Elektro instalacija

Ja sam taj stari tip na zetoru popravljao odnosno mjenjao one dugmaste diode , imas 2 vrste koje su razlicito polarisane, obrati paznju ako budes mjenjao. Mogu ti reci da je jedno vrijeme jos radio i opet problemi pa je zamjenjen novijim tipom koji ima regler u sebi.

Vise ih ne poravljam , nadjem iz nekih rashodovanih kola te snage i promijenim , treba prepravka nosaca a onda trazis samo takve alternatore kad otkazu.

- - - - - - - - - -

Procitao sam skoro celu temu i nisam nasao da je neko imao slicn problem kao ja. Na Belarusu 920, na zimi -10 prvo paljenje je jako ocajno, dok oko 0 stepeni i neki stepen ispod upali uz pomoc grejaca i dekompresora. Ovih dana kupio sam obadva nova akumulatora, prosle godine sam kupio novi brzi alnaser i opet samo to prvo paljenje ga ubija. Motor je odlican, odlicna kompresija, traktor ima svega 1600 sati, a 2002 godiste je. Citao sam da je neko stavljao deblje kablove, da li da probam i to ili neko ima jos neko reselje?

Da li si provjeravao dizne i tarirao pvp i to zna biti uzrok loseg paljenja.
 
Ma naci cu alternator od felicie pase mi most i prebacit na svoj. Jel moguce da instalacija nije uredna pa da unistava alternator jer se u kratkom vremenu pokvario?
 
male sanse ali je moguce. ne znam zasto bi od felicije i sve to prebacivo. uzmi od golfa dvojke. sasvim je dovoljan snagom a ima ga gdje god se okrenes. jednom prepravis i dok si ziv imas altenator za kupit u bescenje.
 
Cackao sam malo po garazi i uspio naci originalni prekidac za stopke
2f51a674e186c9204e387a7c8437cb41.jpg
 
Pozdrav
Imam problem topljenja osiguraca na ursus, dakle osigurac je od prednjih radnih farova, duga svjetla. Sijalice su dvije po 55 w H4. Ugradjen je i relej, ali stalno problem topljenja osiguraca. Osiguraci su klasicni, (plasticni) ne izgori osigurrac, metalni dio, vec se topi plastika, i pocne da pravi problem labavog kontakta. Da li bi trebalo staviti presjek kabla 2.5 kvadrata, do prednjih farova sada trenutno je mani presjek, (neznam tacno 1.5 ili 2).
 
Nije los spoj, skidao sam tablu sa osiguracima, sve kontakte pregledao, stegao i naprskao wd-om. Moguce je da su zice zardjale pa prave otpor, stara je instalacija. Zamijenicu zice ovih dana, stavicu presjek 2.5 kvadrata pa cu vidjeti sta ce se desavati.
Hvala na odgovoru.
 
Da li ti kratko svetlo sija žuće (slabije) nego dugo? Da li se lepo vidi noću kad prebaciš sa dugog na kratko da je kraći snop?
 
Dugo svetlo smeta očima a kratko ne baš toliko i kod kratkog teško da može da se razazna gde je sijalica jer svetli ceo far podjednako.
 
Onda nisi dobro povezao sijalice pa ti kad upališ kratko svetlo sijaju oba vlakna. Zameni mesta žicama na sijalici, masu i žicu od dugačkog svetla.
 
Pisao sam o tome problemu s plastičnim osiguračima, nabavi keramičke (porculanske) i nečeš imati tih problema.
 
Pozdrav
Imam problem topljenja osiguraca na ursus, dakle osigurac je od prednjih radnih farova, duga svjetla. Sijalice su dvije po 55 w H4. Ugradjen je i relej, ali stalno problem topljenja osiguraca. Osiguraci su klasicni, (plasticni) ne izgori osigurrac, metalni dio, vec se topi plastika, i pocne da pravi problem labavog kontakta. Da li bi trebalo staviti presjek kabla 2.5 kvadrata, do prednjih farova sada trenutno je mani presjek, (neznam tacno 1.5 ili 2).

Tu ti kablovi ne pomazu , oslabile su one opruge koje drze osigurace a i oksidacija i masnoca imaju uticaja. Ja mjenjao te kutije sa osiguracima na traktoru , a takodje i mjesto da ulje ili gorivo ne moze do njih i nema problema.
 
ako nema u derventi ne znaci da nema u citavoj bosni :haha: pogledaj po malo skupljim radnjama. u jeftinjaku toga nema.

Potrazicu, ako ne nedajem, trazicu dalje po Bosni dok ne nadjem :veseljak::

- - - - - - - - - -

Tu ti kablovi ne pomazu , oslabile su one opruge koje drze osigurace a i oksidacija i masnoca imaju uticaja. Ja mjenjao te kutije sa osiguracima na traktoru , a takodje i mjesto da ulje ili gorivo ne moze do njih i nema problema.

Rijesio sam problem, uzeo sam dzek od auta koji na sebi ima osigurac, spoji preko toga osiguraca i za sada nema nikakvog grijanja niti topljenja. Izgleda da je bas problem u oprugama, oslabile, i oksidiralo svasta nesto. Uglavnom od kako sam stavio ovaj auto osigurac nema nikakvih znakova grijanja i topljenja osiguraca (plastike).
 
Ja razmisljam ili da ugradim relej koji sam dobio ili da skinem onaj bakar sa osiguraca i nekak povezem izmedju ona dva kontakta mozda i zalemim pa nek se onda topi sve redom :D

Znaci da ovo spojim presijem kablo sa osiguraca koej ide na prekidac i spojim 30 87 a na ova dva druga jedno masu jedno plus
 
pogledaj u IMT tebi strana 1227 post 24539 kako se spaja relej. kontakti 86 i 85 su sa gornje strane releja moje seme gdje se nalazi osigurac od 6A. a 30 i 87 su gdje osigurac od 16A.
 
Dobio sam da spojim automat za zmigavce. E sad koji je redoslet spajanja jer nisu iste oznake kao na starom?
22bb38b26504c69e37d735cb7486207e.jpg


Edit* uspio sam spojiti ali samo dvije tri sekunde radi i stane.

Послато са E2105 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh