Drljače

@Milos 88
Za te drljače idu klinovi 16 x 16 x 210 mm.
Cena im je od 100 do 120 din po komadu.
 
Samo nemoj MGM plamen, ja ih kupio pa se pokajao. Delovali kao kovani i kvalitetni, a sad posle 50ak kj svaki soju politiku vodi, istina nisu se skoro nista potrosili.
 
Milose, mi smo nesto slicno razmisljali pre neko vreme, posto ima nekih debelozidnih polovnih cevi u dvoristu da pravimo polutesku drljacu i najveca stavka su klinovi, ne drzi me za rec ali mislim da mi je neki lik trazio 7-8e po klinu 20x20.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
Veliki klin od teske drljace je 10e komad...clan Diklofen je narucio samo krila za polutesku cini mi se iz beceja,a ram je sam pravio...cuj se sa njim sta predlaze,posto je prosao kroz to.
 
@sremac Nisam siguran da se vise isplati druga drljaca, ako je 100 din kom (16x16) a ide nekih 80 komada na cetvorokrilnu. to mu dodje 8 000din. Meni je ram dobar, a polovne takve su oko 200e na netu...sa vec polovnim klinovima. Jedino ako si uzeo sa rotorima pozadi, takve sam i ja trazio ili ako si uzeo polovnu sa vecim klinovima, tj polutesku, to onda jeste bolje polovno.

Ima na netu covek, na KP oglas pravi drljace nove, dosta fino zigleda, sa rotorima poluteska sa 20x20...samo mi je puno para jbg...cekace neko drugo vreme

@mali paor u pravu si, tih dmenzija klinovi su dosta skuplji, bar tako gledam na KP, a u radnjama mogu da zamislim tek...

@brankovic u pravu si, 16x16 su, posto je i kvadrat za njih takav, znaci ne mogu vece....moje su ojedene poprilicno, tako da ce ovih 210mm raditi posao nadam se

Hvala svima! :ppozdrav:
 
Takvu imam ja ,odlicna masina mada bi godila da je malo sira jer je vucem sa 577 ,jedino sto nevoli kad ima biljnih ostataka onda gusi.Ja sam moju kupio iz Curuga i covek je spremao za secernu repu sa takvom drljacom.
 
Cini mi se kao jako jednostavno resenje za pravljenje najprostijih rotora za drljacu. Do jeseni bih trebao ovako nesto uraditi na mojoj drljaci + jos neke prepravke.

- - - - - - - - - -



 
mene zanima sto se tice rotora dal su bolji sa osovinom koja prolazi duz celog rotora il ovakav fazon? kod prvog znam da hoce da zagusi ako upadne nesto izmedju, a kod ovog ne znam dal bi se iskrivio vremenom?
 
pa imaju opruge i rade gore dole, vise im disanja od toga ne treba, a to sa stegama je vise za lakse skidanje istih ili lakse podesavanje gore-dole..
 
Nazad
Vrh