju..
 
Sto se tice svjetala napravio sam, tacnije majstor mi je objasnio da sam zamjenio mjesta pozicijama i kratkom svjetlu u faru. Ali kako nevolja nikad ne ide sama, opet se nakacio nov problem. Pri skidanju i stavljanju instrument table najvjerovatnije da sam ostetio manometar za pritisak ulja pa mi pokazuje mali pritisak ulja. Jos jednon bi se zahvalio svima koji su probali pomoci. ;)
 
Kad je dobra lampa onda nema problema ni sa crkavanjem sijalica niti ispadanja kontakta
kvalitetna zadnja lampa je oko 800/900 din(saturnus,hela)
ima i domace lampe.. neznam tacno ko pravi...ali su dobre..cena oko 600 din

bio sam neki dan u somboru na pijaci...tamo zadnje lampe made in PRC 150 din...kaze tip te kineske se prodaju ko lude..to sto sijalicu memoz ubaciti u grlo to je manje bitno
 
Sta kako sam mislio da resim hladjenje ? Pa to sljaka vec godinu dana bez greske :D pogledaj ponovo sliku kako su montirane , namazao termo pastom i direktno na lim usrafio, zalemljeni kontakti radi perfektno, sve to naspram dioda je smece najobicnije,

led se poceo i u farove stavljati, halogen izbacen jos davno kod malo boljih proizvodjaca, xenon izbacuju stavljaju led , bmw otisao jos dalje i stavlja laserske farove

kakvo crno prejako svetlo , sta bi rekao onda da vidis na kolima imam one nabudzene stopaljke , saobracajni znakovi 300m u daljini sijaju crveno a obicne sijalice 21w

u svakom slucaju bolje da me vide na putu :D

na leto kad uzmem druge projektore za kola , one iz kola cu ubaciti u 549 , noc ce biti dan :D
 
Dali se tu može povezati obrtomer,od čega,kako?
Može se povezati od nekog vozila koje ima isti odnos dimenzija remenica, ali ne znam sad za konkretan slučaj od čega odgovara.
Postoje neki univerzalni na ebay (nisam siguran za kvalitet, pitanje je može li izdržati vibracije sa traktora) koji imaju sa na zadnjoj strani jedan potenciometar za kalibraciju pa se šarafcigerom prilikom montaže podesi da bude tačan. Tu već mora da se ima i neki ručni mjerač kojim se izmjeri tačan broj obrtaja pa se ovaj podešava.
 
Nazad
Vrh