Drljače

Evo malo ponove i kod mene. 3.3m dva reda valjaka, po meni stanje odlicno s obzirom kakve sam sve krseve znao dovuci kuci ;)

uploading picturescertificity.com

Za 549 je teska za brenu je lagana ali je cjena bila takva da se nisam dvoumio ni sekunde. valjda ce posluziti dobro.

Molio bih ako itko od foruma sa ima ili je imao ovakvu drljacu da napise par rijeci koliko su zadovoljni/nezadovoljni s takvom drljacom. Planiram ju koristiti za drljanje oranja (zatvaranje vlage u proljece) a ako se pokaze dobra stvar, mozda i za predsjetvenu pripremu.




Pošto mi je drljača s gornje slike "utekla" (dugačka priča za neki drugi put) kupio sam nekidan ovo čudo:







Neće me uredna stvar pa da ga boguje bog ;) Ima malo posla oko ove drljače ali je i ovakva kakva je spremna za rad. 4m hidraulično sklapanje marka REGENT. Da brena nema prednjih tegova, mislim da bi se propinjala na naglije puštanje kvačila. Jedva čekam prljeće i probni rad...
 
Da ti ova dva rotora nemaju centralnu osovinu ko što nemaju ostali mogao bi da radiš mrvicu vlažnije, ovako će ova dva da ti prave probleme pogotovo u čombištu (kukuruzište)... Inače dobra sprava... :bravo:
 
Sličnu drljaču sam nosio i vukao sa 577, dupli točkovi. sada je proširena na oko 6m, nosim je i vučem sa 90-kom, sa 8 točkova, ide super ako ne pobegnu zecovi :osmeh:

- - - - - - - - - -

Da li je neko ugradjivao ponistivace tragova na lakim drljacama-tandrkalicama?
Stavi duple točkove, bolje i napred i sigurno ti ne trebaju poničtivači. Poskidaj nepotrebne tegove sa traktora
 
Nema potrebe da idem u vlažnu zemlju, nije mi toliko hitno za proljetnu sjetvu a do jeseni ću valjda popraviti Rotodrljaču tako da problema ne bi trebalo biti.

Kukuruzišta godišnje imam 2-3 jutra i to sve zaoravam tako da ne viri napolje ništa i nikad ni sjetvospremačem nisam izvlačio ništa tako da ni s ovim čudom ne bi trebalo biti problema a kao što reče, za jesen imam rotodrljaču tako da...

Dobra sprava je bila kad je bila nova, ovdje imam malo tuđe varove popraviti, malo na mjestima pojačati, nosač zadnjeg valjka na desnom krilu je pomotan al valjak se lako vrti tako da ne znam hoću li to ispravljati ili ne.
 
Na ovoj drljači su umesto cevi dupli flahovi na krilima i kroz njih idu klinovi,jel ima neko ovakvu drljaču?
Photo0717.jpg
Photo0719.jpg
 
Na ovoj drljači su umesto cevi dupli flahovi na krilima i kroz njih idu klinovi,jel ima neko ovakvu drljaču?

Lakse ce se klin da se slomi ako je ovakvo resenje - iako izgleda ova drljaca da je bas... bas mocna, t.j. robusna. Delim mislenje, kao i kolega Diklofen sto je naveo, bolja je ona druga varijanta od cevi.
 
Diklofen je napisao da je ovo bolja varijanta nego ona od cjevi.

Na teškoj drljači kad slomiš klin onda znaš da si zbilja posebno stručna osoba. Sve ozbiljnije teške drljače koriste flah konstrukciju na krilima i još nisam imao prilike ni čuti ni vidjeti nekoga da se žali na taj sistem.
 
Stvarno... Citao sam na brzake.
Po principima fizike bi trebalo da je tako (obrtni moment koji deluje na klin (gde se cvrsti za ram) nije isti pri istoj snazi (podrazumeva se da je trenje isto na "vrhu" klina u oba slucaja), kad je flah vs. kad je cev (veceg precnika) u pitanju...). eh, sad...
 
Diklofen, javi se...

Radoslav pitao za mišljenje za drljaču s flah krilima i jel šta valja. Diklofen napisao: "Bolja varijanta od cjevi", što se može tumačiti kao: "Ovo je bolja varijanta nego cjevi" i ja sam siguran da je Diklofen tako i mislio da je flah bolji nego cjev.

Mnoge ako ne i sve TEŠKE drljače imaju flah krila a srednje teške i lake imaju cjevi, U profile, vinklove...
 
Naravno, sve zavisi od mere (ako je flah napr. 20 debljine (x2) vs ako je (laka drljaca u pitanju) i cev od 35x35)...), i od kvaliteta materijala itd. Treba uporediti ono sto se moze uporediti.
Javi ce se kolega kako je mislio ne budite nestrpljivi :haha:
 
Nazad
Vrh