Elektro instalacija

Dobrodol podseti me od iduce nedelje kad budem kuci da ti posaljem gratis relej.
Kolega, jel' ovaj relej (siguran sam da jeste, SAMO NISAM I DA JE ISPRAVAN, proveriću) mogu da iskoristim za grejač?
Ima 4 izvoda sa oznakama (poznatim), pa mi neće biti teško da ga ugradim...
To je relej od IMT "komšije iz 3. ulice"....
11_02_16_1118.jpg
11_02_16_1119.jpg
 
poz traktor 539 kad ga upalim poslije kratkog vremena ugasi lampicu ( pobudu) jedno vrijeme je ok i onda na lampici se pojavi svjetlost kao da tinja i tad automat za zmigavce pocne radit
 
Za pocetak provjeri spojeve da nisu labavi, narocito na kontakt bravi jer je kod mene slicna situacija bila (lampica tinja i gubi se kontakt).
 
Ako se zove majstorom ne znaci da je dobar. Tako da cijena moze da bude i prevelika. :osmeh:
 
poz traktor 539 kad ga upalim poslije kratkog vremena ugasi lampicu ( pobudu) jedno vrijeme je ok i onda na lampici se pojavi svjetlost kao da tinja i tad automat za zmigavce pocne radit
Ako je sve ok kad das kontakt a u radu pocinje da tinja onda je problem neka pobudna dioda lako se menjaju jeftine su 10 din/kom ako te zanima mogu ti slikati i pokazati kako da ih zamenis i koja je oznaka dioda, kada ti sijalica tinja alternator puni sa 2/3 ili ako su dve diode crkle sa 1/3 kapaciteta. Iskrin alternator?
 
Drustvo pojavio mi se jedan problemcic. Kazaljka ampermetra nece da se pomakne kada dodam veci gas, stoji u mjestu. Kada izadjem na asfalt, radi tj. oscilira. Kontaktna lampica radi ok (kad je mali gas ona je ukljucena i obrnuto. E sad ne znam da li je to neki kvar. Mislim da uredno puni akmulator (jer je vec stariji). Da li moze sta biti, jer sam ga skoro palio na hladnom vremenu i verglao?
 
Uspio sam napraviti ampermetar, ali sad imam jos veci problem. Kad ukljucim bilo koja svjetla, rade mi duga. Sta da radim?
Edit* u jednoj zici za duga svjetla ima stalno struje, nebitno da li su ukljucena kratka ili duga svjetla.
 
Nesto ima veze sa pozicijama, jer kad izvadjim njihov osigurac, sve normalno radi osim sto desno dugo svjetlo malo slabije radi. Instalacija nista nije dirana osim sto sam skoro uvlacio kablove od pozicija i zmigavaca u budzire. Mozda je i do tog?

Sent from my E2105 using Tapatalk
 
Hoce kad je slaba masa u faru da slabije svetli ili da pali, odnosno tinja i kratko i dugo svetlo u isto vreme
 
Verovatno ti se dodirivaju kontakti 58(pozicija) i 56b dugo svetlo....
kod fergusona(vidim ga na slici,pa predpostvljam da se radi o njemu) je malo nezgodno provuci kontakt bravu,pa ti se mozda prespojilo jer su 58 i 56b kontakti jedan ispod drugog na bravi...ili kako su zatezane zice da se rascvetao kabel pa premostila licna...
pogledaj i kutije osiguraca...juce sam imao slucaj ferga novi 2god star u fabrici su poklopcem od kutije osiguraca stisli dve zice pa se poremetila instalacija

sto sto sija slabo pregledaj masu...nebi bilo lose da sa motora izvuces posebno na svako svetlo ili na haubu makar jos jednu dodatno..ili da nije sijalica od 24v
pre neke dve nedelje sam imao slucaj na 560 da su tako zardjali srafovi sto drze kabinu,cela kabina nije imala masu...za nepoverovati....
 
To cu zanitovati novi kabl od mase u faru. Nego kad ukljucim samu poziciju svijetli mi sve i duga i kratka. Izvadim osigurac od pozicija, one ne rade, a svjetla rade kako treba.

Sent from my E2105 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh