E-Agrar

Srđan01 nisam menjao pregledača i ponovo zatražio kako si napisao. A tako sam radio u predhodnim pokušajima. evo sada je odmah stiglo u eSanduče. Hvala još jednom.
 
Srđane šta se dešava sa parcelama koje su ispremeštane i grupisane u toku komasacije a u katastru se još uvek vode pod starim brojevima? Na tim parcelama ima mnogo odstupanja u setvenoj strukturi od prijavljene trenutno....
Ako imate sve ovo navedeno možete da ih upišete u vaš eRPG​


  1. Overen Ugovor kod Notara (Priložite sve strane)
  2. Rešenje
  3. Izvod o raspodeli komasacione mase

Ako je moguće sredite to u Katastru

Ako ništa morate sačekati Izjavu pa da na taj način ubacite takve parcele​
 
Problem je što nam je ceo atar u procesu komasacije, znači sve parcele su obuhvaćene tim. Sve su ispremeštane kod svih, one već postoje na eRPG samo su sad pripale nekom drugom i taj neko drugi na tim parcelama seje nešto. Nove parcele koje su nastale su dobile nove brojeve koji se unose u katastar i to traje već 3 godine sigurno i još uvek nije završeno. Jedini problem tu je što setvena struktura koju smo svi mi navodili u svom eRPG ne odgovara stanju na terenu jer mi svi obrađujemo novonastale parcele a one su ispomerane u odnosu na stare parcele koje su još uvek zvanično u katastru.
 
Problem je što nam je ceo atar u procesu komasacije, znači sve parcele su obuhvaćene tim. Sve su ispremeštane kod svih, one već postoje na eRPG samo su sad pripale nekom drugom i taj neko drugi na tim parcelama seje nešto. Nove parcele koje su nastale su dobile nove brojeve koji se unose u katastar i to traje već 3 godine sigurno i još uvek nije završeno. Jedini problem tu je što setvena struktura koju smo svi mi navodili u svom eRPG ne odgovara stanju na terenu jer mi svi obrađujemo novonastale parcele a one su ispomerane u odnosu na stare parcele koje su još uvek zvanično u katastru.
 
@Srđan01
Juče su me zvali službenici iz ministarstva da na gazdinstvu oca ima nekoliko parcela u problemu (crvene su).
Naime imam stare ugovore o kupovini (dva svedoka) nigde nisu overeni a na nekoliko parcela se ni ne poklapa stanje u katastru i stanje u ugovoru (tj. vode se na pokojnike a ugovor je sa naslednikom).
Na e agraru se traži izmena ili dopuna informacija bla, bla...
Po tebi koje je rešenje, da prilažem ove neoverene ugovore, za neke imam i nasledna rešenja pride?
U krajnjoj meri kako da ih izbrišem iz e katastra?
Nisam ih prijavio za direktna davanja ali očigledno prave problem.
Hvala.
 
@Srđan01
Juče su me zvali službenici iz ministarstva da na gazdinstvu oca ima nekoliko parcela u problemu (crvene su).
Naime imam stare ugovore o kupovini (dva svedoka) nigde nisu overeni a na nekoliko parcela se ni ne poklapa stanje u katastru i stanje u ugovoru (tj. vode se na pokojnike a ugovor je sa naslednikom).
Na e agraru se traži izmena ili dopuna informacija bla, bla...
Po tebi koje je rešenje, da prilažem ove neoverene ugovore, za neke imam i nasledna rešenja pride?
U krajnjoj meri kako da ih izbrišem iz e katastra?
Nisam ih prijavio za direktna davanja ali očigledno prave problem.
Hvala.
Ugovori moraju da budu overeni od strane Notara

Što se tiče naslednika može jedino ako je pokrenuta i završena Ostavinska rasprava (Normalno podrazumeva se da su parcele promenile vlasnika i u Katastru a ne samo na papiru).


Sve što obrađujete trebate i da prijavite u vaš eRPG. Što se brisanja tiče kliknete na tu parcelu, pa zatim Izmeni podatke o parceli, pa zatim Izbriši parcelu.
 
Srdjane jel prijave po hektary mogu i u ponedeljak 1aprila da se podnose ili do sutra samo mogu?
 
Da li na računu za seme mora da bude upisan BPG (JMBG) ili može da se podnese fotografija računa?


Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Srdjane jel prijave po hektary mogu i u ponedeljak 1aprila da se podnose ili do sutra samo mogu?
IMG-20240223-WA0003.jpeg


Ne 31.03.2024 već do 01.04.2024.


Ali ako ste već sve završili sa unosima biljnih kultura možete i sada da odradite prijavu za Subvencije (Pa i ako su vam parcele još na Verifikaciji možete i za njih da dobijete ::novac:: samo je bitno da i na njih navedete biljnu kulturu).

 
Poslednja izmena:
Da li na računu za seme mora da bude upisan BPG (JMBG) ili može da se podnese fotografija računa?


Послато са DN2103 помоћу Тапатока
na računu za seme upisati podatke BPG kao što se upisuje i na računu za gorivo.
Pravilnik još nije izašao pa se ne zna tačno šta treba da se upiše (Svakako će kooperacije trebati da menjaju račune ili predračune).


Po nekoj informaciji Pravilnik za Sertifikovano Seme i Đubre se planira da se izbaci u Junu ili Julu.​

 
Poslednja izmena:
Pitanje za Srdjana01
Konkurisao za na konkursu koji je trajao od 7 septembra do 7 oktobra za prskalicu.
Predmet je stajao u radu od cini mi se 21 novembra od pre neki dan kada mi je stigla poruka na telefon da ispravim ime firme.Ispravim ja to i posaljem poruku da sam ispravio.
Juce udjem u e agrar ono stoji da je odbijen zahtev.Nisam dobio nikakvu poruku u e sanduce ni na mail.
Jel imao ko jos takav slucaj.
 
Pitanje za Srdjana01
Konkurisao za na konkursu koji je trajao od 7 septembra do 7 oktobra za prskalicu.
Predmet je stajao u radu od cini mi se 21 novembra od pre neki dan kada mi je stigla poruka na telefon da ispravim ime firme.Ispravim ja to i posaljem poruku da sam ispravio.
Juce udjem u e agrar ono stoji da je odbijen zahtev.Nisam dobio nikakvu poruku u e sanduce ni na mail.
Jel imao ko jos takav slucaj.
Odradite sledeće (Pa će te saznati zbog čega vam je Zahtev odbijen).

Kontakt podaci

infofoto-1024x682.jpeg


Kontakt telefoni

011/30-20-100
011/30-20-101
011/30-20-118
0800 106 107
💬 Pozvati svakog radnog dana od 07:30 do 15:30 časova


E-mail adrese

uap.callcentar@minpolj.gov.rs
uap.kontaktcentar@minpolj.gov.rs
office@minpolj.gov.rs

Uprava za agrarna plaćanja

https://uap.gov.rs/#kontakt

Zvanična veb prezentacija eAgrar-a​

https://eagrar.gov.rs
(Skrolujte dok ne dođete do Budimo u kontaktu, u tekstu poruke napišite BPG, JMBG i vaš broj mobilnog telefona).
Ovo sve imate u mojoj temi​

 
Pravilnik još nije izašao pa se ne zna tačno šta treba da se upiše (Svakako će kooperacije trebati da menjaju račune ili predračune).


Po nekoj informaciji Pravilnik za Sertifikovano Seme i Đubre se planira da se izbaci u Junu ili Julu.​

Za djubre nema nista svakako. Problem su fiskalni racuni koji su izdati za seme. Ako bude neke razlike u odnosu na ono sto se unosi za dizel bice prooblema jer koliko ja znam fiskalni se ne mogu menjati.
 
Za djubre nema nista svakako. Problem su fiskalni racuni koji su izdati za seme. Ako bude neke razlike u odnosu na ono sto se unosi za dizel bice prooblema jer koliko ja znam fiskalni se ne mogu menjati.
Dok ne izađe 100% Pravilnik ništa sa sigurnošću ne može da se kaže (Možda će trebati da se menja, možda ne, možda će biti dovoljan samo JMBG ili će morati da se piše BPG).
 
Možda će biti kombinacija JMBG i BPG, npr. tri cifre jednog pa tri drugog i tako dok se ne ispucaju svi brojevi. Kad na to poljoprivrednici stave prigovor oni će odgovoriti žao nam je, pravila su pravila i moraju da se poštuju, ko je bio vidovit dobiće, ko nije više sreće dogodine kad ćemo opet promeniti pravilo a vi se potrudite da budete bolji vidovnjaci... :haha: :haha: :haha:
 
Nazad
Vrh